Pagrindinis ir profesinis mokymas

Suaugusiųjų mokymas

Neformalus švietimas

Pamokų tvarkaraščiai ir konsultacijos
Sekite mus Facebook

Zarasų žemės ūkio mokykloje vėl varžėsi masažuotojai

2018 m. gruodžio 12 dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje jau antrą kartą vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Masažuotojas 2018“, kuriame  dalyvavo keturiolika mokinių iš aštuonių Lietuvos profesinių mokymo įstaigų: VšĮ Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Druskininkų filialo, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro Mažeikių padalinio, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro ir Zarasų žemės ūkio mokyklos.

Konkurse varžėsi mokiniai iki dvidešimt penkerių metų, besimokantys pagal masažuotojo profesinio mokymo programą. Prisistatę ir pasisakę, kodėl pasirinko šią profesiją, jie atliko teorinių žinių tikrinimo testą ir praktinę užduotį – savarankiškai atliko klasikinį  nugaros masažą.

Mokinius vertino autoritetinga komisija. Komisijos pirmininkė Jolanta Prakapavičienė, Utenos kolegijos medicinos fakulteto Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros lektorė, nariai: Zita Zajančkauskienė, Utenos kolegijos medicinos fakulteto Sveikatos priežiūros ir reabilitacijos katedros lektorė, Inga Bieliūnaitė – Miškinienė Zarasų rajono savivaldybės VšĮ Zarasų ligoninės Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus masažuotoja, Ruslana Veikša – VšĮ Zarasų ligoninės Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vyr. slaugytoja. Komisijos nuomone, šiais metais konkurse dalyvavę varžovai stiprūs ir tobulesni.

Konkurse trys mokiniai paskelbti nugalėtojais. Trečiojo laipsnio diplomą laimėjo Aušra Žemaitytė, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro mokinė (mokytoja Dalia Ajauskienė), antrojo laipsnio diplomas atiteko VšĮ Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Druskininkų filialo mokinei Erikai Goberytei (mokytoja Linutė Radvilavičienė), konkurso nugalėtoja tapo ir pirmojo laipsnio diplomą laimėjo Viktorija Čiugunovaitė, Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinė (mokytoja Gitana Bedrovienė).

Pasibaigus konkursui visus nudžiugino parodomasis masažas. Tailandietišką masažą sinchroniškai atliko Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinės Gitana Malinauskienė ir Akvilė Rybnikovaitė. Šis masažas Rytų šalyse atliekamas jau du su puse tūkstančio metų, jo metu spaudimo judesius atliekant tinkamose vietose pagal energijos tekėjimo linijas atslūgsta skausmas, įtampa, susikaustymas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė


KORUPCIJA –  NE MŪSŲ KELIAS

„Tarptautinę antikorupcijos dieną inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją.

Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyje rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus“. (Šaltinis: www.day.lt)

Tarptautinės antikorupcijos dienai paminėti mūsų mokyklos mokiniai suorganizavo mažą akciją „Korupcija – ne Tavo kelias“, taip norėdami išreikšti savo antikorupcines nuostatas ir atkreipti dėmesį į vis dar aktualią korupcijos problemą, ragindami su ją nesitaikstyti.

Ekonomikos mokytoja Agnė Sekonaitė

 

 


PROJEKTAS „PAŽINK VALSTYBĘ“

Zarasų žemės ūkio mokyklos dešimtos ir devintos klasių  komanda įsijungė į projektą „Pažink valstybę“, kurį jau antrus metus vykdo Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras drauge su Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais.

Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.

Mūsų mokyklai teko teisės sritis, todėl mokiniams kilo mintis pasidomėti apie tai kas yra korupcija ir kokia yra vykdoma rajone antikorupcinė švietimo veikla.

Spalio 16 d. turėjome svečių iš Utenos apsk. VPK Imuniteto ir vidaus tyrimu skyriaus  – viršininkas Sergėjus Dubinovas su savo komanda, bei Utenos apsk. VPK Zarasų raj. policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rosita Gurskaja. Šie svečiai labai informatyviai paaiškino 10 klasės mokiniams, apie tai kas yra korupcija, kaip ją atpažinti, įvardino galimas neigiamas pasekmes padarius nusižengimą. Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs klausimai kaip reikėtų ugdyti jaunimo vertybines nuostatas, skatinti juos neįsitraukti į korupcinę veiklą, bei iškelta ir suformuluota dominanti  mums problema: „Kokiomis priemonės gali sustabdyti korupciją?“

Lapkričio 13 d. vykome į Zarasų rajono savivaldybės administraciją ir domėjomės apie antikorupcinį švietimą. Zarasų rajono savivaldybės administracijos juridinio ir personalo skyriaus vyr. specialistė Deimantė Rybakovaitė skaitė paskaitą apie tai kas yra korupcija, apžvelgė Lietuvos korupcijos žemėlapį, diskutavo  apie tai kaip reikėtų mažinti korupcijos mastus, su mokiniais sprendė problemą, kaip jaunimas galėtų prisidėti prie antikorupcinės veiklos, aptarė „antikorupcinį receptą“, kvietė ir skatino jaunimą ateityje aktyviai dalyvauti  antikorupcinio švietimo veiklose.

Gruodžio 7 d. savo veiklas mokiniai pristatė kitiems projekto dalyviams Lietuvos Aukščiausiame teisme, Vilniuje. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie projekto metu iškilusius iššūkius, jų sprendimo būdus, patarimais dalinosi atitinkamų sričių ekspertai.  Po veiklų pristatymų  visi mokiniai vyko Valstybės pažinimo centrą ir ten aplankė  „100-mečio kelionės“  ekspoziciją.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Agnė Sekonaitė


Patraukliausi italų šefo patiekalai

Vykdant Erasmus+ projektą ,,Tarptautinė patirtis pereinant prie modulinės virėjo mokymo programos įgyvendinimo” nr. 2018-1-lt01-ka102-046718, gruodžio 3 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko viena iš projekto pagrindinių veiklų – atvykstamasis virtuvės šefo Mindaugo Lučkos vizitas. Virtuvės šefas kartu su mokytojomis ir mokiniais gamino itališkus žuvies ir jūros gėrybių patiekalus šventiniam stalui.

Tai pirmasis toks vizitas mūsų mokykloje, kur kartu dirbo profesionalas, mokytojai ir mokiniai. Gaminami buvo tuno kroketai, krevetės su šonine, krevetės su migdolais ir apelsinų padažu, menkės užkandis avinžirnių padaže, įdaryta lašiša, ravioliai įdaryti baravykais su krevečių padažu ir pistacijomis, daugiaryžis, karpio ir bulvių sluoksniuotis brokolių padaže, itališki ledai.

Gaminant ir degustuojant patiekalus smagu buvo atrasti itališkos virtuvės kasdienį nepaprastumą. Ačiū Mindaugai – viskas išsamiai ir profesionaliai!

Metodininkė Edita Kondratavičiūtė


Sveikatingumo savaitė

Lapkričio 19 – 23 dienomis mokykloje vyko sveikatingumo savaitė. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį.

Kiekvieną dieną buvo vykdomos įvairios veiklos susijusios su sveikatos gerinimu. Pirmadienį 18SLP gr. mokiniai lydimi mokytojų vyko į seminarą „Pirma pagalba ištikus staigiai mirčiai“. Antradienį visuomenės sveikatos centro specialistė Daiva Januševičienė skaitė paskaitą „Sveika mityba“. Trečiadienį svečiavosi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Regina Antipova, kuri skaitė paskaitą lytiškumo klausimais. Ketvirtadienį mokytojos Genutė Juršienė ir Žaneta Ponyčienė vedė atvirą pamoką, apie sveiką gyvenseną. Pamokos metu vyko žaidimas „Taip ir Ne“, atspėti prizai atiteko mokiniams. Virėjų mokytojos Rima Vaicekauskė ir Zinaida Bočekova su mokiniais iškepė sveikuoliškus pyragus iš moliūgo, išauginto mokinių mokyklos darže. Penktadienį užbaigėme linksmai, nes mokytoja Inga Mikutavičienė vedė šokių pamoką „Draugystės polka“.

Sveikatingumo savaitės metu aktyviai buvo piešiami piešiniai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į aktualias sveikatos problemas. Džiugu, kad mokiniai dalyvavo sveikatingumo savaitei skirtose veiklose.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė

 


Europos sveikos mitybos diena

Mokykloje buvo minima Europos sveikos mitybos diena. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama sveikai maitintis, žmonės raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai. Biologijos mokytoja Žaneta Ponyčienė skaitė paskaitą apie sveiką mitybą, kaip sveikai maitintis, kad iš maisto medžiagų gautume vitaminų. Mokiniai gavo naudingų patarimų, padėsiančių teisingai ir sveikai maitintis. Svarbu nepamiršti, kad pagrindiniai mitybos įpročiai susiformuoja ne mokykloje, o šeimoje. Todėl svarbu, kad tėvai atsakingai žvelgtų į savo vaikų mitybą ir padėtų suformuoti sveikos mitybos įpročius.

Socialinė pedagogė  Monika Kairienė


Profesinių kompetencijų tobulinimas Utenos regioniniame profesinio mokymo centre

Zarasų žemės ūkio mokyklos virėjų grupių mokiniai lapkričio 21 d. kartu su profesijos mokytojomis Galina Gluchova ir Rima Vaicekauske vyko į Utenos regioninį profesinio mokymo centrą tobulinti turimų ir įgyti naujų praktinio darbo įgūdžių bei susipažinti su teorinio ir praktinio mokymo baze. Virėjo profesijos mokiniai maisto pramonės sektoriniame mokymo centre susipažino su modernia įranga ir tobulino profesines kompetencijas atlikdami praktines veiklas. Kartu su profesinio mokymo centro mokiniais ir mokytojais gamino plikytus pyragaičius su traškia viršūnėle įdomiu pavadinimu ,,Craguelin“, serviravo stalus, dalinosi patirtimi, aptarė produktų, žaliavų, maisto gamybos įrangos, technologijų naujoves.

Praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė


Lankėmės UAB „Utenos mėsa“

Vykstant Lietuvos 100-mečio nacionalinės karjeros renginių savaitei, lapkričio 21 d. mūsų mokyklos virėjų specialybės mokiniai kartu su profesijos mokytojomis lankėsi įmonėje UAB Utenos mėsa“. Tai  – viena didžiausių mėsos perdirbimo įmonių Lietuvoje. Jos pagrindinė produkcija – šviežia mėsa bei jos gaminiai. Įmonėje dirba apie 700 žmonių. Gamyboje naudojami modernūs mėsos smulkintuvai, gaminių formavimo aparatai, efektyviai dirbantys mėsos sūdymo, minkštinimo ir masažavimo, brandinimo, terminio apdorojimo, pašaldymo bei sušaldymo, sušaldytos mėsos atšildymo įrengimai. Technologai mums aprodė cechus, papasakojo apie gaminių technologiją. Žavėjomės ypatinga švara ir produkcijos įvairove. Tokia pažintinė patirtis, būsimoms virėjoms, labai reikalinga ir naudinga.

Bibliotekos vedėja   Rima Vaicekauskė


Projektas „Mes rūšiuojam”

                      Projektas „Mes rūšiuojam“ – didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Projekto „Mes rūšiuojam“ metu Lietuvos švietimo įstaigose renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos.

Vykdant 2017-2018 metų aplinkosauginį projektą iš švietimo įstaigų buvo surinkta: 357 tonos elektros ir elektroninės įrangos atliekų, 13 tonų baterijų atliekų, Bendra taškų suma prizams – 32 tūkstančiai eurų. Iš Utenos apskrities Zarasų žemės ūkio mokykla 3-ioje vietoje pagal daugiausiai surinkusią taškų. Bendrą taškų suma prizams – 102,5 eurai. Aktyviai dalyvaudami projekte už išrūšiuotas atliekas kaupėme taškus ir iškeitėme juos į vertingus prizus! Prizais džiaugiasi mokyklos bendrabutyje gyvenantys mokiniai.

Ačiū visiems prisidėjusiems prie aplinkos taršos mažinimo, šiais mokslo metais taip pat aktyviai dalyvaujame projekte.

 

Socialinė pedagogė    Monika Kairienė


Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną kaip ir kiekvienais metais Zarasų žemės ūkio mokykloje paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – raktas. Per istorijos, pilietiškumo pagrindų pamokas mokytoja su vyresniais mokiniais aptarė istorinius įvykius. Diskutavo tolerancijos – netolerancijos tema: kaip nuo žodžių gali būti pereinama prie darbų. Mokytoja Inga per etikos pamokas su jaunesniais mokiniais aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje. Socialinė pedagogė su mokinių tarybos nariais papuošė kiekvienas mokyklas duris ir kvietė įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Socialinė pedagogė  Monika Kairienė


 Kelionė į Italiją                 

Vykdant Erasmus+ projektą ,,Tarptautinė patirtis pereinant prie modulinės virėjo mokymo programos įgyvendinimo” nr. 2018-1-lt01-ka102-046718, dvi virėjo profesijos mokytojos: Galina Gluchova ir Rima Vaicekauskė, lapkričio 4-11 dienomis buvo išvykusios į Italiją. Mokytojos kėlė profesijos mokytojų kompetencijas dėstant pagal modulines Virėjo mokymo programas (modulis ,,Karštųjų patiekalų bei užkandžių iš žuvų, jūros gėrybių gaminimas ir patiekimas“).

                      Vizito metu mokytojai turėjo galimybę susipažinti ir išmokti gaminti, puošti bei patiekti įvairius tradicinius italų patiekalus: makaranus su įvairiais padažais, picas, cukatus, kalmarus vyno padaže, lazaniją, virtinukus „Rvioli“, įvairius patiekalus su jūros gėrybėmis. Gaminome populiarius konditerinius gaminius: Velykų pyragą, „Torta di Riso“, Kalėdų saldėsį „Struffoli“ ir kt.

                     Didžiulį įspūdį paliko pažintiniai vizitai turizmo mokykloje, vienuolynuose, alyvuogių aliejaus spaudykloje, vietinių sūrių ūkyje, vyno gamykloje. Įgijome patirties dirbdamos tarptautinėje komandoje; patobulinome užsienio kalbos įgūdžius profesinėje veikloje net įgijome pasitikėjimo savimi, savo sugebėjimais.

                     Labai džiaugiamės už galimybę dalyvauti projekte. Išugdyta praktinė patirtis padės kelti virėjo profesinį prestižą, patrauklumą ir kokybiškai bei patraukliai mokyti pagal Virėjo modulinę profesinio mokymo programą.

Bibliotekos vedėja   Rima Vaicekauskė


Pilietiškumo ir kūrybiškumo pamokos Vilniuje

Šių metų lapkričio 6 dieną mūsų mokyklos ir Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai dalyvavo Pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymo kursuose Vilniuje.

Mokiniai lankėsi Vilniaus Techparke ,,SAPIEGOS“, kuriame įsikūrusi kūrybos agentūra ,,Not Perfekt“, vadovaujama Justės Jurevičiūtės. Mokiniai sužinojo, kaip gimsta įdomiausios  didžiausių kompanijų reklamos, kokių specialybių žmonės dirba jas kurdami, patys kūrė reklamos kampaniją ir ją kūrybiškai pristatė. Mokiniai apsilankė šios kūrybos agentūros biure, iš arti pamatė, kaip vyksta darbas. Atsisveikinę su charizmatiškąja Juste, mokiniai  pėsčiomis patraukė į Antakalnio kapines. Čia aplankė partizanų vado A. Ramanausko-Vanago kapą, pagerbė jo atminimą tylos minute, uždegė žvakelę.

Kitas aplankytas objektas – Signatarų namai.  Mokiniams patiko gidės pasakojimas apie Lietuvos kelią į valstybingumą nuo XIX a. antrosios pusės iki Vasario 16 –osios akto pasirašymo. Įdomu buvo ir apžiūrėti profesoriaus Liudo Mažylio atrastą ir parvežtą iš Vokietijos archyvų Nepriklausomybės aktą.

Valstybės pažinimo centre mokiniai aplankė parodą ,,Nepamirštamos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“.  Naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis, klausėsi ir stebėjo netradicinį pasakojimą apie Lietuvos šimtmečio dailės, architektūros, dizaino, politikos, literatūros, teatro pasiekimus.

Mokiniai grįžo namo praplėtę akiratį ir papildę Lietuvos istorijos žinias.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė


Prevencinė paskaita

Šių metų spalio 23 d. mūsų mokykloje svečiavosi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininkas kartu su Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne. Mokiniams skaitė paskaitą apie psichotropinių medžiagų žalą ir atsakomybę už neteisėtą disponavimą, vartojimą ir platinimą. Neretai narkotikų prekeiviai įtariami prekyba žmonėmis, todėl pareigūnai mokiniams pristatė prekybos žmonėmis situaciją Lietuvoje, galimas grėsmes, patarė, kokių būtina imtis atsargumo priemonių, norint netapti prekybos žmonėmis auka, informavo, kur kreiptis pagalbos.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Pažintis su archyvu

Spalio 18 d. su mokinių grupe vykome į Vilnių. Pirmiausia apsilankėme Vilniaus regioniniame valstybės archyve. Edukacinio renginio metu mokiniams buvo papasakota   apie Lietuvos šimtmetį, parodyta skaidrių apie didžią šalies istoriją. Po to susipažinome su archyvo pagrindine dokumentacija ir saugyklomis. Tai įspūdingo dydžio patalpos su daugybe dokumentų: iš viso 8 km. leidinių  (arba 6000 vnt. dokumentų).
Nuvykę į Lietuvos parodų centrą LITEXPO apžiūrėjome didžiausią mados mugę:  pasigrožėjome dizainerių naujausios kolekcijos drabužiais, aksesuarais, papuošalais, stilingų namų interjero detalėmis. Norintys galėjo įsigyti patikusių prekių.  Kai kurie mokiniai parodų centre lankėsi pirmą kartą.  
Tokios išvykos skatina jauno žmogaus aktyvumą, leidžia geriau pažinti savo galimybes, interesus.

Bibliotekos vedėja   Rima Vaicekauskė

 


„Ö kaip vokiškai?“

     Jau keleri metai iš eilės Lietuvoje vyksta vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ renginiai, kuriuos inicijuoja Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe‘s institutas ir kitos Lietuvos organizacijos. Prie šio projekto nuolat prisijungiame ir mes, norėdami pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį švietimo, kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse.

    Šiais metais mūsų mokyklos bendruomenė nusprendė žaliose edukacinėse erdvėse skaityti vokiečių poetų eiles. Tądien buvo labai gražus oras, todėl norėjome pabūti gamtoje, pasidžiaugti mokyklos gėlynais, pasigrožėti rudens spalvomis ir eiliuota kalba prabilti vokiškai apie šiltus dar vasariškos saulės spindulius, apie lapų „auksą“, sunokusius vaisius, Rilkės aprašytą subrandintą vyną, vienišą, meilės ieškantį žmogų, paukščių keliones į šiltuosius kraštus, žvaigždžių kalbą, Viešpaties palaimą ir daugybę kitų prasmingų dalykų.

    Netradicinėje vokiečių kalbos pamokoje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir dauguma mokyklos darbuotojų, neabejingų literatūrai, žodžiui, nesvarbu kokia kalba jis skambėtų. Filmavimo kamera ir kitos vaizdo ir garso  technologijos kūrybiškai įamžino nuostabius auksinio rudens vaizdus, mokyklos edukacines erdves ir įgarsino skaitovų balsus, užfiksavo jų nuotaikas. Dar kurį laiką, pravėrę mokyklos duris, visa tai girdėsime ir matysime mokyklos foje televizoriaus ekrane. Nuoširdus ačiū visiems šio renginio iniciatoriams ir dalyviams.

Vokiečių kalbos mokytoja Janina Čepelionienė


Lietuvos ir Lenkijos mainų programa

Pirmąją spalio savaitę Antalieptėje jaunimui buvo organizuojama smagi stovykla. Mūsų mokinės Jakaterina Kapustina ir Olia Ivanova dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos mainų programoje ir prisidėjo prie šimtmečio paminėjimo, kuris vyko istoriniame vienuolyne, Antalieptėje, Zarasų rajone. Dalyviai turėjo galimybę įsigilinti į Antalieptės istoriją, susipažinti su bendraamžiais iš Lietuvos ir Lenkijos miestų, žaisti lavinančius bendrystę žaidimus. Pagrindinė jaunimo užduotis buvo vienuolyne įrengti pabėgimų kambarį, pavadintą Emilijos Pliaterytės vardu. Susipažinusios su Lenkijos kultūra, merginos atrado tautų bendrumą. Neformalaus ugdymo metu vystė savo kritinį mąstymą, įsigilino į pameistrystės ir socialinio verslo sąvoką. Grįžusios merginos pasakojo, puikiai praleidusios savaitę ir susiradusios naujų draugų, bei pasisėmusios daug kūrybinio įkvėpimo.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Mokytojų dienos šventė mokykloje

Spalio 5 diena mokytojams yra ne eilinė šventė, tai diena kuomet mokiniai jiems nepavargdami kartoja ačiū, dovanoja gėles ir dalina švelniausius apkabinimus. Pedagogo profesija yra amžina, o atsakomybė didžiulė, todėl mokiniai labai stengėsi gražios šventės proga sukurti mokytojams nepaprastai gerą nuotaiką, pritraukiančią tik maloniausias emocijas.

Abiturientai tądien pavadavo mokytojus vesdami pamokas, ir pavertę mokytojus mokiniais aktų salėje surengė jiems trijų dalykų egzaminus. Istorijos-protmūšio, kūno kultūros-krepšinio čempionatą bei technologijų -darbelių pristatymą.

„Mokiniai“ aktyviai ir smagiai dalyvavo pamokose, kūrybiškai atsakydami į protmūšio klausimus, ne ką prasčiau jie pasirodė krepšinio žaidime ir pagamino vieni kitiems gražius darbelius.

Geros emocijos, spalvingas rytas ir graži šventė!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Laura Romanovskaja – tarp geriausių profesinių mokyklų absolventų

Šių metų liepos 31 dieną Valdovų rūmuose buvo apdovanoti 2018 metais valstybinius brandos egzaminus išlaikiusieji abiturientai („šimtukininkai“) ir aukščiausius įgytų kompetencijų įvertinimus gavę mokiniai iš 10 profesinio mokymo įstaigų. Tarp geriausiai profesines mokyklas baigusių absolventų pateko ir Laura Romanovskaja iš Zarasų žemės ūkio mokyklos.

Mūsų mokyklos mokinė Laura Romanovskaja darbšti, stropi ir kūrybiška. Pernai ji puikiai išlaikė brandos egzaminus, o šiais metais pagal Virėjo mokymo programą gavo aukščiausius įvertinimus už kvalifikacijos egzaminus. Laura aktyviai dalyvauja ir mokyklos bendruomenės veiklose. Kasmet jos rankomis pagamintomis dekoracijomis puošiame mokyklą kalendorinių švenčių proga, ji dailiai dekoruoja atvirukus ir suvenyrus. Studijų mugėje, Moksleivių dainų šventėje, Zarasų miesto šventėse net vedė dailės ir darbelių edukacines pamokėles Lietuvos ir mūsų rajono moksleiviams ir vaikams.

Šiandien pagal Erazmus + mainų programą Laura Italijoje tobulina savo profesinius įgūdžius.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė

 


Atvira istorijos pamoka

Šių metų rugsėjo 7-9 d. Lietuvoje minima žydų kultūros diena. Ta proga tiek Zarasuose, tiek ir visoje Lietuvoje vyko įvairūs renginiai, skirti atminti žydų kultūrą ir tradicijas.

Rugsėjo 6 d. Zarasų žemės ūkio 10-12 klasių moksleiviai dalyvavo atviroje pamokoje-ekskursijoje, skirtoje susipažinti su žydų kultūra ir likimu Zarasų rajone. Zarasų krašto muziejui bendradarbiaujant su Zarasų žemės ūkio mokykla, mokiniams buvo suorganizuota ekskursija po mūsų rajoną, aplankant vietas, susijusias su žydų kultūra.

Savo išvyką pradėjome Zarasų mieste, kur aplankėme vietas, menančias žydų palikimą mūsų krašte. Apžiūrėjome namus, kurie anksčiau buvo žydų sinagoga ir maldos namai. Taip pat Kauno gatvėje aplankėme atsinaujinusias ir prižiūrimas žydų kapines.

Toliau aplankėme Krakynės mišką. Tuo metu buvusiame Krakynės slėnyje vokiečiai 1941 m. rugpjūčio 26 d. nužudė tūkstančius Zarasų apskrities žydų tautybės žmonių. Žydų genocido aukoms atminti šioje vietoje pastatytas didingas monumentas. Šioje vietoje sužinojome, koks tragiškas likimas ištiko didžiąją dalį Zarasų krašto žydų.

Toliau vykome į Salaką, pakeliui aplankydami Baltriškių kaimą, Salako pažintinį taką prie Luodžio ežero ir Salako bažnyčią. Salake apžiūrėjome senąsias žydų kapines, susipažinome su žydų tradicijomis ir papročiais.  

Mokytojas Evaldas Dumbravas

 


Mokslo ir žinių diena

Rugsėjo 3 – ioji nauja pradžia, naujas startas. Vieni kitiems linkėjome prasmingų, tikrų, kūrybingų mokslo metų, kurių metu pasisemtume ne tik mokslinių, lavinančių mąstymą žinių, bet ir dvasinio tobulėjimo, pasitikėjimo savimi, draugiškumo. 

Šventę pradėjome giedodami Lietuvos himną,  giesmę kaip ir Jurgos Šeduikytės dainą „Nebijok“ atliko mūsų dainininkė Karina. 

Motyvuojančius sveikinimus mokiniams ir mokytojams skyrė mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, Zarasų savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo patarėjas Arvydas Veikšra, diakonas Dainius Kaunietis, Zarasų savivaldybės tarybos narys Rimvydas Podolskis. 

Šiais metais mokytis pradėjusiems ir seniems geriems draugams labai smagų palinkėjimą tarė mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Jekaterina. 

Renginio vedėja Simona perskaičiusi Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, žodį perdavė direktorės pavaduotojai ugdymui Lilijai Zajančkauskienei, kuri pristatė suformuotas grupes ir nukreipė visus į klases pirmąjai pamokai.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

 


Diplomų teikimo šventė

Diplomas tikrai neįrodo ar geras ar blogas žmogus esi, ten neparašyta kokias gyvenimo pamokas tu praėjai, ką patyrei. 
Diplomas yra laiptas į tavo tobulėjimą, jis parodo, kad tu neketini pasiduoti ir gyvenime ieškai žinių, mokslo ir sieki savo užsibrėžtų tikslų. 

Birželio 22 dieną mokykloje jautemės kitaip. Pasipuošę abiturientai, nerimas, džiaugsmas, jaudulys, daug labai nuoširdžių ir nesuvaidintų emocijų.

Sveikinimo žodžius tarė direktorė Nijolė Guobienė, dekanas Vydas Juškėnas, Zarasų savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo patarėjas Arvydas Veikšra, seimo nario Algimanto Dumbravos patarėja Regina Račkauskienė, daug gražių žodžių ir linkėjimų išgirdome.

Puikius pasirodymus mums parengė sportinių šokių klubo „Vyja“ šokėjai, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos merginų grupė „Akcentas“, Zarasų meno mokyklos mokiniai leido mums pasimėgauti gražiausiomis fleitos  melodijomis.

Abiturientams diplomus, linkėdamos kuo geriausios kloties ir sekmės gyvenime įteikė direktorė Nijolė Guobienė ir pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė.

Mokslo mums niekada nebus per daug!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Mergaičių dienos stovyklėlė 2018

Birželio 13 buvo nepaprastai džiaugsminga diena! Socialinė pedagogė ir neformaliojo švietimo organizatorė pastarąsias porą savaičių rezgė planą, organizavo mergaičių dienos stovyklėlę praktinio mokymo centre. Ankstyva kelionė, žaidimas „Trys dalykai, kurių nežinote apie mane“, visažistės Brigitos Kontrimaitės pamokėlė, rankų kaukė, šukuosenos, patarimai kaip prižiūrėti odą vasaros metu,pasivaikščiojimas po PMC, skanūs pačių gaminti pietūs, ir stovyklėlės aptarimas. 
Taip pat ačiū Direktorei, kuri vos išgirdusi apie planuojama stovyklėlę palaimino organizatorius ir kaip visuomet pagyrė už gražias iniciatyvas, ačiū PMC administratorei Rasai, kuri su savo komanda paruošė mums nepaprastai gražią ir jaukią aplinką ir ačiū dalyvavusioms mergaitėms bei organizatorėms. Šiandien buvo tikrai džiaugsminga diena!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Vaikų gynimo diena

Manau neatsiras nei vieno, kuris paneigtų, jog vaikai mūsų didžiausias turtas. Kuriame šeimas su viltimi, kad pastatysime ne tik jaukius namus, bet ir įrengsime gražią ir saugią aplinką mūsų atžaloms.

Birželio 1 dieną praleidome Zarasų Sėlių aikštėje, kurioje vyko vaikų gynimo dienai skirta šventė. Koncerte pasirodė mūsų dainininkė Karina su Gintarės Karaliūnaitės daina „Sparnai tavo sielai“, taip pat koncerto metu už nuopelnus moksle buvo apdovanoti mokiniai ir juos ruošę mokytojai. Buvome pastatę palapinę pavadinimu „Myliu tėvynę ir šeimą“, kurioje vykdėme net tris edukacines veiklas vaikams. Mūsų tikslas buvo padėti vaikučiams pagaminti dovanėles tėčiams, jų dienos proga. Mokėme vaikus perpiešti ant medinių figūrėlių Lietuvos kontūrus ir juose pažymėti Zarasus, o kitoje pusėje užrašyti sveikinimą tėčiui, taip pat pasinaudojant kalkės popieriumi perpiešti gražiausius paveikslėlius ir juos nuspalvinti spalvotais gėliniais parkeliais. Mažesniems siūlėme gaminti atvirukus, naudojant geltonus, žalius ir raudonus lapus, dekoruojant atvirukus spaustukų formelėmis ir karpiniais. Šventei baigiantis džiūgavome, išnaudoję visas veikloms paruoštas medžiagas, supratome, kad birželio pirmą sekmadienį daugelis rajono tėčių galės didžiuotis savo vaikų kūrybiškumu.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Edukacinė šokolado gaminimo programa

Gegužės 29 d. virėjų specialybės mokiniai buvo išvykę į Kauną. Šokolado restorane „CH Chocolaterie“, dalyvavo edukacinėje šokolado gaminimo programoje, kur šokolado žinovė papasakojo apie įdomiausias šokolado istorijas. Būsimi virėjai  išragavo visų rūšių šokolado ir, svarbiausia,  patys pasigamino  rankų darbo saldainius; įdomių formų, su įdaru viduje, pabarstukais, įvairiais piešinėliais ar įspaudais. Laikas neprailgo degustuojant ir kalbantis apie šokolado naudą bei vartojimo kultūros istoriją.

Bibliotekos vedėja Rimutė Vaicekauskė


Paskutinio skambučio šventė „Mokykla, aš tave myliu“

Gegužės 25 – osios rytas mūsų abiturientams prasidėjo neįprastai. Atvykusius į mokyklą, juos pasitiko auklėtojos ir savanorės mokyklos mokinės. Visi kartu papuošę automobilius ir mokyklos autobusiuką, išvažiavome į Zarasų centrą pasivažinėti ir prie Zarasų apžvalgos rato pasifotografuoti, filmuotis ir žaidimų žaisti. Nors abiturientų dar laukė egzaminai, tądien jų nuotaikos buvo pakilios.

Po smagiai praleisto laiko Zarasų centre, grįžome į mokyklą ir skubėjome į aktų salėje suruoštą šventę. Abiturientams sveikinimo kalbas tarė direktorė Nijolė Guobienė, mokyklos tarybos pirmininkė Edita Kondratavičiūtė, abiturientų auklėtojos Fedosija Bezubova ir Janina Čepelionienė. Programą pradėjo Mini baleto mergaitės, labai gražiai padeklamavusios šiek tiek modifikuotą Džordanos Butkutės dainos „Dėl tavęs“ tekstą, mokinė Karina dainavo dvi dainas „Kol myliu“ ir „Jei ne auksinės vasaros“, per multimediją žiūrėjome filmuotą medžiagą iš abiturientų ryto Zarasų centre, toliau renginį tęsė mini baleto šokėjų pasirodymas. Dvyliktokai nustebino mus surengę „Auksinio varpelio“ apdovanojimų ceremoniją, kurios metu buvo nominuoti ir rankų darbo varpeliais apdovanoti mokytojai ir administracijos darbuotojai. Mokyklos šokių grupė šoko smagų šokį, o ir salėje sėdinčius stengėsi išjudinti linksmais judėsiukais, taip pat šokėjos pasinaudodamos proga viešai pasveikino savo mylimą auklėtoją Galiną Gluchovą linkėdamos mokytojai sveikatos ir dėkodamos už buvimą ne tik mokytoja bei auklėtoja, bet ir drauge. Šventę vainikavo diplomų ir pažymėjimų už aktyvų mokinių dalyvavimą edukaciniuose konkursuose, olimpiadose, projektuose ir sporto renginiuose teikimas. Renginio vedėjai Karolina ir Rimas, puikiai perteikė šventės emocijas žiūrovams.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

 


KONKURSAS „EDUKACINĖS ERDVĖS MOKYKLOJE“

Mokytojos D. Radionova ir A. Vaitonienė, mokykloje paskelbė konkursą „Edukacinės erdvės“. Konkurso tikslas paįvairinti ugdymą mokykloje, parengus projektą jį įgyvendinti ir pristatyti.

Taigi vienas iš projektų vyko praktiniame mokymo centre. Integruota užsienio kalbų, biologijos, maisto ruošimo, dekoratyvinio želdinimo ir žemės ūkio darbuotojo ruošimo pamoka 17VRT grupės moksleiviams.

Pamokos tikslas – įtvirtinti moksleivių anglų – vokiečių kalbos žinias siejant jas su tema „Lietuvoje auginamos daržovės“. Prieš tai vykusiose pamokose mokiniai susipažino su teminiais žodžiais bei frazėmis, naudojant pagrindines kalbines raiškas: klausymą, skaitymą, kalbėjimą, rašymą, o edukacinės pamokos metu mokiniai paruošė lenteles su daržovių pavadinimais , sudarė pavasario salotų receptus anglų – vokiečių kalbomis.

Pėsčiomis į PMC keliavę mokiniai kelionės metu kartojosi žodžius ir mokėsi naujų, tyrinėdami supančią aplinką. Atvykus mokytoja J. Čepelionienė supažindino su pasodintomis daržovėmis (apie 20 rūšių), sodinimo ir priežiūros ypatybėmis. Padedami mokytojos O. Baubinienės įtvirtino teisingą anglų kalbos žodžių tarimą, o mokytojos Ž. Ponyčienės dėka sužinojo apie daržovių maistines savybes ir sveiką mitybą.

Pamokos pabaigoje buvo smagu ruošti ką tik priskintų daržovių salotas, kurių ruošimo gudrybes atskleidė mokytoja G. Gluchova. Laikas puikioje praktinio mokymo centro aplinkoje prabėgo nepastebimai, o kitokia – netradicinė pamoka mokiniams labai patiko ir keliaujant atgal į mokyklą netilo kalbos, jog šiltuoju metu laiku, pamokos gryname ore yra daug smagesnės ir įsimintinesnės.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

 


Išvyka į Valstybės pažinimo centrą ir LR Seimo rūmus

Gegužės 17 d. mokinių grupė ir mokytojai lankėsi LR Seimo rūmuose. Susitikome su seimo nariu Algimantu Dumbrava, stebėjome seimo posėdį, aplankėme Kovo 11-osios, Lietuvos Tarybos ir Prezidento sales.

Lankėmės Signatarų namuose, kur 1918 m. vasario 16 d. buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Buvo įdomu pamatyti Akto originalą, atvežtą iš Vokietijos.

Aplankėme moderniausią Lietuvos muziejų – Valstybės pažinimo centrą, kur galėjome interaktyviai susipažinti su valstybės sandara, svarbiausių valdžios institucijų veikla. Kiekvienas į rankas gavome planšetę, kurios pagalba galėjome išsamiai susipažinti su ekspozicija.

Tokios išvykos ugdo mokinių pilietiškumą, tautinę savimonę, patriotinius jausmus.

Istorijos vyr. mokytoja Vanda Marytė Zaleckienė


Pažintinis vizitas Estija – Suomija

Gegužės 14 – 18 dienomis, mūsų mokytoja Donata Radionova ir Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo ir TAPK2 pažintiniame vizite Estijoje ir Suomijoje pagal Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.
Vizito metu mokytojos aplankė Estijos ir Suomijos švietimo ministerijas, neformaliojo švietimo organizacijas bei jaunimo stovyklas.
Domėjosi kaip vyksta neformaliojo švietimo ir stovyklų organizavimas ir vykdymas šiose šalyse. Grįžusios dalinosi gerąją patirtimi su savo kolegomis ir mokiniais. Tikime, kad vizitas mus įkvėps naujiems projektams, bei įgytas žinias pritaikysime savo aplinkoje, mokyklos bendruomenės ir mokinių labui. Ačiū už suteiktą galimybę!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė ir mokytoja Donata Radionova


Apsilankymas Amerikos Ambasadoje

Pagal 2017 – 2018 metų Amerikos ir Europos mainų programą į mūsų mokyklą buvo atvykusi amerikietė Katrina Karlsons, kuri padėjo mūsų mokyklos mokiniams lavinti šnekamosios kalbos įgūdžius, siekdama įgyti ankstyvosios vaikystės ugdymo magistro laipsnį.
Mokslo metams baigiantis Gegužės 15 dieną, Amerikos ambasada Vilniuje, organizavo dėkingumo popietę į kurią su malonumu vyko mūsų direktorė Nijolė Guobienė, sekretorė Roberta Jefimovienė ir mokytoja Katrina Karlsons.
Ateityje ir toliau ketiname dalyvauti mainų projektuose. Tikime, kad tarptautinis bendradarbiavimas yra raktas į šviesesnį ir inovatyvesnį rytojų.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Europos dienos šventėje

Šių metų gegužės 9 dieną Zarasų Viešojoje bibliotekoje vyko Europos dienos šventė „Po Europos kultūros skėčiu“, kurioje dalyvavome ir mes, Zarasų žemės ūkio 17VRT1  grupės mokiniai ir mokytojai. Mokyklos komanda pristatė renginio svečiams ir dalyviams Europos tautų nacionalinių virtuvių valgius ir draugiškoje aplinkoje juos degustavo. Pagaminome ir pristatėme Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Rumunijos nacionalinius patiekalus. Lietuvos, Latvijos, Lenkijos virtuvės turi daug bendrų bruožų, panaši patiekalų sudėtis, tik skiriasi pavadinimai. Estų virtuvėje daugiau gaminama žuvies patiekalų, jų virtuvė panašesnė į skandinavišką. Rumunų virtuvėje dominuoja baklažanai, paprikos, kukurūzai maistas aštresnis, nes vartojama daugiau prieskonių nei Baltijos šalių virtuvėse.

Su puikia nuotaika saulėtą dieną grįžome į mokyklą.

Profesijos mokytoja Inga Buliginaitė


Malonu dalintis

Gegužės 9 d. Mokytoja Donata Radionova su 16TP2 gr. mokiniais vyko į Zarasų viešąją biblioteką mainytis augalų daigeliais „Tau su meile“. Mokytoja su mokiniais mielai dalino, su tikra meile ir begaliniu rūpesčiu mokytojos J. Čepelionienės, iš sėklų, išaugintais serenčių ir Voldorfo sprigių daigeliais. Atgal parsivežė kvepiančią dekoratyvinę mėtą, gyduolį  alijošių ir porą klivijų. Šie augalai tikrai ras vietą mokykloje.

Mokytoja Donata Radionova


Mamyčių dienos šventė

Nėra jokio kito tokio žmogaus… Mama – ji perlas, ji angelas žemėje… Gegužės 4 dieną sveikinome mylimas mamytes gražios šventės proga. Pradėjome nuo direktorės sveikinimo, net keturis sūnus ir dukrą užauginusi Nijolė Guobienė linkėjo mamytėms kantrybės ir kuo stipresnio ryšio su savo atžalomis. Vaikai ir mokytojai parengė labai gražius pasirodymus. Mini baletą lankančios mūsų jauniausios dalyvės pašoko mums labai smagų pramoginį šokį ir jautrų bei įspūdingą valsą. Muzikos mokytojai D. Alaunienė ir G. Andrijauskas bei 9kl. mokinė Paulina grojo kanklėmis ir mandolina, mokyklos dainininkės Jekaterina, Anastasija ir Karina dainavo jautrią Eurovizijos dainų konkurso dainą „Kol myliu“. Koncerte dalyvavo Vytenio Jackūno klubo „Vyja“ sportinių šokių pora, jaunųjų šokėjų pasirodymas nenupasakojamas, mums buvo nepaprastai malonu žavėtis jų talentu. Prieš metus susibūrusi Zarasų Ąžuolo gimnazijos mokinių grupė „Akcentas“ atliko dvi dainas, mergaitės ne tik dainuoja, bet ir gyvai groja gitara, pianinu bei kubu. Koncerto pabaigoje, mokyklos šokių grupės mergaitės, mamytėms vedė šokių pamokėlę. Renginio vedėja Olia, nors ir labai jaudinosi pirmą kartą vesdama renginį, tačiau mamytėms perteikė nepaprastai jaukų ir šiltą koncertą.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Edukacinė išvyka į Molėtus

Gegužės 2 d. 16TP2 grupės mokiniai kartu su auklėtoja Feodosija Bezubova ir fizikos mokytoja Donata Radionova vyko į edukacinę kelionę po Molėtų kraštą.

Molėtų etnokosmologijos muziejuje stebėjo saulę, naudodamiesi  dviem teleskopai su specialiais filtrais. Vienas jų yra skirtas stebėti Saulės dėmėms, kitas – protuberantams. Tai puiki galimybė stebėti, kas vyksta už 150 milijonų kilometrų nuo Žemės, mūsų žvaigždėje Saulėje ir daugiau apie ją sužinoti klausantis ekskursijos vadovo  pasakojimo.

Aplankė Molėtų turizmo informacijos centrą, kuriame išbandė edukacines programas virtualioje realybėje. Su 3D technologijos šalmais mokiniai nusikėlė beveik 3 tūkstančius metų atgal ir žingsnis po žingsnio virtualioje realybėje keliavo iki dabartinių laikų.

Nuvyko prie Mindūnų apžvalgos bokšto, bet tik patys drąsiausi pasiekė jo viršų ir gėrėjosi Molėtų apylinkių nuostabia gamta.

Visiškai sutemus, grįžo į Molėtų etnokosmologijos muziejų stebėti  penkių skirtingų naktinio dangaus objektų (Mėnulio, planetų, žvaigždžių, spiečių, ūkų, galaktikų). Tai unikalūs stebėjimai, tikras žvilgsnis į žvaigždes, padedantis pajausti milžiniškus Visatos atstumus, skirtingus dydžius.

Edukacinę išvyką į Molėtus finansavo Zarasų žemės ūkio mokykla.

Fizikos mokytoja Donata Radionova

 


Susitikimas su rašytoja

2018 m. balandžio 27 d. mūsų mokyklos mokiniai vyko į Zarasų rajono savivaldybės viešąja biblioteką. Vaikų literatūros skyriuje įvyko susitikimas su rašytoja Gintare Adomaityte, „Gelmių“ leidyklos redaktore Kristina Noreikiene ir maketuotoja Ramune Girniukaitiene. Mokiniams pasakojo kaip atsiranda knygos, pristatė leidyklos išleistas knygas. Mokiniams susitikimas labai patiko, sužavėjo rašytojos paprastumas, nuoširdumas.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė

 


NVŠ programos „Dekoratyvioji gėlininkystė“ paroda

Už viską Tau dėkojam, Mama,

Tu mūsų laimė, džiaugsmas ir viltis.

Kai tu drauge, mums visad būna gera,

Ir niekad nebaisi jokia lemtis.

Prisimenam, kaip tavo rankos švelnios

Galvelę glostė, gynė nuo skriaudų,

Kaip duona liepsnojantis Tavasis delnas

Mums šluostė ašaras nuo užverktų akių.

Balandžio 30 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko NVŠ programos „Dekoratyvioji gėlininkystė“ dalyvių darbų paroda, skirta Motinos dienai.

NVŠ programos, finansuojamos iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų, „Dekoratyvioji gėlininkystė“ pavasario sesija buvo orientuota į Motinos dieną. Programos dalyvės piešė paveikslus, naudodamos taškelių technologiją,  rėmelius gamino iš naudotų saldainių dėžučių, kūrė atvirukus, išpiešė puodelius. Parodos metu merginos kūrė gyvų gėlių kompozicijas.

Mamai skiriami patys gražiausi žiedai ir šilčiausios dovanos, nebūtinai brangios, bet su meile sukurtos.

Zarasų žemės ūkio mokyklos jaunųjų ūkininkų ratelio vadovė Donata Radionova


       Smagi trečiokų išvyka

    Balandžio 26 d. mūsų mokykloje lankėsi Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos 3a klasės mokiniai, lydimi mokytojos Alicijos Dumbravienės.  Jie apžiūrėjo oranžeriją, kurioje auga gausybė įvairiausių gėlių, tačiau labiausiai visiems patiko kaktusų įvairovė. Vaikai domėjosi gėlių pavadinimais, džiaugėsi, kad kai kurias kaktusų rūšis augina savo namuose ir mielai fotografavosi gėlių fone.  Trečiokai  įvertino bendrabučio ir praktinio mokymo kabinetų patalpas. Jiems itin  patiko masažo kabinetas. Vaikai domėjosi medicininės tematikos plakatais, įranga, hidrolatų gaminimo aparatu. Didelį džiaugsmą kėlė ir svečių aptarnavimo laboratorijoje pakabinta didžiulė planšetė, kuria, padedami informacinių technologijų mokytojo Andriaus, visi smagiai pažaidė.Konditerijos laboratorijoje mokinukų laukė profesijos mokytojos Zinaida ir Rima, mokančios skaniai ir išradingai gaminti maistą. Svečiai formelėmis spaudė sausainius, juos kepė ir puošė. Mergaitėms – būsimoms šeimininkėms, geriau sekėsi gaminti maistą, nes jos turėjo daugiau kantrybės. Visi liko patenkinti savo gaminiais ir vaišėmis.Profesijos mokytoja Donata mokiniams padėjo pagaminti dovanėlę mamai, artėjančios Motinos dienos proga. Visiems buvo padalinti apvalūs  medžio ruošiniai, mokiniai ant jų turėjo perkelti patinkantį piešinėlį ir jį nuspalvinti. Svečiams šis užsiėmimas labai patiko. Dauguma jų sugebėjo darbelį  padaryti ne tik mamytei, bet dar ir močiutei bei  tėveliui.

Aurelija Vaitonienė, praktinio mokymo vadovė

Alicija Dumbravienė, 3 a klasės auklėtoja

 

Nuotoliniai mokymai

Aktualu
El. dienynas

Renginiai mokykloje
Sveikiname
Šį mėnesį gimtadienius švenčia
Pamokų laikas

1. 8,00 - 8,45
2. 8,55 - 9,40
3. 9,50 - 10,35
4. 11,05 - 11,50
5. 12,00 - 12,45
6. 12,55 - 13,40
7. 13,50 - 14,35
8. 14,45 - 15,30