Pagrindinis ir profesinis mokymas

Suaugusiųjų mokymas

Neformalus švietimas

Renginiai

Paroda „Studijos 2018“

Vasario 8 – 10 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko paroda „Studijos 2018“. Parodoje daugiau nei 200 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, inovatorių, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovų prisistatė, pasakojo apie savo teikiamas paslaugas bei kvietė kurti Lietuvai!

 Parodoje, net dvi dienas,  dalyvavo ir Zarasų žemės ūkio mokyklos kolektyvas. Mokytojos ir mokiniai parodos lankytojams pristatė kelias profesijas, edukacines veiklas.

Parodoje dalyvavo masažisto profesijos pirmo kurso mokinės Akvilė Ribnikovaitė ir Viktorija Čigunovaitė. Merginos atliko klasikinį nugaros masažą, veido masažą. Mokines lydėjo profesijos  mokytojos Ritas Gerasimova ir Raimonda Lapėnienė. Parodos lankytojai galėjo susipažinti ir su mokyklos siūlomomis grožio tausojimo priemonėmis. Tai hidrolato vanduo, priemonė skirta veido ir kūno priežiūrai, drėkinimui. Parodos lankytojai turėjo galimybę apžiūrėti alembiką, specialų aparatą, kuriuo distiliavimo būdu yra išgaunami hidrolatai iš atitinkamų žaliavų: mėtų, kadagio, levandos ir kt.

Parodoje pasirodė mokyklos virėjų komanda. Ruošiantis buvo gaminami vieno kąsnio sumuštinukai, vaisių kokteiliai, konditerijos gaminiai su Lietuvos šimtmečio atributika. Parodos lankytojai domėjosi patiekalų sudėtimi, gyrė skanius gaminius. Mokinės noriai ir išsamiai konsultavo žingeidžius lankytojus dėl patiekalų sudėties ir gamybos proceso. Suteikė galimybę skanauti ir puošti užkandžius. Mokines ruošė ir kartu dirbo profesijos mokytojos Inga Buliginaitė, Galina Gluchova, Rima Vaicekauskė.

Profesijos mokytoja Donata Radionova, kartu su mokinėmis įsikūrė po floristikos stendu ir pristatė edukacinę floristinės srities veiklą – kambarinių augalų vazonėlių dekoravimą dažytu smėliu. Buvo pasirinktos valstybės vėliavos spalvos, vėliavėlės vazose skirtos šimtmečiui paminėti, jose puikavosi įvairūs žalialapiai sukulentai.

Tokia gausi mokyklos komanda nuosekliai ir kruopščiai ruošėsi parodai „Studijos“. Su parodos svečiais bendravo mokyklos administracijos darbuotojai, praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė, mokyklos direktorė Nijolė Guobienė. Paroda „Studijos“ kiekvienam mokyklos atstovui – svarbus ir reikšmingas įvykis, kuriame galime parodyti kiek veiklų puoselėjame ir kaip glaudžiai bendradarbiaujame. Iki kitų metų – „Studijos“. 

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Juškėnienė


Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Masažuotojas 2017“   Zarasų žemės ūkio mokykloje

2017 m. gruodžio 7 dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Masažuotojas 2017“, kuriame  dalyvavo mokiniai iš 8 Lietuvos profesinių mokymo įstaigų: Alytaus profesinio rengimo centro, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro Mažeikių padalinio, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro ir Zarasų žemės ūkio mokyklos. Taip pat svečių teisėmis konkurse dalyvavo mūsų mokyklos socialinių partnerių – Rygos mokymo centro mokyklos „SPA school” – mokinė.
Konkurse varžėsi mokiniai, besimokantys pagal masažuotojo profesinio mokymo programą. Jie atliko tris užduotis: prisistatė, atskleisdami, kodėl pasirinko šią profesiją, atliko teorinių žinių tikrinimo testą ir praktinę užduotį – savarankiškai atliko klasikinį  masažą.
Mokinius vertino komisija. Komisijos pirmininkė Sigita Šeduikienė, Utenos kolegijos medicinos fakulteto Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros lektorė, nariai: Jolanta Prakapavičienė, Utenos kolegijos medicinos fakulteto Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros lektorė, Inga Bieliūnaitė – Miškinienė Zarasų rajono savivaldybės VšĮ Zarasų ligoninės Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus masažuotoja.
Konkurse trys mokiniai paskelbti nugalėtojais. Trečiojo laipsnio diplomą laimėjo Melita Sausytė, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro mokinė (mokytoja Monika Kavaliauskienė), antrojo laipsnio diplomas atiteko Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinei Akvilei Rybnikovaitei (mokytoja Rita Gerasimova), pirmojo laipsnio diplomą laimėjo Sigita Čirgelytė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokinė (mokytoja Remigija Kazakevičienė).
Pasibaigus konkursui buvo atlikti parodomieji masažai. Masažą keturiomis rankomis atliko Zarasų žemės ūkio mokiniai Gitana Bedrovienė ir Arkadij Aliochin. Atpalaiduojantį veido masažą pademonstravo viešnia iš Rygos Inga Kraukle.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė


„Mis mokykla 2017“ – tai ne tik grožis…

Lapkritis iš pažiūros ir vidinės žmonių savijautos dažnai siejamas su ramuma, tyla ar net liūdesiu, tačiau ruošiantis šventei – konkursui „Mis mokykla 2017“ laikytis rimties ir tylos  nepavyksta. Šiek tiek anksčiau nei Šventų Kalėdų, prasideda šventės konkurso „Mis mokykla“ laukimas.

Lapkričio 29 d. 18 – tą kartą organizuojamoje tradicinėje šventėje pasirodė Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinės, viešnios iš Joniškio žemės ūkio mokyklos, Švenčionių profesinio rengimo centro, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro. Susirinkusiuosius sveikino Zarasų rajono savivaldybės mero patarėjas Vilhelminas Kuzmickas. Komisijai pirmą kartą pirmininkavo Zarasų kultūros centro direktorius Aurimas Gudas. Dalyves vertino Zarasų kultūros centro choreografė ir Zarasų meno mokyklos choreografijos skyriaus pedagogė Inga Zakarauskienė, UAB „Zarasų kraštas“ vadovas Valdas Šerėnas,  Zarasų rajono savivaldybės  administracijos Švietimo ir Kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius, Utenos teritorinės darbo biržos Zarasų skyriaus vedėjos pavaduotoja Genovaitė Vitienė. Prie sunkaus komisijos darbo prisijungė ir Aukštadvario žemės ūkio mokyklos profesijos mokytoja metodininkė Violeta Nairanauskienė. Dalyves vertino ir visus sveikino mokyklos direktorė Nijolė Guobienė.

Zarasų žemės ūkio mokykla pražydo gėlėmis, kurias gamino jaunųjų ūkininkų ratelio mokinės, lankančios „Dekoratyviosios gėlininkystės“ užsiėmimus ir jų mokytoja Donata Radionova. Šventės metu scenoje gitarų stygas virpino  instrumentinis vyrų trio, vadovaujamas mokytojo Gintaro Andrijausko. Šoko neformaliojo vaikų švietimo programų „Mini baletas“ ir „KODAS: Artistai“ mažosios šokėjos (vadovė Elžbieta Žigaitė). Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos dizaino studija demonstravo išskirtinę, Mažosios Lietuvos motyvais kurtą lino kolekciją „Žalia rūta“, scenoje pasirodė Švenčionių profesinio rengimo centro solistė Laura Bagdonavičiūtė. 

Pirmoji konkurso užduotis – prisistatymas. Prisistatymo metu merginos turėjo papasakoti žiūrovams apie save. Antroji užduotis – talento konkursas, jo metu dalyvės įvardijo savo svajones, pavyzdžiui – įkurti nuosavas automobilių remonto dirbtuves, dainavo svajingas dainas, scenoje demonstravo kurtus režisūrinius etiudus apie draugystę, linksminosi šokdamos, pristatė savo kurtus odinius dirbinius, demonstravo jėgą ir stiprybę kilnodamos svarmenis, net atliko manikiūrą. Visi talento konkurso pasirodymai buvo labai spalvingi ir išraiškingi. Butaforinių drabužių konkurse dalyvės demonstravo savo kurtas ir siūtas sukneles. Kurti drabužiai privertė žiūrovus svarstyti ar tikrai suknelės „gimė“ iš butaforinių medžiagų. Žiūrovams stebint dalyvių nuotraukas, užkulisiuose vyko rimtas darbas – pasiruošimas elegancijos konkursui. Pažvelgus į veidrodį ir paklausus „Kas pasaulyje gražiausia“ dalyvės pakilo į sceną pasipuošusios elegantiškomis suknelėmis. Nugalėtojų karūnas rankose laikė „Mis mokykla 2016“ – Adriana Česnok. Po konkursinių užduočių liko tik sulaukti komisijos verdikto.

Įnirtinga kova prasidėjo renkant „Mis publiką“. Konkurso vedėjams pranešus, kad rinkimai vyks dviem etapais, niekaip neišrenkant nugalėtojos, jų prireikė net keturių, kol tapo aišku, kad šia nominacija pasipuoš Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinė Jekaterina Kapustina. Ši popietė merginai tapo pergalinga, ji pasipuošė „Mis elegancijos“ nominacija ir svarbiausiu titulu „Mis mokykla“. Vilnietė Šarlotė Domantė vos per plauką nusileido Jekaterinai „Mis publikos“ rinkimuose, tačiau pelnė „Mis stiliaus“ nominaciją ir pasipuošė antrąją karūna – tapo „Mis viešnia“. I – ają vice mis pripažinta Joniškio žemės ūkio mokyklos mokinė – Otilija, jos talentas buvo įvertintas kaip vienas geriausių, II – ąją vice mis ir „Mis stiliumi“ paskelbta Greta Miškinytė iš Zarasų žemės ūkio mokyklos. Konkurso dalyvės išties buvo spalvingos ir pasiruošusios: „Mis elegancija“ – Gabrielė Zavackaitė, „Mis Šypsena“ – Anastasija Ivanova, „Mis talentas“ – Viktorija Urbonavičiūtė iš Švenčionių, „Mis foto“ – Viktorija iš Švenčionių ir Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinė Karolina Bakanavičiūtė.

Ilgas pasiruošimas ir vos kelios akimirkos suspindėti, tai kasmet pasikartojantys konkurso dalyvių išgyvenimai. Spindėjo karūnos ir laimės ašaros, žvilgėjo juostos, kvepėjo gėlės. „Mis mokykla“ – tai mokyklos tradicija, „Mis mokykla“, tai ne tik grožis…

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Kaimo turizmo organizatorius 2017“   Zarasų žemės ūkio mokykloje

2017 m. gegužės 25 dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Kaimo turizmo organizatorius 2017“, kuriame   dalyvavo mokiniai iš 6 profesinių mokyklų: Plungės technologijų ir verslo mokyklos, Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos, VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus, Varėnos technologijos ir verslo mokyklos, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos ir Zarasų žemės ūkio mokyklos.

Konkurse varžėsi mokiniai, besimokantys pagal kaimo turizmo organizatoriaus mokymo programą. Jie atliko tris užduotis: pristatė rekreacinį maršrutą po savo kraštą, atskleisdami regiono istorinį, etnografinį paveldą, gamtinius išteklius, atliko teorinių žinių tikrinimo testą ir praktinę užduotį – pagal duotą meniu dengė stalą, jį dekoravo.

Mokinius vertino komisija. Komisijos pirmininkė Laima Tamulytė – Stončė, renginių vedėja, nariai: Danutė Baublienė, Viešosios įstaigos Zarasų verslo informacijos centro finansininkė – konsultantė; Lina Meilutė – Datkūnienė, LR Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė  Rokiškio rajone; Arvydas Veikšra – Zarasų rajono savivaldybės mero patarėjas, vietos veiklos grupės pirmininkas, Štadvilių bendruomenės pirmininkas.

Konkurse trys mokiniai paskelbti nugalėtojais. Trečiojo laipsnio diplomą laimėjo Aurelija Latakaitė, Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokinė (mokytoja Kazimiera Stonienė), antrojo laipsnio diplomas atiteko Varėnos technologijos ir verslo mokyklos mokinei Gerdai Sčesnulevičiūtei (mokytoja Daiva Tamulevičienė), pirmojo laipsnio diplomą laimėjo Justina Žiemytė, Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinė (mokytoja Danutė Gražienė).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė


Studijos 2017 – „Unikalusis Aš“

Vasario 2 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos bendruomenės nariai dalyvavo kasmetinėje parodoje „Studijos 2017“. Tai – didžiausia studijoms skirta paroda Pabaltijo šalyse. Joje  įvairios švietimo ir verslo organizacijos bei specialistai teikia informaciją apie studijų galimybes Lietuvoje ir užsienyje, reikalingiausias profesijas ir specialybes, karjeros ir verslo perspektyvas, stažuotes ir savanorystę.

Šių metų parodos tema – „Unikalusis aš“. Šia tema esą norima atkreipti dėmesį į vyresniųjų klasių mokiniams itin aktualų klausimą – „Kas aš esu?“. Tad 2017 metų paroda siekė padėti atpažinti dalyviams stipriąsias savo savybes, suteikti žinių, kaip jomis efektyviai pasinaudoti šiuolaikinėje socialinėje ir darbo aplinkoje. Kintančios ekonominės situacijos laikais profesinis mokymas tampa dar aktualesnis ir patrauklesnis būdas įgyti specialybę, todėl Zarasų žemės ūkio mokykla taip kruopščiai ir atsakingai kasmet ruošiasi šiai parodai.

Šiais metais Zarasų žemės ūkio mokykla pristatė amatus bei floristinius dirbinius. Išradingi ir turintys auksines rankas mokiniai ir mokytojai sukūrė mokyklos stendą, papuoštą originaliais metalo dirbiniais, įvairiais rankų darbo suvenyrais. Parodos lankytojus ir svečius arčiau mokyklos stendo kvietė širdelės formos blynų ir gardžių vafliukų kvapas, aromatinga kava. Visi apsilankę galėjo pasigaminti suvenyrą, skirtą artėjančiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ar spalvingą širdelę Valentinui – tai puiki galimybė išmėginti save skirtingose veiklose.

Mokyklos stendą aplankė ir Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius dr. Saulius Zybartas, profesinio mokymo skyriaus vedėjas Dr. Mečislavas Griškevičius,  Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula, profesinio mokymo skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Zabitienė.

Šių metų parodos moto – LAISVĖ RINKTIS. Tai galimybė savarankiškai ieškoti atsakymų, nebijoti iššūkių ir netradicinių sprendimų, drąsiai ieškoti savęs ir rinktis tai, ko nori. Manome, kad į parodą vykę Zarasų žemės ūkio  mokyklos mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su profesijomis ir atpažinti savo stipriąsias savybes ir kaip jomis efektyviai pasinaudoti.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


„Mis mokykla 2016“

Lapkričio 22 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje suspindo kasmetinė šventė –  konkursas „Mis mokykla“. Tą dieną grožiui buvo skiriami žodžiai, šokis, muzika. Žiūrovai ir komisija gėrėjosi elegancija, stiliaus įmantrumu, drąsa, gracija, šypsenomis.

17 – tą kartą organizuojama tradicinė šventė šiais metais tapo tarptautine. Prie dalyvių prisijungė kaimyninės Latvijos Daugpilio technikumo mokinė ir jos komanda. Savo dalyves pristatė ir Švenčionių profesinio rengimo centras. Šventė – konkursas „Mis mokykla“ jau tapo neatsiejama Zarasų žemės ūkio mokyklos dalimi, kuri kaip sūkurys įtraukė visus mokytojus, mokyklos darbuotojus, mokinius. Ši šventė labai svarbi ne vien mokyklos bendruomenei, jos nepamiršta svečiai. Susirinkusiuosius sveikino Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Komisijai pirmininkavo Zarasų kultūros centro režisierė Gražina Jonušaitė. Dalyves vertino Zarasų kultūros centro choreografė Diana Skusevičienė, laikraščio „Zarasų kraštas“ redaktorius Valdas Šerėnas,  Zarasų rajono savivaldybės  administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius, Utenos teritorinės darbo biržos Zarasų skyriaus vedėjo pavaduotoja Genovaitė Vitienė. Dalyves vertino ir visus sveikino mokyklos direktorė Nijolė Guobienė.

Šventės – konkurso „Mis mokykla“ metu dalyvės atliko užduotis. Prisistatymo metu merginos turėjo papasakoti žiūrovams apie save, tai labai atsakinga akimirka, juk pirmasis įspūdis labai svarbus. Antroji užduotis – talento konkursas, jo metu dalyvės šoko, dainavo, vaidino, pristatė meninius kūrinius ir demonstravo kovos menų techniką. Butaforinių drabužių konkurse atsiskleidė dar vienas merginų talentas – jų kūrybiškumas, stiliaus pojūtis. Po šios užduoties komisija ir šventės žiūrovai stebėjo merginų  nuotraukas. Paskutinioji užduotis – elegancijos konkursas. Prasisklaidžius dūmų užsklandai į sceną žengė elegantiškos ir gracingos dalyvės, ši užduotis – buvo paskutinė galimybė sužavėti konkurso komisiją. Pasibaigus visai šventei ir laukiant komisijos rezultatų dalyvės džiaugėsi pasiryžusios dalyvauti „Mis mokyklos“ šventėje – konkurse ir vienbalsiai pritarė, kad sunkus pasiruošimo etapas dovanojo daug džiugių akimirkų.

Scenoje pasirodė mokyklos instrumentinis ansamblis, vokalinis merginų ansamblis, neformaliojo vaikų švietimo programos „Mini baletas“ mažosios šokėjos.  Atėjus lemtingai akimirkai žiūrovai aktyviai rinko „Mis publiką“. Ja tapo – Justina Žiemytė, ji taip pat pelnė ir „Mis Gracijos“ nominaciją. „Mis foto“ juosta pasipuošė Švenčionių profesinio rengimo centro moksleivė Laura Bagdonavičiūtė. „Mis talentu“ buvo pripažintos dvi dalyvės – Zarasų žemės ūkio mokyklos solistė Gintarė Matulevičiūtė ir Švenčionių profesinio rengimo centro  mokinė Julija Golondevska, ji pelnė ir „II Vice Mis titulą“. „I – ąją Vice Mis“, „Mis elegancija“ pripažinti Zarasų žemės ūkio mokyklos dvyliktokė Erika Garšanova. Nugalėtojų karūnomis buvo apdovanotos Anna Ageeva iš Daugpilio, ji tapo „Mis viešnia“ bei pelnė „Mis stiliaus“ nominaciją. Tokia pat juosta pasidabino ir mūsų mokyklos abiturientė Adriana Česnok, ji taip pat pelnė garbingą „Mis mokyklos“ titulą ir karūną.

Konkursas kasmet pralekia kaip akimirka, kuri palieka daugybę brangių prisiminimų, įspūdžių. Šis konkursas sutelkia visą bendruomenę. Esame dėkingi, kad esame kartu ir iki kitų metų, kuomet mokykloje vėl elegancija  ir grožis spindės taip ryškiai kaip niekur kitur…

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Nacionalinis konkursas ,,Apeigų ir švenčių organizatoriaus profesinis meistriškumas 2016“ Zarasuose

„Atvažiuokite į Zarasus.

Aš aprodysiu Jums ežerus.

Aš juk vaikas ežerų,

Tyvuliuojančių, melsvų…“

2016 m. birželio 2 dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko Nacionalinis konkursas ,,Apeigų ir švenčių organizatoriaus profesinis meistriškumas 2016“. Nacionalinis konkursas mokykloje organizuojamas jau antrus metus iš eilės. Šiais metais konkursas išplėtė savo geografinį žemėlapį. Konkurse dalyvavo komandos iš aštuonių profesinių mokyklų: Jonavos politechnikos mokyklos, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos, Mažeikių politechnikos mokyklos, Šiaulių profesinio rengimo centro, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro, Zarasų žemės ūkio mokyklos.

Mokinius vertino komisija. Komisijos pirmininkė Laima Tamulytė, laisvalaikio ir pramogų organizatorė  bei vedėja. Nariai: Nijolė Narmontaitė, aktorė ir renginių vedėja, Diana Skvarčinskaitė, Zarasų kultūros centro etnologė, Arvydas Veikšra, Zarasų rajono mero patarėjas, Štadvilių bendruomenės pirmininkas. Mokiniai atliko tris konkursines užduotis. Dalyviai išradingai prisistatė, sprendė testą, atliko praktinę užduotį. Mūsų mokyklai atstovavo Eglė Kuzmienė ir Eitvilė Baltakytė. Merginos į sceną įvažiavo su dviračiu, pasitelkusios atributiką vaizdžiai ir eiliuotai pasakojo, kokią įspūdingą šventę galėtų surengti ir kokius metodus pasitelktų. Merginos sprendė testą, atliko praktinę užduotį. Kol dalyviai darbavosi, mokytojai ir konkurso svečiai nenuobodžiavo. Jiems, aktorė Nijolė Narmontaitė pristatė savo antrąją knygą „Aktoriai, režisieriai ir studentai“.

Atlikos konkursines užduotis liko suskaičiuoti balus ir apdovanoti nugalėtojus. Konkurse III laipsnio diplomą laimėjo Jonavos politechnikos mokyklos komanda, kurią parengė mokytoka Rita Pilypienė. II laipsnio diplomas atiteko Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro komandai, mokytoja Zina Žvalionienė. I laipsnio diplomą laimėjo, tolimiausią kelią nukeliavusi, Mažeikių politechnikos mokyklos komandos nariai ir jų mokytojas  Vaidas Andrijaitis. Konkursantai, mokytojai ir komisijos nariai buvo apdovanoti rankų darbo suvenyrais ir kitomis dovanomis. Antrus metus įvykęs konkursas buvo dar labiau saulėtas.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Konkurso „Žemės vaikai 2016“  II etapas – Zarasų žemės ūkio mokykloje

2016 m. gegužės 24 dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko Respublikinio kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkurso „Žemės vaikai 2016“  II etapas. Šis konkursas rengiamas siekiant skatinti mokinių verslumą, sumanumą, kūrybiškumą, puoselėti tradicijas ir ugdyti etninę kultūrą.

Mokykla konkursą organizuoja jau antrą kartą ir džiaugiasi, kad šiemet atvyko net 11 – os profesinių mokyklų atstovai: Alytaus profesinio rengimo centro, Aukštadvario žemės ūkio mokyklos, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos, Joniškėlio Igno Karpio Žemės ūkio ir paslaugų mokyklos, VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos, Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus, Plungės technologijų ir verslo mokyklos, Švenčionių profesinio rengimo centro, Varėnos technologijų ir verslo mokyklos, Zarasų žemės ūkio mokyklos. Konkurse dalyvavo mokiniai, besimokantys pagal smulkiojo verslo organizatoriaus, kaimo turizmo organizatoriaus, prekybos įmonės vadybininko padėjėjo mokymo programas. Atvykę dalyviai ir svečiai stebėjo konkurso atidarymo šventę. Susirinkusius sveikino mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.  Dalyviams ir konkurso svečiams buvo skirta meninė programa. Mokyklos muzikos studijos nariai virpino apsčias romantikos, elegancijos  ir, be abejonės,– klasikos, kanklių stygas. Darnios harmonijos garsais salę užliejo akordeonas ir armonika.  Po konkurso atidarymo dalyviai susikaupė pirmajai užduočiai – prisistatymui, toliau jų laukė profesinių žinių testas ir baigiamoji – praktinė konkurso užduotis.

Mokinius vertino kompetentinga komisija. Komisijai vadovavo Adelė Astromskienė –  Aleksandro Stulginskio universiteto verslo ir kaimo plėtros instituto docentė, mokslų daktarė. Komisijoje dirbo ir Jugita Daubarienė, Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto docentė, Danutė Baublienė, VšĮ. Zarasų verslo informacijos centro finansininkė- konsultantė. Taip pat Palmira Norvaišienė, Vilniaus prekybos ir turizmo mokyklos profesijos mokytoja- ekspertė, Viktorija Šinkūnienė –  Utenos regioninio profesinio mokymo centro vyr. profesijos mokytoja, Lina Meilutė-Datkūnienė – LR Žemės ūkio rūmų Rokiškio skyriaus specialistė, Algirdas Augulis – programos ,,Leader“ ir žemdirbių metodikos centro specialistas.

Artėjant konkurso kulminacijai, renginio dalyviai ir svečiai rinkosi praktinio mokymo centre. Jų laukė ir šventės uždarymas, apdovanojimai, prizai bei vaišės. Konkurse nugalėjo, ir teisę dalyvauti baigiamajame konkurso etape laimėjo penki mokiniai. V vietą užėmė Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinė Edita Tuzikaitė, IV vieta skirta Joniškėlio Igno Karpio Žemės ūkio ir paslaugų mokyklos mokinei Astai Mažeikaitei, III vietą užėmė Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos mokinys Evaldas Paukštė, II vietą laimėjo Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokinė Juciūtė Gintarė, I vietą laimėjo Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinė Edita Andrijauskaitė. Konkursantai ir jų mokytojai buvo apdovanoti rankų darbo floristinėmis kompozicijomis, šakočiais, padėkos raštais. Atsakingą darbą atlikusiai komisijai buvo įteiktos mokyklos mokinių ir mokytojų pagamintos žvakidės. Saulėta diena ir konkurso antrasis etapas buvo pripildytas šilumos ir šypsenų.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Paroda „Studijos 2016“

Vasario 4 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos mokytojai ir mokiniai dalyvavo jau keturiolika  metų organizuojamoje parodoje „Studijos 2016“. Ši paroda siekia supažindinti su reikalingiausiomis ir naujausiomis profesijomis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su studijomis Lietuvoje ir užsienyje. Parodos rengėjai tvirtina: „Parodos tikslas – sukurti kūrybišką ir dinamišką erdvę, kuri būtų įdomi jauniems žmonėms, padėtų lengviau apsispręsti, ką rinktis ir nebijoti netradicinių kelių“.

Šiais metais mokykla pristatė amatus ir floristiką. Mokyklos stendas buvo ryškus, įvairiaspalvis, įvairiapusis. Jame į vieną didelę ląstelę susijungė grubus ir šaltas metalas bei šiltos, lengvos gėlės. Parodos lankytojų dėmesį traukė didingas metalinis „Gluosnis“,  gyvų rožių kompozicija, puošianti Zarasų žemės ūkio mokyklos vardą, rožėmis nubarstytas pano. Darbščiarankės mokinės, laukdamos parodos „Studijos 2016“, gamino suvenyrus, juos pasigaminti mokė ir visus norinčiuosius parodoje. Floristiniais papuošimais norėta pasufleruoti idėjų artėjančiai Šv. Valentino dienai. Virėjos kvietė skanauti blynų ir laukti dar vienos artėjančios šventės – Užgavėnių. Nepanorusius   užkąsti stipriau, mokinės kvietė paskanauti naminių sausainių – tulpių. Tiek siūlomi gardumynai, tiek suvenyrų gamyba mokytojams ir mokiniams neleido prisėsti visą dieną.

Sulaukėme ir garbių svečių dėmesio. Mokyklos stendą aplankė seimo narys Gintaras Steponavičius, Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos viceministrai Genoveita Krasauskienė ir Dr. Rolandas Zuoza,  mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius dr. Saulius Zybartas, profesinio mokymo skyriaus vedėjas Dr. Mečislavas Griškevičius, profesinio mokymo skyriaus vyresnysis specialistas Antanas Drungilas, Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula. Parodos svečiai galėjo apžiūrėti mokyklos stendą, skanauti blynų ir cikorijų kavos arba karštos morkų arbatos. Taip pat  mokytis gaminti suvenyrus Šv. Valentino dienai ir stebėti mokyklos šokių ir muzikos studijos teatralizuotą profesijų pristatymą. Šokėjų, dainininkų ir meninės raiškos būrelių narių šūkis– „Zarasų žemės ūkio mokykla – tiesus kelias į šviesią ateitį!“ parodos pabaigoje skambėjo garsiai, ryžtingai ir džiugiai. Su tokiomis pačiomis emocijomis atsisveikinome su paroda „Studijos 2016“ iki kitų metų…

Neformaliojo švietimo organizatorė  Elžbieta Žigaitė


Aktualu
El. dienynas

Renginiai mokykloje
Sveikiname
Šį mėnesį gimtadienius švenčia
Pamokų laikas

1. 8,00 - 8,45
2. 8,55 - 9,40
3. 9,50 - 10,35
4. 11,05 - 11,50
5. 12,00 - 12,45
6. 12,55 - 13,40
7. 13,50 - 14,35
8. 14,45 - 15,30