Pagrindinis ir profesinis mokymas

Suaugusiųjų mokymas

Neformalus švietimas

Pamokų tvarkaraščiai ir konsultacijos
Sekite mus Facebook

Renginiai

Sveika mokykla 

Zarasų profesinė mokykla 2018 metais tapo sveikatą stiprinančia mokykla. Šiuo metu Zarasų rajone sveikos mokyklos statusą turi ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ugdymo skyrius „Sartukas“. Sveikatą stiprinančios mokyklos statusui gauti reikia suburti darbo grupę, kuri surėmusi pečius, ilgai diskutuodama, atidžiai atrenka tikslingiausias veiklas ir sudaro penkis metus veikiančią sveikatos stiprinimo mokykloje programą.

Džiugu, kad pirmieji metai buvo gana sėkmingi. Zarasų profesinėje mokykloje lankėsi ir paskaitą mokiniams vedė Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė, mokiniai dalyvavo veiksmo ir sveikatingumo savaitėse, pilietinėse akcijose ir iniciatyvose, prevencinėse paskaitose, kurias mokykloje aktyviai organizavo Zarasų policijos komisariato darbuotojai ir Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus darbuotojos. Zarasų profesinės mokyklos mokytojai organizavo daugiau kaip dešimt integruotų pamokų, kurios buvo perkeliamos į nekasdienes edukacines erdves – mokyklos kiemą, praktinio mokymo centrą ir į kitus miestus ekskursijų forma. Įgijus sveikatą stiprinančios mokyklos statusą būrelių sąrašą papildė nauji veiklūs, sportiški, aktyvūs užsiėmimai. Taip pat mokiniams buvo organizuotos ir dienos stovyklos. Mokyklą lankė ivairių organizacijų darbuotojai, kurie vedė paskaitas sveikos mitybos, asmens higienos ir savipriežiūros temomis.

Nuo Rugsėjo šešioliktos dienos Zarasų profesinė mokykla prisijungė prie iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ , kurią organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, tai savanoriškas Lietuvos mokyklų bendruomenių renginys, kurio tikslas atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą. Mokyklos aktyvistų grupė sudarė trijų savaičių tvarkaraštį, kuriame daug veiklų skatinančių susijungti mokyklos kartoms ir kartu aktyviai mankštintis pertraukų metu, dalyvauti seminaruose ir asmens higienos pamokėlėse, mokytis savimasažo ir grožio procedūrų. Išnaudojant mokiniams skirtas kultūros pasų lėšas, mokykloje bus organizuojami Šaukšto šmaukšto akademijos mokymai, kurių metu mokiniai sužinos kaip kultūringai elgtis prie stalo, sveikai maitintis, taip pat edukacinę programą mokykloje ves natūralių kvapų gamybos atstovai.

Mokykla visai jos bendruomenei neabejotinai yra antri namai, todėl labai svarbu, kad joje kiekvienas jaustųsi saugus, sveikas ir aktyvus. Zarasų rajono gyventojai visuomet yra laukiami prisijungti ir dalyvauti Zarasų profesinės mokyklos organizuojamuose seminaruose, akcijose ir iniciatyvose ir visai nesvarbu amžius – senas tik tas, kuris nieko nenori. Visi norintys sekti skelbimus apie artėjančius įvykius, sekite mokyklos puslapį Facebook socialiniame tinkle, arba mokyklos tinklalapyje.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


DIPLOMŲ TEIKIMO ŠVENTĖ 2019 

Gyvenime mes turime daryti viską, kad mokslas mus džiugintų, žinios neslėgtų ir darbas būtų mylimas! To ir linkime mūsų mylimiems absolventams, ačiū už nuostabius metus kartu! Gero vėjo! 

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

 


Grožis – stebuklų stebuklas

Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs konkursas „Mis mokykla 2018“. Jau 19 – ąjį kartą organizuotas renginys šiemet pasiekė rekordinį dalyvių skaičių – net 15 merginų. Aktyvų mokinių dalyvavimą skatino kūrybingos ir už visapusį asmenybės ugdymą atsakingos mokytojos.

KONKURSAS TAPO TARPTAUTINIU

Jau antrą kartą šventėje dalyvauja mokinės iš kaimyninės Latvijos – Daugpilio miesto „Saulės“ menų ir dizaino mokyklą atstovavo: Olesja Šulja, Julija Soldatenkova ir Julija Polgina, o iš Balvi miesto profesinės mokyklos atvyko Elina Klanska ir Agita Matule, jas atlydėjo ir palaikymo komanda renginio metu pristačiusi nepaprastą drabužių kolekciją „Balvu dvaro prominences“. Kolekcijos suknelės pasiūtos iš neryškaus pilko audinio, siuvant atsižvelgta į 1900-ųjų metų madų tendencijas, naudoti technologiniai procesai, vasarą ši kolekcija buvo pristatyta Rygoje „Art Nouveau Fashion Show“, kur buvo labai teigiamai įvertinta. Joniškio žemės ūkio mokyklą atstovavusią Brigitą Dirsytę atlydėjo ir mokyklos šokių grupė „Mes“ su vadove Lina Budriene, jie sušoko įspūdingą šokį „Keliautojai“. Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos žavingosios atstovės Žaneta Petrukevičiūtė ir Erika Majauskaitė. Kauno taikomosios dailės mokyklą atstovavo nuostabiosios Rūta Kuznecovaitė ir Virginija Bindokaitė. Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras delegavo  gražuolę Gabiją Rėkutę, kurią atlydėjo vadovė Zina Žvalionienė. Šios mokyklos atstovai pristatė drabužių kolekciją ,,Kartu kartų Lietuva“, sukurtą atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Ši nepaprastai originali kolekcija gražių, pastelinių spalvų, įdomiai pristatyta. Kolekciją demonstravo vaikai, jaunuoliai ir suaugę žmonės, taigi scenoje matėme šeimą, kuriai svarbi tėvų, senelių, prosenelių patirtis, gyva pagarba mūsų istorijai.

ZARASŲ ŽEMĖS ŪKIO MOKYKLOS DALYVĖS

Mokykloje paskelbus apie registraciją konkursui tvirtai apsisprendusi dalyvauti buvo tik drąsioji Laura Kasinskaitė, kitas merginas rinko moksleiviai. Tai suprantama, nes pasiruošti konkursui nėra lengva, tam tikrai reikia drąsos, tačiau išrinktos Akvilė Rybnikovaitė, Edita Petruševičiūtė ir Olia Ivanova, šiandien neslepia – buvo verta. 

VERTINIMO KOMISIJA, UŽDUOTYS, NOMINACIJOS

Konkursą sudaro penkios užduotys: prisistatymas, talentų atskleidimas, savo kurtos butaforinės suknelės pristatymas, foto ir elegancijos konkursai. Vertinimo komisijos užduotis tikrai nelengva: jie turėjo vieningai nuspręsti, kaip dalyvėms paskirstyti „Mis šypsena“, „Mis stilius“, „Mis elegancija“, „Mis gracija“, „Mis talentas“, „Mis foto“ ir svarbiausias pirmąją, antrąją ir trečiąją „Vice Mis“, „Mis mokykla“, „Mis viešnia“ nominacijas. Visa laimė, kad komisijos nariai buvo kompetentingi profesionalai. Konkursui pirmininkavo žinomas visuomenės veikėjas, LR Seimo narys A. Dumbrava, atsakingai vertino, svarstė ir diskutavo mūsų mokyklos direktorė N. Guobienė, Zarasų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas S. Kaulavičius, verslininkė J. Virokaitienė, Zarasų skyriaus užimtumo tarnybos vedėja V. Abramavičienė, mero patarėjas A. Veikšra, šokių ir fizinio aktyvumo užsiėmimų trenerė A. Grinytė.

DŽIUGINO

Renginio dalyvės atrodė tiesiog pritrenkiančiai, ir visos neslėpė jokios konkurencijos nejutusios, atvirkščiai, joms buvo malonu susipažinti, pasidalinti įspūdžiais apie pasirengimą konkursui ir užkulisiuose palinkėti sėkmės ar palaikyti viena kitos ranką prieš išeinant į sceną. Talentų konkursas atskleidė vis tobulėjančias, gabumais stebinančias moksleives, kurios šoko, demonstravo tailandietiško masažo paslaptis, darė šukuosenas, dainavo, pristatė kūrybinius darbus ir talentą vesti renginius. Merginoms ruošiantis demonstruotu savo kurtas butaforines sukneles, publiką ir komisiją užbūrė nuostabus šeimos trio: mažoji mis Marija Mechovičiūtė atliko dainą „Aleliuja“, o jai akomponavo fortepijonu mama Sabina ir gitara brolis Adomas. Po paskutinės elegancijos konkurso užduoties kuomet merginų suknelės, eisena, paslaptingi žvilgsniai prikaustė visų dėmesį, komisija išėjo skaičiuoti rezultatų, o publiką pertraukos metu džiugino mažųjų mis mini baleto šokiai. Šios mergaitės turi talentą ne tik šokiui: jos taip pat pradėjo konkursą deklamuodamos eiles, o joms į pagalbą atėję mažieji misteriai Majus Ketleris ir Ovidijus Ponyčius lydėjo mergaites podiumu. Ovidijus, meno mokykloje lankantis fortepijono pamokas, atliko labai gražų kūrinėlį. Taip pat nuotaikingą pasirodymą žiūrovams padovanojo S. Kuzmos ir G. Andrijausko duetas. Mokyklos solistė K. Grigorjeva atliko dainą „Sound of silence“, o žavingosios Zarasų žemės ūkio mokyklos šokėjos pristatė šokį „Power“.

APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA

Nors žinome, kad nėra didesnio nugalėtojo už tą, kuris sugebėjo nugalėti save patį, o moksleivės tikrai įrodė mums, kad nugalėti jaudulį buvo nepaprastai sudėtinga misija, bet jos sklandžiai su ja susitvarkė.                      Apdovanojimų ceremoniją pradėjo publika, visi plojimais išskyrė tris dalyves, tačiau didžiausio publikos palaikymo susilaukė A. Rybnikovaitė, kuri taip pat buvo ir komisijos įvertinta aukščiausiais balais ir apdovanota „Mis mokykla 2018“, tokią  pat svarbią nominaciją „Mis viešnia 2018“ iškovojo latvė A. Matule. „III Vice mis“ tapo V. Bindokaitė, „II Vice mis“ nominacija atiteko drąsiajai L. Kasinskaitei, kuri prisistatyme minėjo konkursui mintimis ruošusis jau keletą metų, na o I-osios „Vice mis“ titulą garbingai iškovojo G. Rėkutė. Pagrindines nominacijas pelniusios dalyvės buvo apdovanotos piniginiais prizais ir gėlėmis, visos dalyvės buvo nominuotos ir apdovanotos socialinių partnerių ŽŪB „Sparnai“ skaniausiais šakočiais ir grakščiomis balerinų statulėlėmis. Renginys nebūtų įvykęs be mokyklos direktorės N. Guobienės, be mokytojos D. Radionovos karūnavusios salės sceną, be mokytojos D.Gražienės išpuošusios mokyklą, be L. Propolenaitienės padovanojusios puokštes „Mis mokyklai“ ir „Mis viešniai“. Dėkojame ir mūsų mokyklos mokiniams J. Kapustinai, D. Bogušui, E. Rybakovui nepriekaištingai vedusiems renginį. Pasiruošti konkursui ir dalyvauti jame nėra lengva, tačiau dalyvės neslepia: „Buvo verta stengtis dėl „Mis mokykla 2018“ ir „Mis Viešnia 2018“ karūnų.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

Nuotraukos: Edita Kondratavičiūtė


Mokytojų dienos šventė Zarasų kultūros centre

 Šių metų spalio 5 dieną Zarasų kultūros centre susirinko gausus būrys pedagogų iš visų rajone esančių ugdymo įstaigų. Mūsų mokykla šiais metais tęsė tradiciją renginio metu pristatyti mokyklą.

Renginį pradėjome pasveikindami susirinkusius, nepaprastai gražius sveikinimus parengė Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir Kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius, Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas, kuris taip pat įteikė padėkas net dvylikai pedagogų, tarp jų ir mūsų vyresniajai rusų kalbos mokytojai Feodosijai Bezubovai, dekanas Vydas Juškėnas, Zarasų rajono seniūnė Olga ir tarybos narys Rimvydas Podolskiai.

Mūsų mokykla parengė improvizuotą prisistatymą „Prisiminimai“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko mokiniai, mokyklos mokytojai ir administracijos darbuotojai. Kompozicijoje įsipynė ir gražus mokyklos direktorės Nijolės Guobienės sveikinimas, kuriame ji perskaitė savo penkių vaikų prisiminimus iš jų mokyklinių dienų, o specialybės mokytoja Agnė Sekonaitė, nuoširdžiai sveikino kolegas linkėdama stiprybės, novatoriškumo ir aktyvių mokymo metodų pamokų metu. Buvę mokyklos mokiniai Audrius Krasauskas ir Agnius Kavaliauskas atsiuntė mokytojams video sveikinimus, kurie buvo leidžiami tiek mokykloje tiek renginio metu.

Panevėžio teatro „Menas“ trupė atvežė mums daug geros nuotaikos pristatydami Balio Sruogos „Dobilėlis penkialapis“ spektaklį.

Dėkojame Zarasų Kultūros ir Švietimo skyriaus vedėjui už suteiktą galimybę būti šventės dalimi, mokyklos bendruomenei už pasiruošimą ir visiems dalyvavusiems už jaukią ir artimą aplinką.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

Nuotraukos : Zarasų kultūros centras


Paroda „Studijos 2018“

Vasario 8 – 10 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko paroda „Studijos 2018“. Parodoje daugiau nei 200 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, inovatorių, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovų prisistatė, pasakojo apie savo teikiamas paslaugas bei kvietė kurti Lietuvai!

 Parodoje, net dvi dienas,  dalyvavo ir Zarasų žemės ūkio mokyklos kolektyvas. Mokytojos ir mokiniai parodos lankytojams pristatė kelias profesijas, edukacines veiklas.

Parodoje dalyvavo masažisto profesijos pirmo kurso mokinės Akvilė Ribnikovaitė ir Viktorija Čigunovaitė. Merginos atliko klasikinį nugaros masažą, veido masažą. Mokines lydėjo profesijos  mokytojos Ritas Gerasimova ir Raimonda Lapėnienė. Parodos lankytojai galėjo susipažinti ir su mokyklos siūlomomis grožio tausojimo priemonėmis. Tai hidrolato vanduo, priemonė skirta veido ir kūno priežiūrai, drėkinimui. Parodos lankytojai turėjo galimybę apžiūrėti alembiką, specialų aparatą, kuriuo distiliavimo būdu yra išgaunami hidrolatai iš atitinkamų žaliavų: mėtų, kadagio, levandos ir kt.

Parodoje pasirodė mokyklos virėjų komanda. Ruošiantis buvo gaminami vieno kąsnio sumuštinukai, vaisių kokteiliai, konditerijos gaminiai su Lietuvos šimtmečio atributika. Parodos lankytojai domėjosi patiekalų sudėtimi, gyrė skanius gaminius. Mokinės noriai ir išsamiai konsultavo žingeidžius lankytojus dėl patiekalų sudėties ir gamybos proceso. Suteikė galimybę skanauti ir puošti užkandžius. Mokines ruošė ir kartu dirbo profesijos mokytojos Inga Buliginaitė, Galina Gluchova, Rima Vaicekauskė.

Profesijos mokytoja Donata Radionova, kartu su mokinėmis įsikūrė po floristikos stendu ir pristatė edukacinę floristinės srities veiklą – kambarinių augalų vazonėlių dekoravimą dažytu smėliu. Buvo pasirinktos valstybės vėliavos spalvos, vėliavėlės vazose skirtos šimtmečiui paminėti, jose puikavosi įvairūs žalialapiai sukulentai.

Tokia gausi mokyklos komanda nuosekliai ir kruopščiai ruošėsi parodai „Studijos“. Su parodos svečiais bendravo mokyklos administracijos darbuotojai, praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė, mokyklos direktorė Nijolė Guobienė. Paroda „Studijos“ kiekvienam mokyklos atstovui – svarbus ir reikšmingas įvykis, kuriame galime parodyti kiek veiklų puoselėjame ir kaip glaudžiai bendradarbiaujame. Iki kitų metų – „Studijos“. 

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Juškėnienė

DSC02702

Picture 1 of 16


Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Masažuotojas 2017“   Zarasų žemės ūkio mokykloje

2017 m. gruodžio 7 dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Masažuotojas 2017“, kuriame  dalyvavo mokiniai iš 8 Lietuvos profesinių mokymo įstaigų: Alytaus profesinio rengimo centro, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro Mažeikių padalinio, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro ir Zarasų žemės ūkio mokyklos. Taip pat svečių teisėmis konkurse dalyvavo mūsų mokyklos socialinių partnerių – Rygos mokymo centro mokyklos „SPA school” – mokinė.
Konkurse varžėsi mokiniai, besimokantys pagal masažuotojo profesinio mokymo programą. Jie atliko tris užduotis: prisistatė, atskleisdami, kodėl pasirinko šią profesiją, atliko teorinių žinių tikrinimo testą ir praktinę užduotį – savarankiškai atliko klasikinį  masažą.
Mokinius vertino komisija. Komisijos pirmininkė Sigita Šeduikienė, Utenos kolegijos medicinos fakulteto Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros lektorė, nariai: Jolanta Prakapavičienė, Utenos kolegijos medicinos fakulteto Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros lektorė, Inga Bieliūnaitė – Miškinienė Zarasų rajono savivaldybės VšĮ Zarasų ligoninės Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus masažuotoja.
Konkurse trys mokiniai paskelbti nugalėtojais. Trečiojo laipsnio diplomą laimėjo Melita Sausytė, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro mokinė (mokytoja Monika Kavaliauskienė), antrojo laipsnio diplomas atiteko Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinei Akvilei Rybnikovaitei (mokytoja Rita Gerasimova), pirmojo laipsnio diplomą laimėjo Sigita Čirgelytė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokinė (mokytoja Remigija Kazakevičienė).
Pasibaigus konkursui buvo atlikti parodomieji masažai. Masažą keturiomis rankomis atliko Zarasų žemės ūkio mokiniai Gitana Bedrovienė ir Arkadij Aliochin. Atpalaiduojantį veido masažą pademonstravo viešnia iš Rygos Inga Kraukle.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė

bendra

Picture 1 of 4Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Kaimo turizmo organizatorius 2017“   Zarasų žemės ūkio mokykloje

2017 m. gegužės 25 dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Kaimo turizmo organizatorius 2017“, kuriame   dalyvavo mokiniai iš 6 profesinių mokyklų: Plungės technologijų ir verslo mokyklos, Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos, VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus, Varėnos technologijos ir verslo mokyklos, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos ir Zarasų žemės ūkio mokyklos.

Konkurse varžėsi mokiniai, besimokantys pagal kaimo turizmo organizatoriaus mokymo programą. Jie atliko tris užduotis: pristatė rekreacinį maršrutą po savo kraštą, atskleisdami regiono istorinį, etnografinį paveldą, gamtinius išteklius, atliko teorinių žinių tikrinimo testą ir praktinę užduotį – pagal duotą meniu dengė stalą, jį dekoravo.

Mokinius vertino komisija. Komisijos pirmininkė Laima Tamulytė – Stončė, renginių vedėja, nariai: Danutė Baublienė, Viešosios įstaigos Zarasų verslo informacijos centro finansininkė – konsultantė; Lina Meilutė – Datkūnienė, LR Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė  Rokiškio rajone; Arvydas Veikšra – Zarasų rajono savivaldybės mero patarėjas, vietos veiklos grupės pirmininkas, Štadvilių bendruomenės pirmininkas.

Konkurse trys mokiniai paskelbti nugalėtojais. Trečiojo laipsnio diplomą laimėjo Aurelija Latakaitė, Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokinė (mokytoja Kazimiera Stonienė), antrojo laipsnio diplomas atiteko Varėnos technologijos ir verslo mokyklos mokinei Gerdai Sčesnulevičiūtei (mokytoja Daiva Tamulevičienė), pirmojo laipsnio diplomą laimėjo Justina Žiemytė, Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinė (mokytoja Danutė Gražienė).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė

DSC_0376

Picture 1 of 5


„Mis mokykla 2016“

Lapkričio 22 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje suspindo kasmetinė šventė –  konkursas „Mis mokykla“. Tą dieną grožiui buvo skiriami žodžiai, šokis, muzika. Žiūrovai ir komisija gėrėjosi elegancija, stiliaus įmantrumu, drąsa, gracija, šypsenomis.

17 – tą kartą organizuojama tradicinė šventė šiais metais tapo tarptautine. Prie dalyvių prisijungė kaimyninės Latvijos Daugpilio technikumo mokinė ir jos komanda. Savo dalyves pristatė ir Švenčionių profesinio rengimo centras. Šventė – konkursas „Mis mokykla“ jau tapo neatsiejama Zarasų žemės ūkio mokyklos dalimi, kuri kaip sūkurys įtraukė visus mokytojus, mokyklos darbuotojus, mokinius. Ši šventė labai svarbi ne vien mokyklos bendruomenei, jos nepamiršta svečiai. Susirinkusiuosius sveikino Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Komisijai pirmininkavo Zarasų kultūros centro režisierė Gražina Jonušaitė. Dalyves vertino Zarasų kultūros centro choreografė Diana Skusevičienė, laikraščio „Zarasų kraštas“ redaktorius Valdas Šerėnas,  Zarasų rajono savivaldybės  administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius, Utenos teritorinės darbo biržos Zarasų skyriaus vedėjo pavaduotoja Genovaitė Vitienė. Dalyves vertino ir visus sveikino mokyklos direktorė Nijolė Guobienė.

Šventės – konkurso „Mis mokykla“ metu dalyvės atliko užduotis. Prisistatymo metu merginos turėjo papasakoti žiūrovams apie save, tai labai atsakinga akimirka, juk pirmasis įspūdis labai svarbus. Antroji užduotis – talento konkursas, jo metu dalyvės šoko, dainavo, vaidino, pristatė meninius kūrinius ir demonstravo kovos menų techniką. Butaforinių drabužių konkurse atsiskleidė dar vienas merginų talentas – jų kūrybiškumas, stiliaus pojūtis. Po šios užduoties komisija ir šventės žiūrovai stebėjo merginų  nuotraukas. Paskutinioji užduotis – elegancijos konkursas. Prasisklaidžius dūmų užsklandai į sceną žengė elegantiškos ir gracingos dalyvės, ši užduotis – buvo paskutinė galimybė sužavėti konkurso komisiją. Pasibaigus visai šventei ir laukiant komisijos rezultatų dalyvės džiaugėsi pasiryžusios dalyvauti „Mis mokyklos“ šventėje – konkurse ir vienbalsiai pritarė, kad sunkus pasiruošimo etapas dovanojo daug džiugių akimirkų.

Scenoje pasirodė mokyklos instrumentinis ansamblis, vokalinis merginų ansamblis, neformaliojo vaikų švietimo programos „Mini baletas“ mažosios šokėjos.  Atėjus lemtingai akimirkai žiūrovai aktyviai rinko „Mis publiką“. Ja tapo – Justina Žiemytė, ji taip pat pelnė ir „Mis Gracijos“ nominaciją. „Mis foto“ juosta pasipuošė Švenčionių profesinio rengimo centro moksleivė Laura Bagdonavičiūtė. „Mis talentu“ buvo pripažintos dvi dalyvės – Zarasų žemės ūkio mokyklos solistė Gintarė Matulevičiūtė ir Švenčionių profesinio rengimo centro  mokinė Julija Golondevska, ji pelnė ir „II Vice Mis titulą“. „I – ąją Vice Mis“, „Mis elegancija“ pripažinti Zarasų žemės ūkio mokyklos dvyliktokė Erika Garšanova. Nugalėtojų karūnomis buvo apdovanotos Anna Ageeva iš Daugpilio, ji tapo „Mis viešnia“ bei pelnė „Mis stiliaus“ nominaciją. Tokia pat juosta pasidabino ir mūsų mokyklos abiturientė Adriana Česnok, ji taip pat pelnė garbingą „Mis mokyklos“ titulą ir karūną.

Konkursas kasmet pralekia kaip akimirka, kuri palieka daugybę brangių prisiminimų, įspūdžių. Šis konkursas sutelkia visą bendruomenę. Esame dėkingi, kad esame kartu ir iki kitų metų, kuomet mokykloje vėl elegancija  ir grožis spindės taip ryškiai kaip niekur kitur…

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė

_DSC8647

Picture 1 of 40


Nacionalinis konkursas ,,Apeigų ir švenčių organizatoriaus profesinis meistriškumas 2016“ Zarasuose

„Atvažiuokite į Zarasus.

Aš aprodysiu Jums ežerus.

Aš juk vaikas ežerų,

Tyvuliuojančių, melsvų…“

2016 m. birželio 2 dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko Nacionalinis konkursas ,,Apeigų ir švenčių organizatoriaus profesinis meistriškumas 2016“. Nacionalinis konkursas mokykloje organizuojamas jau antrus metus iš eilės. Šiais metais konkursas išplėtė savo geografinį žemėlapį. Konkurse dalyvavo komandos iš aštuonių profesinių mokyklų: Jonavos politechnikos mokyklos, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos, Mažeikių politechnikos mokyklos, Šiaulių profesinio rengimo centro, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro, Zarasų žemės ūkio mokyklos.

Mokinius vertino komisija. Komisijos pirmininkė Laima Tamulytė, laisvalaikio ir pramogų organizatorė  bei vedėja. Nariai: Nijolė Narmontaitė, aktorė ir renginių vedėja, Diana Skvarčinskaitė, Zarasų kultūros centro etnologė, Arvydas Veikšra, Zarasų rajono mero patarėjas, Štadvilių bendruomenės pirmininkas. Mokiniai atliko tris konkursines užduotis. Dalyviai išradingai prisistatė, sprendė testą, atliko praktinę užduotį. Mūsų mokyklai atstovavo Eglė Kuzmienė ir Eitvilė Baltakytė. Merginos į sceną įvažiavo su dviračiu, pasitelkusios atributiką vaizdžiai ir eiliuotai pasakojo, kokią įspūdingą šventę galėtų surengti ir kokius metodus pasitelktų. Merginos sprendė testą, atliko praktinę užduotį. Kol dalyviai darbavosi, mokytojai ir konkurso svečiai nenuobodžiavo. Jiems, aktorė Nijolė Narmontaitė pristatė savo antrąją knygą „Aktoriai, režisieriai ir studentai“.

Atlikos konkursines užduotis liko suskaičiuoti balus ir apdovanoti nugalėtojus. Konkurse III laipsnio diplomą laimėjo Jonavos politechnikos mokyklos komanda, kurią parengė mokytoka Rita Pilypienė. II laipsnio diplomas atiteko Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro komandai, mokytoja Zina Žvalionienė. I laipsnio diplomą laimėjo, tolimiausią kelią nukeliavusi, Mažeikių politechnikos mokyklos komandos nariai ir jų mokytojas  Vaidas Andrijaitis. Konkursantai, mokytojai ir komisijos nariai buvo apdovanoti rankų darbo suvenyrais ir kitomis dovanomis. Antrus metus įvykęs konkursas buvo dar labiau saulėtas.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė

DSC01512

Picture 1 of 25


Paroda „Studijos 2016“

Vasario 4 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos mokytojai ir mokiniai dalyvavo jau keturiolika  metų organizuojamoje parodoje „Studijos 2016“. Ši paroda siekia supažindinti su reikalingiausiomis ir naujausiomis profesijomis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su studijomis Lietuvoje ir užsienyje. Parodos rengėjai tvirtina: „Parodos tikslas – sukurti kūrybišką ir dinamišką erdvę, kuri būtų įdomi jauniems žmonėms, padėtų lengviau apsispręsti, ką rinktis ir nebijoti netradicinių kelių“.

Šiais metais mokykla pristatė amatus ir floristiką. Mokyklos stendas buvo ryškus, įvairiaspalvis, įvairiapusis. Jame į vieną didelę ląstelę susijungė grubus ir šaltas metalas bei šiltos, lengvos gėlės. Parodos lankytojų dėmesį traukė didingas metalinis „Gluosnis“,  gyvų rožių kompozicija, puošianti Zarasų žemės ūkio mokyklos vardą, rožėmis nubarstytas pano. Darbščiarankės mokinės, laukdamos parodos „Studijos 2016“, gamino suvenyrus, juos pasigaminti mokė ir visus norinčiuosius parodoje. Floristiniais papuošimais norėta pasufleruoti idėjų artėjančiai Šv. Valentino dienai. Virėjos kvietė skanauti blynų ir laukti dar vienos artėjančios šventės – Užgavėnių. Nepanorusius   užkąsti stipriau, mokinės kvietė paskanauti naminių sausainių – tulpių. Tiek siūlomi gardumynai, tiek suvenyrų gamyba mokytojams ir mokiniams neleido prisėsti visą dieną.

Sulaukėme ir garbių svečių dėmesio. Mokyklos stendą aplankė seimo narys Gintaras Steponavičius, Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos viceministrai Genoveita Krasauskienė ir Dr. Rolandas Zuoza,  mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius dr. Saulius Zybartas, profesinio mokymo skyriaus vedėjas Dr. Mečislavas Griškevičius, profesinio mokymo skyriaus vyresnysis specialistas Antanas Drungilas, Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula. Parodos svečiai galėjo apžiūrėti mokyklos stendą, skanauti blynų ir cikorijų kavos arba karštos morkų arbatos. Taip pat  mokytis gaminti suvenyrus Šv. Valentino dienai ir stebėti mokyklos šokių ir muzikos studijos teatralizuotą profesijų pristatymą. Šokėjų, dainininkų ir meninės raiškos būrelių narių šūkis– „Zarasų žemės ūkio mokykla – tiesus kelias į šviesią ateitį!“ parodos pabaigoje skambėjo garsiai, ryžtingai ir džiugiai. Su tokiomis pačiomis emocijomis atsisveikinome su paroda „Studijos 2016“ iki kitų metų…

Neformaliojo švietimo organizatorė  Elžbieta Žigaitė

DSC01251

Picture 1 of 19


Nuotoliniai mokymai

Aktualu
El. dienynas

Renginiai mokykloje
Sveikiname
Šį mėnesį gimtadienius švenčia
Pamokų laikas

1. 8,00 - 8,45
2. 8,55 - 9,40
3. 9,50 - 10,35
4. 11,05 - 11,50
5. 12,00 - 12,45
6. 12,55 - 13,40
7. 13,50 - 14,35
8. 14,45 - 15,30