Pagrindinis ir profesinis mokymas

Suaugusiųjų mokymas

Neformalus švietimas

Lietuvos ir Lenkijos mainų programa

Pirmąją spalio savaitę Antalieptėje jaunimui buvo organizuojama smagi stovykla. Mūsų mokinės Jakaterina Kapustina ir Olia Ivanova dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos mainų programoje ir prisidėjo prie šimtmečio paminėjimo, kuris vyko istoriniame vienuolyne, Antalieptėje, Zarasų rajone. Dalyviai turėjo galimybę įsigilinti į Antalieptės istoriją, susipažinti su bendraamžiais iš Lietuvos ir Lenkijos miestų, žaisti lavinančius bendrystę žaidimus. Pagrindinė jaunimo užduotis buvo vienuolyne įrengti pabėgimų kambarį, pavadintą Emilijos Pliaterytės vardu. Susipažinusios su Lenkijos kultūra, merginos atrado tautų bendrumą. Neformalaus ugdymo metu vystė savo kritinį mąstymą, įsigilino į pameistrystės ir socialinio verslo sąvoką. Grįžusios merginos pasakojo, puikiai praleidusios savaitę ir susiradusios naujų draugų, bei pasisėmusios daug kūrybinio įkvėpimo.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Mokytojų dienos šventė mokykloje

Spalio 5 diena mokytojams yra ne eilinė šventė, tai diena kuomet mokiniai jiems nepavargdami kartoja ačiū, dovanoja gėles ir dalina švelniausius apkabinimus. Pedagogo profesija yra amžina, o atsakomybė didžiulė, todėl mokiniai labai stengėsi gražios šventės proga sukurti mokytojams nepaprastai gerą nuotaiką, pritraukiančią tik maloniausias emocijas.

Abiturientai tądien pavadavo mokytojus vesdami pamokas, ir pavertę mokytojus mokiniais aktų salėje surengė jiems trijų dalykų egzaminus. Istorijos-protmūšio, kūno kultūros-krepšinio čempionatą bei technologijų -darbelių pristatymą.

„Mokiniai“ aktyviai ir smagiai dalyvavo pamokose, kūrybiškai atsakydami į protmūšio klausimus, ne ką prasčiau jie pasirodė krepšinio žaidime ir pagamino vieni kitiems gražius darbelius.

Geros emocijos, spalvingas rytas ir graži šventė!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Laura Romanovskaja – tarp geriausių profesinių mokyklų absolventų

Šių metų liepos 31 dieną Valdovų rūmuose buvo apdovanoti 2018 metais valstybinius brandos egzaminus išlaikiusieji abiturientai („šimtukininkai“) ir aukščiausius įgytų kompetencijų įvertinimus gavę mokiniai iš 10 profesinio mokymo įstaigų. Tarp geriausiai profesines mokyklas baigusių absolventų pateko ir Laura Romanovskaja iš Zarasų žemės ūkio mokyklos.

Mūsų mokyklos mokinė Laura Romanovskaja darbšti, stropi ir kūrybiška. Pernai ji puikiai išlaikė brandos egzaminus, o šiais metais pagal Virėjo mokymo programą gavo aukščiausius įvertinimus už kvalifikacijos egzaminus. Laura aktyviai dalyvauja ir mokyklos bendruomenės veiklose. Kasmet jos rankomis pagamintomis dekoracijomis puošiame mokyklą kalendorinių švenčių proga, ji dailiai dekoruoja atvirukus ir suvenyrus. Studijų mugėje, Moksleivių dainų šventėje, Zarasų miesto šventėse net vedė dailės ir darbelių edukacines pamokėles Lietuvos ir mūsų rajono moksleiviams ir vaikams.

Šiandien pagal Erazmus + mainų programą Laura Italijoje tobulina savo profesinius įgūdžius.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė

 


Atvira istorijos pamoka

Šių metų rugsėjo 7-9 d. Lietuvoje minima žydų kultūros diena. Ta proga tiek Zarasuose, tiek ir visoje Lietuvoje vyko įvairūs renginiai, skirti atminti žydų kultūrą ir tradicijas.

Rugsėjo 6 d. Zarasų žemės ūkio 10-12 klasių moksleiviai dalyvavo atviroje pamokoje-ekskursijoje, skirtoje susipažinti su žydų kultūra ir likimu Zarasų rajone. Zarasų krašto muziejui bendradarbiaujant su Zarasų žemės ūkio mokykla, mokiniams buvo suorganizuota ekskursija po mūsų rajoną, aplankant vietas, susijusias su žydų kultūra.

Savo išvyką pradėjome Zarasų mieste, kur aplankėme vietas, menančias žydų palikimą mūsų krašte. Apžiūrėjome namus, kurie anksčiau buvo žydų sinagoga ir maldos namai. Taip pat Kauno gatvėje aplankėme atsinaujinusias ir prižiūrimas žydų kapines.

Toliau aplankėme Krakynės mišką. Tuo metu buvusiame Krakynės slėnyje vokiečiai 1941 m. rugpjūčio 26 d. nužudė tūkstančius Zarasų apskrities žydų tautybės žmonių. Žydų genocido aukoms atminti šioje vietoje pastatytas didingas monumentas. Šioje vietoje sužinojome, koks tragiškas likimas ištiko didžiąją dalį Zarasų krašto žydų.

Toliau vykome į Salaką, pakeliui aplankydami Baltriškių kaimą, Salako pažintinį taką prie Luodžio ežero ir Salako bažnyčią. Salake apžiūrėjome senąsias žydų kapines, susipažinome su žydų tradicijomis ir papročiais.  

Mokytojas Evaldas Dumbravas

 


Mokslo ir žinių diena

Rugsėjo 3 – ioji nauja pradžia, naujas startas. Vieni kitiems linkėjome prasmingų, tikrų, kūrybingų mokslo metų, kurių metu pasisemtume ne tik mokslinių, lavinančių mąstymą žinių, bet ir dvasinio tobulėjimo, pasitikėjimo savimi, draugiškumo. 

Šventę pradėjome giedodami Lietuvos himną,  giesmę kaip ir Jurgos Šeduikytės dainą „Nebijok“ atliko mūsų dainininkė Karina. 

Motyvuojančius sveikinimus mokiniams ir mokytojams skyrė mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, Zarasų savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo patarėjas Arvydas Veikšra, diakonas Dainius Kaunietis, Zarasų savivaldybės tarybos narys Rimvydas Podolskis. 

Šiais metais mokytis pradėjusiems ir seniems geriems draugams labai smagų palinkėjimą tarė mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Jekaterina. 

Renginio vedėja Simona perskaičiusi Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, žodį perdavė direktorės pavaduotojai ugdymui Lilijai Zajančkauskienei, kuri pristatė suformuotas grupes ir nukreipė visus į klases pirmąjai pamokai.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

 


Diplomų teikimo šventė

Diplomas tikrai neįrodo ar geras ar blogas žmogus esi, ten neparašyta kokias gyvenimo pamokas tu praėjai, ką patyrei. 
Diplomas yra laiptas į tavo tobulėjimą, jis parodo, kad tu neketini pasiduoti ir gyvenime ieškai žinių, mokslo ir sieki savo užsibrėžtų tikslų. 

Birželio 22 dieną mokykloje jautemės kitaip. Pasipuošę abiturientai, nerimas, džiaugsmas, jaudulys, daug labai nuoširdžių ir nesuvaidintų emocijų.

Sveikinimo žodžius tarė direktorė Nijolė Guobienė, dekanas Vydas Juškėnas, Zarasų savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo patarėjas Arvydas Veikšra, seimo nario Algimanto Dumbravos patarėja Regina Račkauskienė, daug gražių žodžių ir linkėjimų išgirdome.

Puikius pasirodymus mums parengė sportinių šokių klubo „Vyja“ šokėjai, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos merginų grupė „Akcentas“, Zarasų meno mokyklos mokiniai leido mums pasimėgauti gražiausiomis fleitos  melodijomis.

Abiturientams diplomus, linkėdamos kuo geriausios kloties ir sekmės gyvenime įteikė direktorė Nijolė Guobienė ir pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė.

Mokslo mums niekada nebus per daug!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Mergaičių dienos stovyklėlė 2018

Birželio 13 buvo nepaprastai džiaugsminga diena! Socialinė pedagogė ir neformaliojo švietimo organizatorė pastarąsias porą savaičių rezgė planą, organizavo mergaičių dienos stovyklėlę praktinio mokymo centre. Ankstyva kelionė, žaidimas „Trys dalykai, kurių nežinote apie mane“, visažistės Brigitos Kontrimaitės pamokėlė, rankų kaukė, šukuosenos, patarimai kaip prižiūrėti odą vasaros metu,pasivaikščiojimas po PMC, skanūs pačių gaminti pietūs, ir stovyklėlės aptarimas. 
Taip pat ačiū Direktorei, kuri vos išgirdusi apie planuojama stovyklėlę palaimino organizatorius ir kaip visuomet pagyrė už gražias iniciatyvas, ačiū PMC administratorei Rasai, kuri su savo komanda paruošė mums nepaprastai gražią ir jaukią aplinką ir ačiū dalyvavusioms mergaitėms bei organizatorėms. Šiandien buvo tikrai džiaugsminga diena!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Vaikų gynimo diena

Manau neatsiras nei vieno, kuris paneigtų, jog vaikai mūsų didžiausias turtas. Kuriame šeimas su viltimi, kad pastatysime ne tik jaukius namus, bet ir įrengsime gražią ir saugią aplinką mūsų atžaloms.

Birželio 1 dieną praleidome Zarasų Sėlių aikštėje, kurioje vyko vaikų gynimo dienai skirta šventė. Koncerte pasirodė mūsų dainininkė Karina su Gintarės Karaliūnaitės daina „Sparnai tavo sielai“, taip pat koncerto metu už nuopelnus moksle buvo apdovanoti mokiniai ir juos ruošę mokytojai. Buvome pastatę palapinę pavadinimu „Myliu tėvynę ir šeimą“, kurioje vykdėme net tris edukacines veiklas vaikams. Mūsų tikslas buvo padėti vaikučiams pagaminti dovanėles tėčiams, jų dienos proga. Mokėme vaikus perpiešti ant medinių figūrėlių Lietuvos kontūrus ir juose pažymėti Zarasus, o kitoje pusėje užrašyti sveikinimą tėčiui, taip pat pasinaudojant kalkės popieriumi perpiešti gražiausius paveikslėlius ir juos nuspalvinti spalvotais gėliniais parkeliais. Mažesniems siūlėme gaminti atvirukus, naudojant geltonus, žalius ir raudonus lapus, dekoruojant atvirukus spaustukų formelėmis ir karpiniais. Šventei baigiantis džiūgavome, išnaudoję visas veikloms paruoštas medžiagas, supratome, kad birželio pirmą sekmadienį daugelis rajono tėčių galės didžiuotis savo vaikų kūrybiškumu.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Edukacinė šokolado gaminimo programa

Gegužės 29 d. virėjų specialybės mokiniai buvo išvykę į Kauną. Šokolado restorane „CH Chocolaterie“, dalyvavo edukacinėje šokolado gaminimo programoje, kur šokolado žinovė papasakojo apie įdomiausias šokolado istorijas. Būsimi virėjai  išragavo visų rūšių šokolado ir, svarbiausia,  patys pasigamino  rankų darbo saldainius; įdomių formų, su įdaru viduje, pabarstukais, įvairiais piešinėliais ar įspaudais. Laikas neprailgo degustuojant ir kalbantis apie šokolado naudą bei vartojimo kultūros istoriją.

Bibliotekos vedėja Rimutė Vaicekauskė


Paskutinio skambučio šventė „Mokykla, aš tave myliu“

Gegužės 25 – osios rytas mūsų abiturientams prasidėjo neįprastai. Atvykusius į mokyklą, juos pasitiko auklėtojos ir savanorės mokyklos mokinės. Visi kartu papuošę automobilius ir mokyklos autobusiuką, išvažiavome į Zarasų centrą pasivažinėti ir prie Zarasų apžvalgos rato pasifotografuoti, filmuotis ir žaidimų žaisti. Nors abiturientų dar laukė egzaminai, tądien jų nuotaikos buvo pakilios.

Po smagiai praleisto laiko Zarasų centre, grįžome į mokyklą ir skubėjome į aktų salėje suruoštą šventę. Abiturientams sveikinimo kalbas tarė direktorė Nijolė Guobienė, mokyklos tarybos pirmininkė Edita Kondratavičiūtė, abiturientų auklėtojos Fedosija Bezubova ir Janina Čepelionienė. Programą pradėjo Mini baleto mergaitės, labai gražiai padeklamavusios šiek tiek modifikuotą Džordanos Butkutės dainos „Dėl tavęs“ tekstą, mokinė Karina dainavo dvi dainas „Kol myliu“ ir „Jei ne auksinės vasaros“, per multimediją žiūrėjome filmuotą medžiagą iš abiturientų ryto Zarasų centre, toliau renginį tęsė mini baleto šokėjų pasirodymas. Dvyliktokai nustebino mus surengę „Auksinio varpelio“ apdovanojimų ceremoniją, kurios metu buvo nominuoti ir rankų darbo varpeliais apdovanoti mokytojai ir administracijos darbuotojai. Mokyklos šokių grupė šoko smagų šokį, o ir salėje sėdinčius stengėsi išjudinti linksmais judėsiukais, taip pat šokėjos pasinaudodamos proga viešai pasveikino savo mylimą auklėtoją Galiną Gluchovą linkėdamos mokytojai sveikatos ir dėkodamos už buvimą ne tik mokytoja bei auklėtoja, bet ir drauge. Šventę vainikavo diplomų ir pažymėjimų už aktyvų mokinių dalyvavimą edukaciniuose konkursuose, olimpiadose, projektuose ir sporto renginiuose teikimas. Renginio vedėjai Karolina ir Rimas, puikiai perteikė šventės emocijas žiūrovams.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

 


KONKURSAS „EDUKACINĖS ERDVĖS MOKYKLOJE“

Mokytojos D. Radionova ir A. Vaitonienė, mokykloje paskelbė konkursą „Edukacinės erdvės“. Konkurso tikslas paįvairinti ugdymą mokykloje, parengus projektą jį įgyvendinti ir pristatyti.

Taigi vienas iš projektų vyko praktiniame mokymo centre. Integruota užsienio kalbų, biologijos, maisto ruošimo, dekoratyvinio želdinimo ir žemės ūkio darbuotojo ruošimo pamoka 17VRT grupės moksleiviams.

Pamokos tikslas – įtvirtinti moksleivių anglų – vokiečių kalbos žinias siejant jas su tema „Lietuvoje auginamos daržovės“. Prieš tai vykusiose pamokose mokiniai susipažino su teminiais žodžiais bei frazėmis, naudojant pagrindines kalbines raiškas: klausymą, skaitymą, kalbėjimą, rašymą, o edukacinės pamokos metu mokiniai paruošė lenteles su daržovių pavadinimais , sudarė pavasario salotų receptus anglų – vokiečių kalbomis.

Pėsčiomis į PMC keliavę mokiniai kelionės metu kartojosi žodžius ir mokėsi naujų, tyrinėdami supančią aplinką. Atvykus mokytoja J. Čepelionienė supažindino su pasodintomis daržovėmis (apie 20 rūšių), sodinimo ir priežiūros ypatybėmis. Padedami mokytojos O. Baubinienės įtvirtino teisingą anglų kalbos žodžių tarimą, o mokytojos Ž. Ponyčienės dėka sužinojo apie daržovių maistines savybes ir sveiką mitybą.

Pamokos pabaigoje buvo smagu ruošti ką tik priskintų daržovių salotas, kurių ruošimo gudrybes atskleidė mokytoja G. Gluchova. Laikas puikioje praktinio mokymo centro aplinkoje prabėgo nepastebimai, o kitokia – netradicinė pamoka mokiniams labai patiko ir keliaujant atgal į mokyklą netilo kalbos, jog šiltuoju metu laiku, pamokos gryname ore yra daug smagesnės ir įsimintinesnės.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė

 


Išvyka į Valstybės pažinimo centrą ir LR Seimo rūmus

Gegužės 17 d. mokinių grupė ir mokytojai lankėsi LR Seimo rūmuose. Susitikome su seimo nariu Algimantu Dumbrava, stebėjome seimo posėdį, aplankėme Kovo 11-osios, Lietuvos Tarybos ir Prezidento sales.

Lankėmės Signatarų namuose, kur 1918 m. vasario 16 d. buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Buvo įdomu pamatyti Akto originalą, atvežtą iš Vokietijos.

Aplankėme moderniausią Lietuvos muziejų – Valstybės pažinimo centrą, kur galėjome interaktyviai susipažinti su valstybės sandara, svarbiausių valdžios institucijų veikla. Kiekvienas į rankas gavome planšetę, kurios pagalba galėjome išsamiai susipažinti su ekspozicija.

Tokios išvykos ugdo mokinių pilietiškumą, tautinę savimonę, patriotinius jausmus.

Istorijos vyr. mokytoja Vanda Marytė Zaleckienė


Pažintinis vizitas Estija – Suomija

Gegužės 14 – 18 dienomis, mūsų mokytoja Donata Radionova ir Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo ir TAPK2 pažintiniame vizite Estijoje ir Suomijoje pagal Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.
Vizito metu mokytojos aplankė Estijos ir Suomijos švietimo ministerijas, neformaliojo švietimo organizacijas bei jaunimo stovyklas.
Domėjosi kaip vyksta neformaliojo švietimo ir stovyklų organizavimas ir vykdymas šiose šalyse. Grįžusios dalinosi gerąją patirtimi su savo kolegomis ir mokiniais. Tikime, kad vizitas mus įkvėps naujiems projektams, bei įgytas žinias pritaikysime savo aplinkoje, mokyklos bendruomenės ir mokinių labui. Ačiū už suteiktą galimybę!

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė ir mokytoja Donata Radionova


Apsilankymas Amerikos Ambasadoje

Pagal 2017 – 2018 metų Amerikos ir Europos mainų programą į mūsų mokyklą buvo atvykusi amerikietė Katrina Karlsons, kuri padėjo mūsų mokyklos mokiniams lavinti šnekamosios kalbos įgūdžius, siekdama įgyti ankstyvosios vaikystės ugdymo magistro laipsnį.
Mokslo metams baigiantis Gegužės 15 dieną, Amerikos ambasada Vilniuje, organizavo dėkingumo popietę į kurią su malonumu vyko mūsų direktorė Nijolė Guobienė, sekretorė Roberta Jefimovienė ir mokytoja Katrina Karlsons.
Ateityje ir toliau ketiname dalyvauti mainų projektuose. Tikime, kad tarptautinis bendradarbiavimas yra raktas į šviesesnį ir inovatyvesnį rytojų.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Europos dienos šventėje

Šių metų gegužės 9 dieną Zarasų Viešojoje bibliotekoje vyko Europos dienos šventė „Po Europos kultūros skėčiu“, kurioje dalyvavome ir mes, Zarasų žemės ūkio 17VRT1  grupės mokiniai ir mokytojai. Mokyklos komanda pristatė renginio svečiams ir dalyviams Europos tautų nacionalinių virtuvių valgius ir draugiškoje aplinkoje juos degustavo. Pagaminome ir pristatėme Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Rumunijos nacionalinius patiekalus. Lietuvos, Latvijos, Lenkijos virtuvės turi daug bendrų bruožų, panaši patiekalų sudėtis, tik skiriasi pavadinimai. Estų virtuvėje daugiau gaminama žuvies patiekalų, jų virtuvė panašesnė į skandinavišką. Rumunų virtuvėje dominuoja baklažanai, paprikos, kukurūzai maistas aštresnis, nes vartojama daugiau prieskonių nei Baltijos šalių virtuvėse.

Su puikia nuotaika saulėtą dieną grįžome į mokyklą.

Profesijos mokytoja Inga Buliginaitė


Malonu dalintis

Gegužės 9 d. Mokytoja Donata Radionova su 16TP2 gr. mokiniais vyko į Zarasų viešąją biblioteką mainytis augalų daigeliais „Tau su meile“. Mokytoja su mokiniais mielai dalino, su tikra meile ir begaliniu rūpesčiu mokytojos J. Čepelionienės, iš sėklų, išaugintais serenčių ir Voldorfo sprigių daigeliais. Atgal parsivežė kvepiančią dekoratyvinę mėtą, gyduolį  alijošių ir porą klivijų. Šie augalai tikrai ras vietą mokykloje.

Mokytoja Donata Radionova


Mamyčių dienos šventė

Nėra jokio kito tokio žmogaus… Mama – ji perlas, ji angelas žemėje… Gegužės 4 dieną sveikinome mylimas mamytes gražios šventės proga. Pradėjome nuo direktorės sveikinimo, net keturis sūnus ir dukrą užauginusi Nijolė Guobienė linkėjo mamytėms kantrybės ir kuo stipresnio ryšio su savo atžalomis. Vaikai ir mokytojai parengė labai gražius pasirodymus. Mini baletą lankančios mūsų jauniausios dalyvės pašoko mums labai smagų pramoginį šokį ir jautrų bei įspūdingą valsą. Muzikos mokytojai D. Alaunienė ir G. Andrijauskas bei 9kl. mokinė Paulina grojo kanklėmis ir mandolina, mokyklos dainininkės Jekaterina, Anastasija ir Karina dainavo jautrią Eurovizijos dainų konkurso dainą „Kol myliu“. Koncerte dalyvavo Vytenio Jackūno klubo „Vyja“ sportinių šokių pora, jaunųjų šokėjų pasirodymas nenupasakojamas, mums buvo nepaprastai malonu žavėtis jų talentu. Prieš metus susibūrusi Zarasų Ąžuolo gimnazijos mokinių grupė „Akcentas“ atliko dvi dainas, mergaitės ne tik dainuoja, bet ir gyvai groja gitara, pianinu bei kubu. Koncerto pabaigoje, mokyklos šokių grupės mergaitės, mamytėms vedė šokių pamokėlę. Renginio vedėja Olia, nors ir labai jaudinosi pirmą kartą vesdama renginį, tačiau mamytėms perteikė nepaprastai jaukų ir šiltą koncertą.

Neformaliojo švietimo organizatorė Simona Matusevičiūtė


Edukacinė išvyka į Molėtus

Gegužės 2 d. 16TP2 grupės mokiniai kartu su auklėtoja Feodosija Bezubova ir fizikos mokytoja Donata Radionova vyko į edukacinę kelionę po Molėtų kraštą.

Molėtų etnokosmologijos muziejuje stebėjo saulę, naudodamiesi  dviem teleskopai su specialiais filtrais. Vienas jų yra skirtas stebėti Saulės dėmėms, kitas – protuberantams. Tai puiki galimybė stebėti, kas vyksta už 150 milijonų kilometrų nuo Žemės, mūsų žvaigždėje Saulėje ir daugiau apie ją sužinoti klausantis ekskursijos vadovo  pasakojimo.

Aplankė Molėtų turizmo informacijos centrą, kuriame išbandė edukacines programas virtualioje realybėje. Su 3D technologijos šalmais mokiniai nusikėlė beveik 3 tūkstančius metų atgal ir žingsnis po žingsnio virtualioje realybėje keliavo iki dabartinių laikų.

Nuvyko prie Mindūnų apžvalgos bokšto, bet tik patys drąsiausi pasiekė jo viršų ir gėrėjosi Molėtų apylinkių nuostabia gamta.

Visiškai sutemus, grįžo į Molėtų etnokosmologijos muziejų stebėti  penkių skirtingų naktinio dangaus objektų (Mėnulio, planetų, žvaigždžių, spiečių, ūkų, galaktikų). Tai unikalūs stebėjimai, tikras žvilgsnis į žvaigždes, padedantis pajausti milžiniškus Visatos atstumus, skirtingus dydžius.

Edukacinę išvyką į Molėtus finansavo Zarasų žemės ūkio mokykla.

Fizikos mokytoja Donata Radionova

 


Susitikimas su rašytoja

2018 m. balandžio 27 d. mūsų mokyklos mokiniai vyko į Zarasų rajono savivaldybės viešąja biblioteką. Vaikų literatūros skyriuje įvyko susitikimas su rašytoja Gintare Adomaityte, „Gelmių“ leidyklos redaktore Kristina Noreikiene ir maketuotoja Ramune Girniukaitiene. Mokiniams pasakojo kaip atsiranda knygos, pristatė leidyklos išleistas knygas. Mokiniams susitikimas labai patiko, sužavėjo rašytojos paprastumas, nuoširdumas.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė

 


NVŠ programos „Dekoratyvioji gėlininkystė“ paroda

Už viską Tau dėkojam, Mama,

Tu mūsų laimė, džiaugsmas ir viltis.

Kai tu drauge, mums visad būna gera,

Ir niekad nebaisi jokia lemtis.

Prisimenam, kaip tavo rankos švelnios

Galvelę glostė, gynė nuo skriaudų,

Kaip duona liepsnojantis Tavasis delnas

Mums šluostė ašaras nuo užverktų akių.

Balandžio 30 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko NVŠ programos „Dekoratyvioji gėlininkystė“ dalyvių darbų paroda, skirta Motinos dienai.

NVŠ programos, finansuojamos iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų, „Dekoratyvioji gėlininkystė“ pavasario sesija buvo orientuota į Motinos dieną. Programos dalyvės piešė paveikslus, naudodamos taškelių technologiją,  rėmelius gamino iš naudotų saldainių dėžučių, kūrė atvirukus, išpiešė puodelius. Parodos metu merginos kūrė gyvų gėlių kompozicijas.

Mamai skiriami patys gražiausi žiedai ir šilčiausios dovanos, nebūtinai brangios, bet su meile sukurtos.

Zarasų žemės ūkio mokyklos jaunųjų ūkininkų ratelio vadovė Donata Radionova


       Smagi trečiokų išvyka

    Balandžio 26 d. mūsų mokykloje lankėsi Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos 3a klasės mokiniai, lydimi mokytojos Alicijos Dumbravienės.  Jie apžiūrėjo oranžeriją, kurioje auga gausybė įvairiausių gėlių, tačiau labiausiai visiems patiko kaktusų įvairovė. Vaikai domėjosi gėlių pavadinimais, džiaugėsi, kad kai kurias kaktusų rūšis augina savo namuose ir mielai fotografavosi gėlių fone.  Trečiokai  įvertino bendrabučio ir praktinio mokymo kabinetų patalpas. Jiems itin  patiko masažo kabinetas. Vaikai domėjosi medicininės tematikos plakatais, įranga, hidrolatų gaminimo aparatu. Didelį džiaugsmą kėlė ir svečių aptarnavimo laboratorijoje pakabinta didžiulė planšetė, kuria, padedami informacinių technologijų mokytojo Andriaus, visi smagiai pažaidė.Konditerijos laboratorijoje mokinukų laukė profesijos mokytojos Zinaida ir Rima, mokančios skaniai ir išradingai gaminti maistą. Svečiai formelėmis spaudė sausainius, juos kepė ir puošė. Mergaitėms – būsimoms šeimininkėms, geriau sekėsi gaminti maistą, nes jos turėjo daugiau kantrybės. Visi liko patenkinti savo gaminiais ir vaišėmis.Profesijos mokytoja Donata mokiniams padėjo pagaminti dovanėlę mamai, artėjančios Motinos dienos proga. Visiems buvo padalinti apvalūs  medžio ruošiniai, mokiniai ant jų turėjo perkelti patinkantį piešinėlį ir jį nuspalvinti. Svečiams šis užsiėmimas labai patiko. Dauguma jų sugebėjo darbelį  padaryti ne tik mamytei, bet dar ir močiutei bei  tėveliui.

Aurelija Vaitonienė, praktinio mokymo vadovė

Alicija Dumbravienė, 3 a klasės auklėtoja

 

Nuotoliniai mokymai

Aktualu
El. dienynas

Renginiai mokykloje
Sveikiname
Šį mėnesį gimtadienius švenčia
Pamokų laikas

1. 8,00 - 8,45
2. 8,55 - 9,40
3. 9,50 - 10,35
4. 11,05 - 11,50
5. 12,00 - 12,45
6. 12,55 - 13,40
7. 13,50 - 14,35
8. 14,45 - 15,30