Pagrindinis ir profesinis mokymas

Suaugusiųjų mokymas

Neformalus švietimas

Pamokų tvarkaraščiai ir konsultacijos
Sekite mus Facebook

Naujienos

Prevencinė paskaita

2019 m. spalio 25 d. Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rosita Gurskaja, Zarasų profesinės mokyklos mokiniams, dviems grupėms skaitė dvi prevencines paskaitas apie „Prekyba žmonėmis“. Tai suaugusiųjų ir vaikų pirkimas, pardavimas ir išnaudojimas. Prekybos žmonėmis formos yra elgetavimas, vaikų pornografija, moterų išnaudojimas surogatinei motinystei, priverstinė santuoka, vergiškas darbas, prekyba organais, seksualinis išnaudojimas.. Suteikta informacija apie teikiamas pagalbas asmenims, tapusiems prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukomis. Dėkojame bendruomenės pareigūnei už informatyvias ir naudingas paskaitas.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Ekskursija į Kauną

Spalio 16 d. ankstyvą rytą 10 klasės mokiniai su auklėtoja išsiruošė į Kauną. Pirmiausia Kaune aplankė IX fortą ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime  „Pabėgimas iš IX forto“, kurio metu dalyviai susipažįsta su filmuose ir knygose įamžinta 64 kalinių – lavonų degintojų pabėgimo iš IX forto istorija, sužino apie Holokausto įvykius Antrojo pasaulinio karo metais. Išsiaiškinę pabėgimo galimybes ir pasiruošimo detales  mokiniai įsijaučia į bėglių vaidmenį – patys išsiaiškina pabėgimo eigą, susidėlioja pabėgimo planą ir atkartoja 1943 metų gruodžio 25 d. pabėgimą iš IX forto. Užsiėmimo metu buvo gilinamos dalyvių istorinės žinios, ugdomas kūrybiškumas, analitinis mąstymas.

Po apsilankymo IX forte mokiniai su auklėtoja patraukė į Kauno centrą. Apsižvalgė Kauno pilyje, paklaidžiojo po senamiestį, užsuko į Vytauto Didžiojo karo muziejų. Muziejuje edukacinio užsiėmimo „Karinė paslaptis“ metu mokėsi iššifruoti slaptas žinutes. Mokiniai sužinojo, kad jau nuo senovės paslapties išsaugojimas – raktas į pergalę. Šį faktą žinojo ir Antikos laikų karvedys Gajus Julijus Cezaris, žino ir dabartiniai generolai. Taip pat susipažino su  paslapčių kupina šifravimo istorija ir  sudėtingomis šifravimo mašinomis, kurias perprasti įstengdavo tik šviesiausi valstybių protai. Pabandė iššifruoti Lietuvos karių  siunčiamus pranešimus.

Tuo išvyka Kaune dar nesibaigė, būdami visai šalia mokiniai užsuko į velnių muziejų, kuriame susikovė „Mitologiniame mūšyje“. Tiesa, čia kumščiais mojuoti ir ginklais žvanginti neteko, užtat teko suremti savo protus, pasitelkti žinias, sumanumą ir žvalgybos įgūdžius. Atvykę į muziejų, mokiniai susipažino su velnias, kurie neduoda mums ramybės nuo žilos senovės iki pat šių dienų, o po to keliauvo ieškoti atsakymų į eilę klausimų nuo literatūros iki pop kultūros.

Po visų edukacinių užsiėmimų mokiniai dar turėjo laisvo laiko pasigrožėti Laisvės alėja ir Nemuno pakrante. Į Zarasus keliautojų kompanija grįžo pavargusi, bet kupini naujų įspūdžių ir žinių.

Mokytoja Donata Radionova


Toji duona kasdieninė

Duona, bread, maize, chleb, brat..

Tą saulėtą rugsėjo 26 d. popietę šie žodžiai Zarasų profesinės mokyklos moksleivių lūpose skambėjo itin dažnai. Minint Europos kalbų dieną bei vykdant ugdymo karjerai edukacinę programą, 19TP  grupės moksleiviai aktyviai dalyvavo integruotoje užsienio kalbų ir matematikos  pamokoje Latvijoje, Agluonos Duonos muziejuje.

Įvairiomis kalbomis ir bendromis mokinių, mokytojų ir muziejaus darbuotojų žiniomis buvo prisimintas duonos atsiradimo kelias – nuo žiemkenčių sėjimo iki kvepiančio duonos kepalo ant stalo, skaičiuota ir stebėta, kiek darbo, laiko ir prakaito reikia išlieti, kad pajustume ką tik iškeptos duonos skonį. Visose tautose duona privalu gerbti ir tausoti, nevalia išmesti net mažiausių trupinėlių.

                 Po skaniai ir sveikai paruoštų pietų, kita pamokos dalis vyko prie Agluonos bazilikos. Mokinės Kristina, Daiva ir Karolina besimokančios svečių aptarnavimo ir virėjų specialybių, įsikūnijo į gidžių vaidmenis ir anglų kalba pasakojo apie šį įspūdingą ir svarbiausią Latvijos katalikų dvasinį centrą, kurį 1993 m. aplankė popiežius Jonas Paulius II. Pasakojimas tęsėsi prie čia pat, bazilikos teritorijoje, 2015 m . pastatyto paminklo pirmajam ir vieninteliam Lietuvos karaliui Mindaugui.

Išvyka baigėsi pasivaikščiojimu po Kristaus kalną, apie 2 km. nuo Agluonos miestelio, kur nuostabaus grožio išpuoselėtame gamtos kampelyje daugybė įvairiausių skulptūrų simbolizuoja gyvybę, tikėjimą, meilę, viltį. Nepastebimai prabėgo diena, kupina gerų įspūdžių, papildytų žinių ir jaukaus bendravimo.

Anglų kalbos mokytoja Onutė Baubinienė


Sveika mokykla

Zarasų profesinė mokykla 2018 metais tapo sveikatą stiprinančia mokykla. Šiuo metu Zarasų rajone sveikos mokyklos statusą turi ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ugdymo skyrius „Sartukas“. Sveikatą stiprinančios mokyklos statusui gauti reikia suburti darbo grupę, kuri surėmusi pečius, ilgai diskutuodama, atidžiai atrenka tikslingiausias veiklas ir sudaro penkis metus veikiančią sveikatos stiprinimo mokykloje programą.

Džiugu, kad pirmieji metai buvo gana sėkmingi. Zarasų profesinėje mokykloje lankėsi ir paskaitą mokiniams vedė Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė, mokiniai dalyvavo veiksmo ir sveikatingumo savaitėse, pilietinėse akcijose ir iniciatyvose, prevencinėse paskaitose, kurias mokykloje aktyviai organizavo Zarasų policijos komisariato darbuotojai ir Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus darbuotojos. Zarasų profesinės mokyklos mokytojai organizavo daugiau kaip dešimt integruotų pamokų, kurios buvo perkeliamos į nekasdienes edukacines erdves – mokyklos kiemą, praktinio mokymo centrą ir į kitus miestus ekskursijų forma. Įgijus sveikatą stiprinančios mokyklos statusą būrelių sąrašą papildė nauji veiklūs, sportiški, aktyvūs užsiėmimai. Taip pat mokiniams buvo organizuotos ir dienos stovyklos. Mokyklą lankė ivairių organizacijų darbuotojai, kurie vedė paskaitas sveikos mitybos, asmens higienos ir savipriežiūros temomis.

Nuo Rugsėjo šešioliktos dienos Zarasų profesinė mokykla prisijungė prie iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ , kurią organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, tai savanoriškas Lietuvos mokyklų bendruomenių renginys, kurio tikslas atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą. Mokyklos aktyvistų grupė sudarė trijų savaičių tvarkaraštį, kuriame daug veiklų skatinančių susijungti mokyklos kartoms ir kartu aktyviai mankštintis pertraukų metu, dalyvauti seminaruose ir asmens higienos pamokėlėse, mokytis savimasažo ir grožio procedūrų. Išnaudojant mokiniams skirtas kultūros pasų lėšas, mokykloje bus organizuojami Šaukšto šmaukšto akademijos mokymai, kurių metu mokiniai sužinos kaip kultūringai elgtis prie stalo, sveikai maitintis, taip pat edukacinę programą mokykloje ves natūralių kvapų gamybos atstovai.

Mokykla visai jos bendruomenei neabejotinai yra antri namai, todėl labai svarbu, kad joje kiekvienas jaustųsi saugus, sveikas ir aktyvus. Zarasų rajono gyventojai visuomet yra laukiami prisijungti ir dalyvauti Zarasų profesinės mokyklos organizuojamuose seminaruose, akcijose ir iniciatyvose ir visai nesvarbu amžius – senas tik tas, kuris nieko nenori. Visi norintys sekti skelbimus apie artėjančius įvykius, sekite mokyklos puslapį Facebook socialiniame tinkle.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


„Aktyviai, draugiškai, sveikai“

Šiandieninė mokykla siekia ne tik suteikti mokiniams įvairių sričių žinių, gebėjimų, bet ir ugdyti vertybines jų nuostatas. Viena iš mokyklos funkcijų – orientuoti mokinį į sveiko gyvenimo vertybių pasaulį, kurio pažinimas padeda pajusti prasmingo gyvenimo grožį, rasti aktyvaus, kūrybingo gyvenimo prasmę. Siekdami skatinti mokinių su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, užsiregistravome iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“.
Nekantraujame planuoti, veikti, kurti, organizuoti programas susijusias su sveika mokyklos aplinka.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

SAUGIAUSIA ZARASŲ RAJONO MOKYKLA

Zarasų policijos bendruomenės pareigūnai Rosita ir Liudvikas šiandien atvykę pasveikinti mokinių bei mokytojų su prasidėjusiais naujais mokslo metais tuo pačiu labai mus nudžiugino. Kiekvienais mokslo metais Zarasų rajono policijos komisariatas organizuoja „Saugiausios Zarasų rajono mokyklos“ konkursą, kuriuo siekiama aktyviai skatinti mokyklas kurti saugią aplinką, gerinti mokyklų ir policijos bendradarbiavimą, vykdyti moksleivių teisinį šveitimą, mažinti mokinių, kurie linkę daryti teisės pažeidimus, skaičių, bei tobulinti jų saugaus eismo žinias. 2018-2019 m. konkurso nugalėtoja tapo Zarasų profesinė mokykla, kurios direktorei įteiktas tai patvirtinantis pažymėjimas ir pereinamoji taurė. Zarasų rajono policijos pareigūnai dėkojo mokyklai už bendradarbiavimą ir linkėjo, kad kiekvienas mokinys šioje mokykloje jaustųsi saugiai.
 
Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

PAGALIAU RUGSĖJIS

Mokslo ir žinių dienos tema pasirinkome „Pagaliau rugsėjis“, nes mokykla be mokinių ne tokia. Atsisveikinti su vasara visuomet sunku, nes mes įsimylėję saulę, ežerus, ilgiausias naktis, rytus, kai neprivalome keltis ir skubėti. Taip sudėtas mūsų pasaulis, kad visada kažko laukiame, amžinai atostogauti ir ilsėtis negalime, visada NORIM DAR – žinių, iššūkių, išsikeliame sau naujų tikslų, žengiam žingsnį į priekį, į viršūnę. Ačiū mokyklos administracijai už šventę, Gintarui Andrijauskui ir Sauliui Kuzmai, ačiū mokiniams ( nes kiekvienas yra svarbus ir mylimas), iki širdies gelmių ačiū mūsų mokytojams už milžinišką darbą. Ačiū sveikinusiems – mokyklos vedlei direktorei Nijolei Guobienei, Zarasų rajono tarybos narei Daivai Dudėnienei, diakonui Dainiui Kauniečiui, mus kiaurą parą saugančiai Lietuvos policijai ir jos atstovams Rositai Gurskajai ir Liudvikui Komkai, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Lilijai Zajančkauskienei.
Lekiam mokytis, tobulėti, klysti ir vėl mokytis!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Integruota pamoka

Mokyklos praktinio mokymo centre vyko integruota užsienio kalbų (anglų, rusų, vokiečių) ir miltinių konditerijos gaminių panaudojant daržoves gaminimo pamoka „Daržovių maistinės bei sveikatą stiprinančios savybės“. Pamokoje dalyvavo įvairių grupių mokiniai, o pamoką dėstė dalykų mokytojai Onutė Baubinienė, Janina Čepelionienė, Feodosija Bezubova, Rimutė Vaicekauskė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Genutė Juršienė.
Svarbiausi pamokos tikslai buvo aplankyti mokyklos praktinio mokymo centrą, pamatyti, kokios ir kaip auginamos daržovės, sužinoti jų maistines bei sveikatą stiprinančias savybes, prisiminti daržovių pavadinimus trimis užsienio kalbomis. Nors ir kepino kaitri vasaros saulė, vis dėl to gražiai sutvarkyta aplinka, natūralus gamtos prieglobstis, mokinių paruošti sveikuoliški sumuštiniai ir rabarbarų pyragas suteikė papildomos energijos darbams atlikti, o visuomenės sveikatos priežiūros specialistės G. Juršienės vedama viktorina ir prizai dar labiau pagyvino visų nuotaiką. Daug sužinota, prisiminta, pakartota, o svarbiausia – viskas patirta kitoje, netradicinėje aplinkoje.

Anglų mokytoja Onutė Baubinienė

Paskutinis skambutis 2019

Kasmet dvyliktokai pasakoja:

Šimtadienis, paskutinis skambutis, išleistuvės.. jaunesnių klasių moksleiviams vis atrodo, kad jiems šios šventės labai tolimos, jie mintyse svarsto:

-Oj, mano šventės dar negreitai, aš dar eisiu į pamokas, aš dar susitiksiu su draugais, mokytojais.. vėl ir vėl.. 

O dabar pažiūrėkite į juos, jie stovi ant scenos, širdys dreba, jie nenori palikti ir visai dar nenori išeiti. Visuomet mokytojai ir tėveliai kartojo – laikas tiesiog skrieja, nepastebimai tampama suaugusiu, pilnamečiu ir didžiu žmogumi. 

Baigiant mokyklą, padėkoti neužtenka, nes dažniausiai susimąstome jog mokytojai atidavė mokiniams savęs daugiau negu savo biologiniams vaikams.. Būkit laimingi mūsų dvyliktokai!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

 


Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Svarbiausia – svečias 2019“   Zarasų profesinėje mokykloje

2019 m. gegužės 23 dieną į Zarasų profesinę mokyklą rinkosi Nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso „Svarbiausia – svečias 2019“ dalyviai – mokiniai iš šešių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų: VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus, Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos ir Zarasų profesinės mokyklos. Konkurso dalyvius pasveikino Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas ir mokyklos direktorė Nijolė Guobienė.

Konkurse varžėsi mokiniai, besimokantys pagal kaimo turizmo organizatoriaus ir svečių aptarnavimo darbuotojo mokymo programas. Pirmoji užduotis buvo parodant svetingumą ir atsižvelgiant į klientų interesus pristatyti ,,savo įmonėje” teikiamą apgyvendinimo paslaugą. Iš scenos nuskambėjo kvietimas į sodybas, kuriose galima ne tik patogiai ilsėtis, bet ir pramogauti, apžiūrėti apylinkes, aktyviai leisti laisvalaikį. Mokiniai teikiamas paslaugas pristatė išradingai ir linksmai: viena dalyvė kvietė į viešbutį gyvūnams, kurį norėtų įsteigti, kita – siūlė poilsį laukinėje gamtoje. Mokiniai taip pat atliko teorinių žinių tikrinimo testą ir praktines užduotis: jie turėjo pagal pačių sudarytą meniu padengti stalą pusryčiams dviem asmenims, jį dekoruoti ir pakloti lovą svečiui, pristatyti savo atliktą darbą.

Mokinius vertino komisija. Komisijos pirmininkė Laima Tamulytė – Stončė, renginių vedėja, nariai: Zarasų – Visagino regiono vietos veiklos grupės finansininkė Danutė Baublienė, Zarasų – Visagino regiono vietos veiklos grupės vadovas Arvydas Veikšra, verslininkė Jelena Virokaitienė. Apibendrindama konkurso rezultatus komisijos pirmininkė Laima Tamulytė – Stončė ragino: ,,Didžiuokitės tuo, ką pristatote, nes Lietuva graži ir svetinga šalis, čia yra ką pamatyti“.

Pirmo, antro ir trečio laipsnio diplomus įsteigė Kvalifikacijos ir profesinio mokymo plėtros centras. Trečiojo laipsnio diplomą laimėjo Neringa Griškaitė, VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokyklos mokinė (mokytoja Eglė Volungevičienė), antrojo laipsnio diplomas atiteko Nerilei Abromavičiūtei, VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus mokinei (mokytoja Nijolė Rašimienė), pirmojo laipsnio diplomą laimėjo Karina Grigorjeva, Zarasų profesinės mokyklos mokinė (mokytoja Inga Mikutavičienė).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 Lilija Zajančkauskienė


Konkursas „Žemės meno diena“

Mokyklos aktyvistės su mokytoja Donata Radionova keliavo į Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir technologijų mokyklą „Žemės meno diena“ konkursą.
Užduotis buvo sukurti kūrinį, kuris atspindėtų žodį pradžia, naudojantis gamtinėmis medžiagomis ir gamtoje irstančiomis sujungimo medžiagomis. Mūsų atstovės neturėjo vieningos nuomonės, todėl šį darbą merginos sukūrė sujungusios dvi idėjas. 
Lemputė simbolizuoja šviesą( pasak biblijos pradžioje buvo šviesa) ir kilusią idėją ( viskas prasideda nuo geros idėjos)!
Merginos parsivežė organiškiausio kūrinio apdovanojimą ir nepamirštamą patirtį konkurse!😍💋

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


TEMIDĖ 2019

Už dalyvavimą teisinių žinių konkurse „Temide“ II, mokiniai buvo apdovanoti ne tik policijos pareigūnų dėmesiu, bet ir mielomis atminimo dovanėlėmis. Mokiniai džiaugiasi įgiję įdomios patirties sprendžiant teisines problemas praktikoje, o policijos pareigūnai – už mūsų mokinių aktyvumą ir norą dalyvauti. Ačiū organizatoriams ir mūsų šaunuoliams mokiniams, bei mokytojai Agnei Sekonaitei!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Zarasų rajono mokyklų žaidynių 11-12 klasių mažojo futbolo varžybos:

1 Vieta – Profesinė mokykla.
2 Vieta – Pauliaus Širvio progimnazija.
3 Vieta – ,,Ąžuolo“ gimnazija.

Didžiuojamės mūsų sportininkais.

Kūno kultūros mokytojas Darius Ketleris


Mamyčių dienos šventės koncertas

Sveikiname mūsų mylimas pasaulio mamytes, močiutes su gražiausia švente!  
Koncerto mokykloje akimirkos! 
Buvo jauku, gera ir labai smagu pabūti kartu. Ačiū jums mūsų pasaulio stebukladarės 🌍 mama visa ko pradžia..

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Mokykla pasipuošė Šv. Velykoms

Mokykloje stengiamės nepraleisti švenčių. Mokytojai kartu su mokiniais visuomet originaliai ir išradingai papuošia mokyklą. Dailės mokytoja Danutė Gražienė, kasmet pasirūpina ne tik įspūdingais rankų darbo atvirukais, bet ir parengia stendus, organizuoja pavasarinių puokščių konkursą, gamina išskirtines dekoracijas. Mokyklos bendrabučio darbuotoja Jelena Prokopenko, ryškiais ir nuotaikingais karpiniais išpuošia mokyklos langus. Profesijos mokytoja Janina Čepelionienė su mokiniais pasirūpina augalais, gėlėmis, žydinčia mokyklos aplinka.

Taip pat netrūko ir veiklų. Velykų proga praktinio mokymo centro administratorė Olga Raugienė organizavo verbų rišimo popietę, kurios metu pasakojo apie verboms rišti tinkamus augalus, pasakojo apie Velykų tradicijas. Kartu smagiai praleisti prieš velykinę popietę kvietė ir neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė, susirinkę marginome kiaušinius, dalinomės Šv. Velykų papročiais mūsų šeimose ir išbandėme gerai žinomas, bei naujas kiaušinių dažymo technologijas.

Šventės vienija, o ypatingai, kai ruošiamės joms visi kartu.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Kokybiškas darbas ir puikus bendravimas net penkių projekto partnerių

2019 metų balandžio 17-19 d. Zarasų profesinėje mokykloje projekto INTERREG V-A Latvia-Lithuania Programme project LLI-183 „Labour Market without Borders” / „MOBILITY”  3 dienų mokymuose dalyvavo mokiniai ir jų mokytojai iš Daugpilio dizaino „Saules“ mokyklos, Alantos technologijos ir verslo mokyklos,  Joniškio žemės ūkio mokyklos, Zarasų profesinės mokyklos  ir Utenos regioninio profesinio mokymo centro. Tema  „SODYBOS KAMBARIŲ IR STALO DEKORAS“. („3 Study visits, internships and field practices for students Landscape  design and agro tourism”).

Užsiėmimus organizavo ir vedė profesijos mokytojos Inga Buliginaitė („Švenčių stalo dekoravimas“ ) ir Inga Mikutavičienė („Kambario dekoro detalė“). 

Metodininkė Edita Kondratavičiūtė


Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Vadovaujantis Zarasų profesinės mokyklos sveikatos stiprinimo programa „SVEIKATA, SAUGUMAS IR PATOGUMAS – MOKSLO, DARBO IR POILSIO DERMĖ“. 2019 metais, minint nacionalinės „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetį, „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą transformuoti, išplėsti ir pakviesti visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, jungtis prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Visą kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia švietimo ir ugdymo įstaigas bei visas aktyvias organizacijas savo bendruomenėms organizuoti ir vykdyti veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui.

Etikos mokytoja su mokiniais su mokiniais aptarė temas: kas yra patyčios; kas yra elektroninės patyčios; kas tampa patyčių taikiniu; kas tyčiojasi ir kodėl; vaikų vaidmenys patyčių situacijose; kodėl sunku kalbėti apie patyčias; mitai apie patyčias. Su mokiniais žiūrėjo ir aptarė filmą: „Virtualūs priekabiautojai“. Mokytoja pristatė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą,  mokiniams skirtą virtualų testą, kuris padės atpažinti netinkamą elgesį ir pasitikrinti, ar teisingai reaguojama į patiriamas ar stebimas patyčias.

NVŠ programos „Dekoratyvioji gėlininkystė“ narės vadovaujamos mokytojos Donatos Radionovos prisijungė prie šios akcijos su tikslu sukurti mokykloje saugią ir patrauklią aplinką. Užsiėmimų metu diskutavo, kodėl žmonės žemina ir tyčiojasi iš kitų. Dažniausiai jaunimui kliūna kitų žmonių išvaizda. Norėdamos pabrėžti, kad žmogaus išvaizda yra tik „viršelis“, sukūrėm mažą projektą „Mūsų daug, mes skirtingi ir visi reikalingi“.

 Socialinė pedagogė su mokiniais žiūrėjo ir aptarė filmą „Gerumo stebuklas“.  Kalbėjo kur galima kreiptis pagalbos, kai matome ar patiriame patyčias. Mokiniams buvo išdalinti lankstinukai su pagalbos telefonų numeriais ir internetinių svetainių adresais. Organizavo draugiškiausio klasioko rinkimus. Jais tapo šie mokiniai: Rolandas Sterinovič 9 kl., Edgaras Rybakovas 18Di1 gr., Karolina Bakanavičiūtė 18SV1 gr., Sergejus Vrublevičius 18TP1 gr., Deimantė Gvozdaitė  17VRT1 gr., Markas Matvejevas 17TP2 gr. 

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Pažintis su profesijomis atvirų durų dienose

Zarasų profesinėje mokykloje šių metų balandžio 10-11 dienomis vyko Atvirų durų dienos, kuriose dalyvavo P. Širvio progimnazijos, ,,Ąžuolo“ ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijų, Salako pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Mokyklos svečiai susirinko aktų salėje, kur juos pasveikino mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, apie mokymąsi mokykloje ir stojimo sąlygas papasakojo gimnazijos skyriaus vedėja Laimutė Tumalovičienė. Zarasų profesinės mokyklos mokiniai improvizuotai suvaidino savo kelią į šią mokyklą ir pasidalijo ateities planais. Tada svečiai buvo palydėti į klases, dirbtuves ir laboratorijas, kur profesijos mokytojai pristatė specialybes, į kurias mokytis bus priimami mokiniai 2019 metais.

Mūsų mokyklos svečiai mokėsi planuoti savo asmenines išlaidas, gamino užkandžius, kepė ir dekoravo desertus. Kalvystės dirbtuvėse ir suvirinimo laboratorijoje mokėsi perprasti metalo apdirbimo paslaptis. Merginos išbandė makiažo subtilybes ir savimasažą, atliko rankų šveitimo kosmetinę procedūrą. Mokiniai vairavo automobilius, dekoravo suvenyrus, sodino orą valančius augalus, mokėsi teikti pirmąją pagalbą. Taip profesijos mokytojai supažindino mokinius su dėstomais profesijos dalykais.

Nepastebimai prabėgo laikas išbandant naujas veiklas, bendraujant ir mokantis.

Iki naujų susitikimų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė


Zarasų profesinės mokyklos mokiniai projekto „Demokratijos paieškos“ dalyviai

2019 m. balandžio 8-10 dienomis Zarasų r. esančioje kaimo turizmo sodyboje vyko projekto „Demokratijos paieškos“ mokymai. Į stovyklą, kartu su kitų rajono švietimo įstaigų mokiniais išvyko ir Zarasų profesinės mokyklos mokiniai. Mokymų metu mokiniai analizavo savivaldybių institucijų žemėlapius, dalyvavo savivaldybės tarybos, jaunimo reikalų tarybos, komitetų posėdžių simuliacijose, mokėsi argumentuotai išreikšti savo pozicijas. Antrojoje mokymų dalyje kūrė orientacinį žaidimą „Demokratijos paieškos“ savo regiono jaunuoliams. Mokiniai puikiai praleido laiką ir dar įgijo naudingų žinių bei patys prisidėjo prie ateities kūrimo savo regione.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Technologijų olimpiadoje – mokinių laiškai rytojui

Balandžio 5 d. Zarasų profesinėje mokykloje vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada. Šių metų olimpiados tema – „Mano laiškas rytojui“. Mokiniai (7–8, 9–10 ir 11–12 kl. amžiaus kategorijos) varžėsi atlikdami užduotis šiose veiklos grupėse: mityba, konstrukcinės medžiagos, tekstilė ir gaminių dizainas. Per skirtas keturias valandas dalyviai parodė savo geriausius ir kūrybiškiausius sugebėjimus.                                                        Visi 125 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę 2-ąjį rajoninį turą ir surinkę daugiausiai balų.                                                                                           

Į olimpiadą atsivežti mokinių namų darbai buvo eksponuojami Zarasų profesinėje mokykloje viso renginio metu. Mokyklos specialiai suburta komisija namų darbus įvertino ir originaliausius bei labiausiai patikusius apdovanojo įsteigtais prizais.

Ugdytinius atlydėjusiems mokytojams penktadienio popietę buvo suorganizuota ekskursija į Antazavės krašto muziejų, kuris įsikūręs grafų Pliaterių XVIII a. pabaigoje pastatytame dvare Antazavėje. Dvare įrengtos medžio drožybos, audimo bei keramikos dirbtuvės. Mokytojams vyko amatų demonstravimas, amatininkai noriai dalijosi savo sukaupta patirtimi.

Olimpiados uždarymo metu vyko koncertas, kuriame pasirodė geriausi Zarasų krašto dainų ir šokių kolektyvai.                                                  Apdovanojimo ceremonijoje laimėtojai buvo pagerbti rėmėjų prizais, medaliais bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomais.          Dvidešimt devyniems geriausiems I, II, III vietų laimėtojams įteikti aukso, sidabro ir bronzos medaliai.

Dar kartą sveikiname laimėtojus ir linkime sėkmės siekiant mokslo aukštumų!                                                                                                               

Dėkojame Zarasų profesinės mokyklos bendruomenei ir Lietuvos technologijų mokytojų asociacijai už pagalbą ir nuoširdų įsitraukimą organizuojant Lietuvos mokinių technologijų olimpiadą.                 

Olimpiadą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro

Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus

metodininkė Vilma Daugalaitė


MOKYKLOJE VYKO POLICIJOS IR VISUOMENĖS STALO TENISO VARŽYBOS

2019 m. sausio – kovo mėnesiais Zarasuose vyko policijos ir visuomenės stalo teniso varžybos. Varžybų tikslas – tobulinti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnų meistriškumą ir fizinį pasirengimą, tęsti susiformavusias policijos sporto tradicijas, propaguoti stalo tenisą tarp policijos pareigūnų, stiprinti policijos ir visuomenės bendradarbiavimą.

Varžybose dalyvavo Zarasų policijos pareigūnai, Zarasų policijos asociacijos nariai, mūsų mokyklos mokiniai bei Zarasų rajono savivaldybės atstovai.

Finalinis varžybų etapas vyko kovo 26 d. mokyklos sporto salėje, kur netrūko atkaklių dvikovų, išlieto prakaito ir neprognozuotų rezultatų.

Lemiamas finalinio etapo dvikovas stebėjęs Zarasų rajono policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas, pasibaigus varžyboms, dėkojo dalyviams už aktyvumą, skirtą laiką, bei apdovanojo nugalėtojus. Moterų įskaitoje III-ąją vietą iškovojo mūsų mokyklos mokinė Akvilė Rybnikovaitė, II-ąją vietą užėmė Zarasų rajono savivaldybės atstovė Dalia Nastajienė, na o I-osios vietos nugalėtoja, visus nustebinusi, tapo taip pat mūsų mokyklos mokinė Daiva Rybnikovaitė.

Bendroje įskaitoje varžėsi vyrai ir moterys, tačiau užėmę visas tris prizines vietas, pranašumą parodė vyrai. Mažajame finale, įveikęs savo varžovą, III-ąją vietą iškovojo Zarasų policijos asociacijos narys Vygantas Šakalys, kiek stipresnis už jį buvo ir II-ąją vietą užėmė mūsų mokyklos mokinys Rolandas Sterinovič, na o I-osios vietos nugalėtoju tapo Zarasų rajono savivaldybės atstovas Justinas Buičenka.

Geriausiai varžybose pasirodžiusiam Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnui įteikta pereinamoji taurė, tai – Utenos aps. VPK Zarasų r. PK Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas Dalius Gaidys.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Mus vienija laisvė

Vasario 16 mums visiems labai svarbi diena, o ypatingai mokykloje, jaunų žmonių tarpe, jaunuolių dar tik žengiančių paruošiamuosius žingsnius savarankiško gyvenimo link. Labiausiai džiugino minint šią datą mūsų mokinių noras dalyvauti – apsirengti tautinį kostiumą, iš visos širdies giedoti himną, iškelti į viršų trispalvę kuo aukščiau ir rodyti meilę savo tėvynei. 
Koncertą ryškiausiai spalvino vadovių Ingos Zakarauskienės ir Vandos Politaitės tautinių šokių kolektyvai, mokytojos Jūratės Stacevičiūtės paruoštas pianistas Ovidijus Ponyčius ir dainininkė Karina Grigorjeva, ypatingą dainą atlikę Gintaras Andrijauskas ir Saulius Kuzma, Ingos Mikutavičienės mokyklos šokių grupė. 
Sulaukėmė gražiausių sveikinimų iš mūsų direktorės ir mokyklą aplankiusių svečių. Šventę vainikavo priesaika, kurią susikabinę rankomis kartojome ir žadėjome jog Lietuvą mylėsime kiekviena savo kūno ląstele. 
Ačiū už LAISVĘ!❤❤❤

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Valentino diena

Valentino diena mokykloje buvo smagi, ilgosios pertraukos metu visi kartu pietavome ir tuo pačiu vieni kitiems koncertavome, karaoke dainavome visiems gerai žinomas dainas apie meilę, plojome, palaikėme ir šokome, pasibaigus pamokoms persikėlėme į Zarasų Kultūros centrą, kur dalyvavome kontaktų mugėje, mokytojos D. Gražienės dėka suteikėme progą dalyviams pasigaminti rankų darbo dovanėles mylimiesiems ir dalyvavome apdovanojimų ceremonijoje, kurioje apdovanoti daugiausia dirbantys jaunimo labui! Vakarą vainikavo grupės „8 kambarys“ koncertas!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Paroda „Studijos“ 2

Tarptautinė mokymosi paroda „Studijos 2019“ vykusi parodų ir kongresų centre Litexpo. Mūsų mokyklos masažuotojų, dekoratyvinio želdinimo, virėjo profesijų mokiniai vykdė profesinį veiklinimą, demonstravo klasikinio nugaros, veido masažo subtilybes, vaišino lankytojus savo skaniai paruoštomis vaišėmis. „Žinai, kas esi. Sužinok kuo būsi“ – tokiu moto į parodą visus kvietė organizatoriai.
Tikime, kad puikiai pavykęs renginys lankytojams paliko malonų įspūdį ir padėjo įgyti žinių ir atskleidė ne vieną karjeros planavimo paslaptį.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Paroda „Studijos“

Vasario 7 dieną „Litexpo“ parodų centre vykęs nacionalinio profesinio mokymo įstaigų mokinių floristikos meistriškumo konkursas subūrė stiprią mūsų mokyklos komandą. Diena praleista tarp gražiausių gėlių ir kompozicijų leido pamiršti šaltą žiemą ir nukėlė mus į jaukią ir spalvingą atmosferą. Konkurse dalyvavo 11 mokyklų.
Dalyviai turėjo dvi užduotis. Pirmoji dekoruoti savo pagamintą širdies formos karkasą gyvomis gėlėmis, antroji užduotis sukurti floristinį papuošalą. Ačiū Šiaulių profesinio rengimo centrui už nepriekaištingai organizuotą konkursą ir valio mūsų dalyvei Vaidai Vilkuotienei, jos pagalbininkei Karinai Grigorjevai bei mokytojai Danutei Gražienei ir visai palaikymo komandai! Ateityje tikimės tokiomis nepaprastai gražiomis kompozicijomis papuošti ir mokyklos erdves 😍🤗

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Advento popietė

Advento popietė ir eglutės įžiebimas mokykloje. Labai jaukus laikas kartu. Iškilmingai eglutę, po sveikinimo žodžių įžiebė direktorė Nijolė Guobienė, džiugu, kad kartu buvo kunigas Vydas Juškėnas ir diakonas Dainius Kaunietis, kurie pasidalino kalėdiniais apmąstymais, pašventino mus, antruosius namus mokyklą ir mūsų eglutę. Praktinio mokymo centro administratorė Olga Raugienė parengė gražią edukacinę paskaitėlę apie kūčių vakaro papročius ir tradicijas. Nepamirškime..koks stebuklas yra būti vieniems šalia kitų.. 

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Vainikų pynimo popietė

Mokykloje jau įsisiautėjo kalėdinės nuotaikos! Susibūrėme po pamokų kalėdinių vainikų pinti. Organizatorės, mokyklos jaunųjų ūkininkų ratelio NVŠ programos „Dekoratyvioji gėlininkystė“ vadovė Donata Radionova ir neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė sukvietė būrį bendraminčių, įtraukdamos ir mokinius ir mokytojus, bei administracijos darbuotojus. Mokiniai Arminas Barovskis ir Dominykas Bogušas renginuką pradėjo gražiais skaitiniais apie advento laikotarpį. Labai gražų sveikinimą ir palinkėjimą pasakė ir mokyklos direktorė Nijolė Guobienė. Kalėdos suvienija 😊😍

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Zarasų žemės ūkio mokykloje vėl varžėsi masažuotojai

2018 m. gruodžio 12 dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje jau antrą kartą vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Masažuotojas 2018“, kuriame  dalyvavo keturiolika mokinių iš aštuonių Lietuvos profesinių mokymo įstaigų: VšĮ Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Druskininkų filialo, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro Mažeikių padalinio, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro ir Zarasų žemės ūkio mokyklos.

Konkurse varžėsi mokiniai iki dvidešimt penkerių metų, besimokantys pagal masažuotojo profesinio mokymo programą. Prisistatę ir pasisakę, kodėl pasirinko šią profesiją, jie atliko teorinių žinių tikrinimo testą ir praktinę užduotį – savarankiškai atliko klasikinį  nugaros masažą.

Mokinius vertino autoritetinga komisija. Komisijos pirmininkė Jolanta Prakapavičienė, Utenos kolegijos medicinos fakulteto Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros lektorė, nariai: Zita Zajančkauskienė, Utenos kolegijos medicinos fakulteto Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros lektorė, Inga Bieliūnaitė – Miškinienė Zarasų rajono savivaldybės VšĮ Zarasų ligoninės Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus masažuotoja, Ruslana Veikša – VšĮ Zarasų ligoninės Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vyr. slaugytoja. Komisijos nuomone, šiais metais konkurse dalyvavę varžovai stiprūs ir tobulesni.

Konkurse trys mokiniai paskelbti nugalėtojais. Trečiojo laipsnio diplomą laimėjo Aušra Žemaitytė, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro mokinė (mokytoja Dalia Ajauskienė), antrojo laipsnio diplomas atiteko VšĮ Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Druskininkų filialo mokinei Erikai Goberytei (mokytoja Linutė Radvilavičienė), konkurso nugalėtoja tapo ir pirmojo laipsnio diplomą laimėjo Viktorija Čiugunovaitė, Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinė (mokytoja Gitana Bedrovienė).

Pasibaigus konkursui visus nudžiugino parodomasis masažas. Tailandietišką masažą sinchroniškai atliko Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinės Gitana Malinauskienė ir Akvilė Rybnikovaitė. Šis masažas Rytų šalyse atliekamas jau du su puse tūkstančio metų, jo metu spaudimo judesius atliekant tinkamose vietose pagal energijos tekėjimo linijas atslūgsta skausmas, įtampa, susikaustymas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė


Karštos sporto naujienos!
Panevėžyje, rankinio sporto centre vykusiuose profesinių regiono mokyklų, salės futbolo varžybose, dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda, treniruojama mokytojo Dariaus Ketlerio. Didžiuojamės, kad mūsų komandoje yra ir dvi narės merginos tai Daiva ir Akvilė Rybnikovaitės. Gruodžio 12 dieną, mūsų komanda garbingai iškovojusi 1-ąją vietą pateko į finalą, kuris vyks Sausio 16 d. Panevėžio rankinio sporto centre!
Garsiai plojam mokiniams ir trenenriui, aktyviai sportuojant ir garsinant mokyklos vardą puikiais pasiekimais! 

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


KORUPCIJA –  NE MŪSŲ KELIAS

„Tarptautinę antikorupcijos dieną inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją.

Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyje rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus“. (Šaltinis: www.day.lt)

Tarptautinės antikorupcijos dienai paminėti mūsų mokyklos mokiniai suorganizavo mažą akciją „Korupcija – ne Tavo kelias“, taip norėdami išreikšti savo antikorupcines nuostatas ir atkreipti dėmesį į vis dar aktualią korupcijos problemą, ragindami su ją nesitaikstyti.

Ekonomikos mokytoja Agnė Sekonaitė

 

 


PROJEKTAS „PAŽINK VALSTYBĘ“

Zarasų žemės ūkio mokyklos dešimtos ir devintos klasių  komanda įsijungė į projektą „Pažink valstybę“, kurį jau antrus metus vykdo Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras drauge su Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais.

Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.

Mūsų mokyklai teko teisės sritis, todėl mokiniams kilo mintis pasidomėti apie tai kas yra korupcija ir kokia yra vykdoma rajone antikorupcinė švietimo veikla.

Spalio 16 d. turėjome svečių iš Utenos apsk. VPK Imuniteto ir vidaus tyrimu skyriaus  – viršininkas Sergėjus Dubinovas su savo komanda, bei Utenos apsk. VPK Zarasų raj. policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rosita Gurskaja. Šie svečiai labai informatyviai paaiškino 10 klasės mokiniams, apie tai kas yra korupcija, kaip ją atpažinti, įvardino galimas neigiamas pasekmes padarius nusižengimą. Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs klausimai kaip reikėtų ugdyti jaunimo vertybines nuostatas, skatinti juos neįsitraukti į korupcinę veiklą, bei iškelta ir suformuluota dominanti  mums problema: „Kokiomis priemonės gali sustabdyti korupciją?“

Lapkričio 13 d. vykome į Zarasų rajono savivaldybės administraciją ir domėjomės apie antikorupcinį švietimą. Zarasų rajono savivaldybės administracijos juridinio ir personalo skyriaus vyr. specialistė Deimantė Rybakovaitė skaitė paskaitą apie tai kas yra korupcija, apžvelgė Lietuvos korupcijos žemėlapį, diskutavo  apie tai kaip reikėtų mažinti korupcijos mastus, su mokiniais sprendė problemą, kaip jaunimas galėtų prisidėti prie antikorupcinės veiklos, aptarė „antikorupcinį receptą“, kvietė ir skatino jaunimą ateityje aktyviai dalyvauti  antikorupcinio švietimo veiklose.

Gruodžio 7 d. savo veiklas mokiniai pristatė kitiems projekto dalyviams Lietuvos Aukščiausiame teisme, Vilniuje. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie projekto metu iškilusius iššūkius, jų sprendimo būdus, patarimais dalinosi atitinkamų sričių ekspertai.  Po veiklų pristatymų  visi mokiniai vyko Valstybės pažinimo centrą ir ten aplankė  „100-mečio kelionės“  ekspoziciją.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Agnė Sekonaitė


                                          Grožis – stebuklų stebuklas
Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs konkursas „Mis mokykla 2018“. Jau 19 – ąjį kartą organizuotas renginys šiemet pasiekė rekordinį dalyvių skaičių – net 15 merginų. Aktyvų mokinių dalyvavimą skatino kūrybingos ir už visapusį asmenybės ugdymą atsakingos mokytojos.
KONKURSAS TAPO TARPTAUTINIU
Jau antrą kartą šventėje dalyvauja mokinės iš kaimyninės Latvijos – Daugpilio miesto „Saulės“ menų ir dizaino mokyklą atstovavo: Olesja Šulja, Julija Soldatenkova ir Julija Polgina, o iš Balvi miesto profesinės mokyklos atvyko Elina Klanska ir Agita Matule, jas atlydėjo ir palaikymo komanda renginio metu pristačiusi nepaprastą drabužių kolekciją „Balvu dvaro prominences“. Kolekcijos suknelės pasiūtos iš neryškaus pilko audinio, siuvant atsižvelgta į 1900-ųjų metų madų tendencijas, naudoti technologiniai procesai, vasarą ši kolekcija buvo pristatyta Rygoje „Art Nouveau Fashion Show“, kur buvo labai teigiamai įvertinta. Joniškio žemės ūkio mokyklą atstovavusią Brigitą Dirsytę atlydėjo ir mokyklos šokių grupė „Mes“ su vadove Lina Budriene, jie sušoko įspūdingą šokį „Keliautojai“. Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos žavingosios atstovės Žaneta Petrukevičiūtė ir Erika Majauskaitė. Kauno taikomosios dailės mokyklą atstovavo nuostabiosios Rūta Kuznecovaitė ir Virginija Bindokaitė. Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras delegavo gražuolę Gabiją Rėkutę, kurią atlydėjo vadovė Zina Žvalionienė. Šios mokyklos atstovai pristatė drabužių kolekciją ,,Kartu kartų Lietuva“, sukurtą atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Ši nepaprastai originali kolekcija gražių, pastelinių spalvų, įdomiai pristatyta. Kolekciją demonstravo vaikai, jaunuoliai ir suaugę žmonės, taigi scenoje matėme šeimą, kuriai svarbi tėvų, senelių, prosenelių patirtis, gyva pagarba mūsų istorijai.
ZARASŲ ŽEMĖS ŪKIO MOKYKLOS DALYVĖS
Mokykloje paskelbus apie registraciją konkursui tvirtai apsisprendusi dalyvauti buvo tik drąsioji Laura Kasinskaitė, kitas merginas rinko moksleiviai. Tai suprantama, nes pasiruošti konkursui nėra lengva, tam tikrai reikia drąsos, tačiau išrinktos Akvilė Rybnikovaitė, Edita Petruševičiūtė ir Olia Ivanova, šiandien neslepia – buvo verta. 
VERTINIMO KOMISIJA, UŽDUOTYS, NOMINACIJOS
Konkursą sudaro penkios užduotys: prisistatymas, talentų atskleidimas, savo kurtos butaforinės suknelės pristatymas, foto ir elegancijos konkursai. Vertinimo komisijos užduotis tikrai nelengva: jie turėjo vieningai nuspręsti, kaip dalyvėms paskirstyti „Mis šypsena“, „Mis stilius“, „Mis elegancija“, „Mis gracija“, „Mis talentas“, „Mis foto“ ir svarbiausias pirmąją, antrąją ir trečiąją „Vice Mis“, „Mis mokykla“, „Mis viešnia“ nominacijas. Visa laimė, kad komisijos nariai buvo kompetentingi profesionalai. Konkursui pirmininkavo žinomas visuomenės veikėjas, LR Seimo narys A. Dumbrava, atsakingai vertino, svarstė ir diskutavo mūsų mokyklos direktorė N. Guobienė, Zarasų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas S. Kaulavičius, verslininkė J. Virokaitienė, Zarasų skyriaus užimtumo tarnybos vedėja V. Abramavičienė, mero patarėjas A. Veikšra, šokių ir fizinio aktyvumo užsiėmimų trenerė A. Grinytė.
DŽIUGINO
Renginio dalyvės atrodė tiesiog pritrenkiančiai, ir visos neslėpė jokios konkurencijos nejutusios, atvirkščiai, joms buvo malonu susipažinti, pasidalinti įspūdžiais apie pasirengimą konkursui ir užkulisiuose palinkėti sėkmės ar palaikyti viena kitos ranką prieš išeinant į sceną. Talentų konkursas atskleidė vis tobulėjančias, gabumais stebinančias moksleives, kurios šoko, demonstravo tailandietiško masažo paslaptis, darė šukuosenas, dainavo, pristatė kūrybinius darbus ir talentą vesti renginius. Merginoms ruošiantis demonstruotu savo kurtas butaforines sukneles, publiką ir komisiją užbūrė nuostabus šeimos trio: mažoji mis Marija Mechovičiūtė atliko dainą „Aleliuja“, o jai akomponavo fortepijonu mama Sabina ir gitara brolis Adomas. Po paskutinės elegancijos konkurso užduoties kuomet merginų suknelės, eisena, paslaptingi žvilgsniai prikaustė visų dėmesį, komisija išėjo skaičiuoti rezultatų, o publiką pertraukos metu džiugino mažųjų mis mini baleto šokiai. Šios mergaitės turi talentą ne tik šokiui: jos taip pat pradėjo konkursą deklamuodamos eiles, o joms į pagalbą atėję mažieji misteriai Majus Ketleris ir Ovidijus Ponyčius lydėjo mergaites podiumu. Ovidijus, meno mokykloje lankantis fortepijono pamokas, atliko labai gražų kūrinėlį. Taip pat nuotaikingą pasirodymą žiūrovams padovanojo S. Kuzmos ir G. Andrijausko duetas. Mokyklos solistė K. Grigorjeva atliko dainą „Sound of silence“, o žavingosios Zarasų žemės ūkio mokyklos šokėjos pristatė šokį „Power“.
APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA
Nors žinome, kad nėra didesnio nugalėtojo už tą, kuris sugebėjo nugalėti save patį, o moksleivės tikrai įrodė mums, kad nugalėti jaudulį buvo nepaprastai sudėtinga misija, bet jos sklandžiai su ja susitvarkė. Apdovanojimų ceremoniją pradėjo publika, visi plojimais išskyrė tris dalyves, tačiau didžiausio publikos palaikymo susilaukė A. Rybnikovaitė, kuri taip pat buvo ir komisijos įvertinta aukščiausiais balais ir apdovanota „Mis mokykla 2018“, tokią pat svarbią nominaciją „Mis viešnia 2018“ iškovojo latvė A. Matule. „III Vice mis“ tapo V. Bindokaitė, „II Vice mis“ nominacija atiteko drąsiajai L. Kasinskaitei, kuri prisistatyme minėjo konkursui mintimis ruošusis jau keletą metų, na o I-osios „Vice mis“ titulą garbingai iškovojo G. Rėkutė. Pagrindines nominacijas pelniusios dalyvės buvo apdovanotos piniginiais prizais ir gėlėmis, visos dalyvės buvo nominuotos ir apdovanotos socialinių partnerių ŽŪB „Sparnai“ skaniausiais šakočiais ir grakščiomis balerinų statulėlėmis. Renginys nebūtų įvykęs be mokyklos direktorės N. Guobienės, be mokytojos D. Radionovos karūnavusios salės sceną, be mokytojos D.Gražienės išpuošusios mokyklą, be L. Propolenaitienės padovanojusios puokštes „Mis mokyklai“ ir „Mis viešniai“. Dėkojame ir mūsų mokyklos mokiniams J. Kapustinai, D. Bogušui, E. Rybakovui nepriekaištingai vedusiems renginį. Pasiruošti konkursui ir dalyvauti jame nėra lengva, tačiau dalyvės neslepia: „Buvo verta stengtis dėl „Mis mokykla 2018“ ir „Mis Viešnia 2018“ karūnų.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Patraukliausi italų šefo patiekalai

Vykdant Erasmus+ projektą ,,Tarptautinė patirtis pereinant prie modulinės virėjo mokymo programos įgyvendinimo” nr. 2018-1-lt01-ka102-046718, gruodžio 3 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko viena iš projekto pagrindinių veiklų – atvykstamasis virtuvės šefo Mindaugo Lučkos vizitas. Virtuvės šefas kartu su mokytojomis ir mokiniais gamino itališkus žuvies ir jūros gėrybių patiekalus šventiniam stalui.

Tai pirmasis toks vizitas mūsų mokykloje, kur kartu dirbo profesionalas, mokytojai ir mokiniai. Gaminami buvo tuno kroketai, krevetės su šonine, krevetės su migdolais ir apelsinų padažu, menkės užkandis avinžirnių padaže, įdaryta lašiša, ravioliai įdaryti baravykais su krevečių padažu ir pistacijomis, daugiaryžis, karpio ir bulvių sluoksniuotis brokolių padaže, itališki ledai.

Gaminant ir degustuojant patiekalus smagu buvo atrasti itališkos virtuvės kasdienį nepaprastumą. Ačiū Mindaugai – viskas išsamiai ir profesionaliai!

Metodininkė Edita Kondratavičiūtė


Sveikatingumo savaitė

Lapkričio 19 – 23 dienomis mokykloje vyko sveikatingumo savaitė. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį.

Kiekvieną dieną buvo vykdomos įvairios veiklos susijusios su sveikatos gerinimu. Pirmadienį 18SLP gr. mokiniai lydimi mokytojų vyko į seminarą „Pirma pagalba ištikus staigiai mirčiai“. Antradienį visuomenės sveikatos centro specialistė Daiva Januševičienė skaitė paskaitą „Sveika mityba“. Trečiadienį svečiavosi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Regina Antipova, kuri skaitė paskaitą lytiškumo klausimais. Ketvirtadienį mokytojos Genutė Juršienė ir Žaneta Ponyčienė vedė atvirą pamoką, apie sveiką gyvenseną. Pamokos metu vyko žaidimas „Taip ir Ne“, atspėti prizai atiteko mokiniams. Virėjų mokytojos Rima Vaicekauskė ir Zinaida Bočekova su mokiniais iškepė sveikuoliškus pyragus iš moliūgo, išauginto mokinių mokyklos darže. Penktadienį užbaigėme linksmai, nes mokytoja Inga Mikutavičienė vedė šokių pamoką „Draugystės polka“.

Sveikatingumo savaitės metu aktyviai buvo piešiami piešiniai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į aktualias sveikatos problemas. Džiugu, kad mokiniai dalyvavo sveikatingumo savaitei skirtose veiklose.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė

 


Europos sveikos mitybos diena

Mokykloje buvo minima Europos sveikos mitybos diena. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama sveikai maitintis, žmonės raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai. Biologijos mokytoja Žaneta Ponyčienė skaitė paskaitą apie sveiką mitybą, kaip sveikai maitintis, kad iš maisto medžiagų gautume vitaminų. Mokiniai gavo naudingų patarimų, padėsiančių teisingai ir sveikai maitintis. Svarbu nepamiršti, kad pagrindiniai mitybos įpročiai susiformuoja ne mokykloje, o šeimoje. Todėl svarbu, kad tėvai atsakingai žvelgtų į savo vaikų mitybą ir padėtų suformuoti sveikos mitybos įpročius.

Socialinė pedagogė  Monika Kairienė


Profesinių kompetencijų tobulinimas Utenos regioniniame profesinio mokymo centre

Zarasų žemės ūkio mokyklos virėjų grupių mokiniai lapkričio 21 d. kartu su profesijos mokytojomis Galina Gluchova ir Rima Vaicekauske vyko į Utenos regioninį profesinio mokymo centrą tobulinti turimų ir įgyti naujų praktinio darbo įgūdžių bei susipažinti su teorinio ir praktinio mokymo baze. Virėjo profesijos mokiniai maisto pramonės sektoriniame mokymo centre susipažino su modernia įranga ir tobulino profesines kompetencijas atlikdami praktines veiklas. Kartu su profesinio mokymo centro mokiniais ir mokytojais gamino plikytus pyragaičius su traškia viršūnėle įdomiu pavadinimu ,,Craguelin“, serviravo stalus, dalinosi patirtimi, aptarė produktų, žaliavų, maisto gamybos įrangos, technologijų naujoves.

Praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė


Lankėmės UAB „Utenos mėsa“

Vykstant Lietuvos 100-mečio nacionalinės karjeros renginių savaitei, lapkričio 21 d. mūsų mokyklos virėjų specialybės mokiniai kartu su profesijos mokytojomis lankėsi įmonėje UAB Utenos mėsa“. Tai  – viena didžiausių mėsos perdirbimo įmonių Lietuvoje. Jos pagrindinė produkcija – šviežia mėsa bei jos gaminiai. Įmonėje dirba apie 700 žmonių. Gamyboje naudojami modernūs mėsos smulkintuvai, gaminių formavimo aparatai, efektyviai dirbantys mėsos sūdymo, minkštinimo ir masažavimo, brandinimo, terminio apdorojimo, pašaldymo bei sušaldymo, sušaldytos mėsos atšildymo įrengimai. Technologai mums aprodė cechus, papasakojo apie gaminių technologiją. Žavėjomės ypatinga švara ir produkcijos įvairove. Tokia pažintinė patirtis, būsimoms virėjoms, labai reikalinga ir naudinga.

Bibliotekos vedėja   Rima Vaicekauskė


Projektas „Mes rūšiuojam”

                      Projektas „Mes rūšiuojam“ – didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Projekto „Mes rūšiuojam“ metu Lietuvos švietimo įstaigose renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos.

Vykdant 2017-2018 metų aplinkosauginį projektą iš švietimo įstaigų buvo surinkta: 357 tonos elektros ir elektroninės įrangos atliekų, 13 tonų baterijų atliekų, Bendra taškų suma prizams – 32 tūkstančiai eurų. Iš Utenos apskrities Zarasų žemės ūkio mokykla 3-ioje vietoje pagal daugiausiai surinkusią taškų. Bendrą taškų suma prizams – 102,5 eurai. Aktyviai dalyvaudami projekte už išrūšiuotas atliekas kaupėme taškus ir iškeitėme juos į vertingus prizus! Prizais džiaugiasi mokyklos bendrabutyje gyvenantys mokiniai.

Ačiū visiems prisidėjusiems prie aplinkos taršos mažinimo, šiais mokslo metais taip pat aktyviai dalyvaujame projekte.

 

Socialinė pedagogė    Monika Kairienė


Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną kaip ir kiekvienais metais Zarasų žemės ūkio mokykloje paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – raktas. Per istorijos, pilietiškumo pagrindų pamokas mokytoja su vyresniais mokiniais aptarė istorinius įvykius. Diskutavo tolerancijos – netolerancijos tema: kaip nuo žodžių gali būti pereinama prie darbų. Mokytoja Inga per etikos pamokas su jaunesniais mokiniais aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje. Socialinė pedagogė su mokinių tarybos nariais papuošė kiekvienas mokyklas duris ir kvietė įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Socialinė pedagogė  Monika Kairienė


Nuotoliniai mokymai

Aktualu
El. dienynas

Renginiai mokykloje
Sveikiname
Šį mėnesį gimtadienius švenčia
Pamokų laikas

1. 8,00 - 8,45
2. 8,55 - 9,40
3. 9,50 - 10,35
4. 11,05 - 11,50
5. 12,00 - 12,45
6. 12,55 - 13,40
7. 13,50 - 14,35
8. 14,45 - 15,30