Pagrindinis ir profesinis mokymas

Suaugusiųjų mokymas

Neformalus švietimas

Zarasų žemės ūkio mokyklos mokytojai – mokymų Vengrijoje ir Rumunijoje dalyviai

Šių metų liepos 11- 15 dienomis Vengrijoje ir Rumunijoje vyko mokymai ,,Lietuvos ugdymo įstaigų edukacinių erdvių kokybės gerinimo prielaidos, remiantis Vengrijos ir Rumunijos visuomenės švietimo institucijų ir viešųjų edukacinių erdvių patirtimi“, kuriuose dalyvavo ir Zarasų žemės ūkio mokyklos profesijos mokytoja Janina Čepelionienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė.
Mokymų dalyviai apžiūrėjo Sigišoaro, Brašovo, Sibiu  miestų (Rumunija) visuomenines erdves, palygino gėlynų panašumus ir skirtumus su Lietuva. Vengrijoje keliaudami siauruku mokytojai susipažino su bukų miškų augmenija, apžiūrėjo Lillafured kabančius sodus, aptarė terasų panaudojimo galimybes aplinkų kūrime. Dalyvavimas diskusijoje apie istorinių Lietuvos miestelių aplinkų, kraštovaizdžio galimybes formuojant edukacines erdves praplėtė žinias apie galimybes pritaikyti šią patirtį.
Seminaro dalyviai konsultavosi, diskutavo, pristatė gamtos ekspozicijų mokyklų aplinkoje idėjas. Šios dienos – turiningai praleistas laikas bendraminčių būryje ir idėjų šaltinis naujiems iššūkiams įgyvendinti.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė


Zarasų žemės ūkio mokykloje kuriamas filmas apie edukacines mokyklos erdves

Birželio 23 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos kolektyvas sulaukė svečių. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro darbuotojai iš gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus atvyko apžiūrėti ir nufilmuoti mokykloje esančias edukacines erdves.

Birželio mėnesį bus filmuojamas filmas apie išpuoselėtas, kokybiškai įrengtas mokyklų edukacines erdves, tai lyg pavyzdys kitoms mokykloms, kaip reikia jas įsirengti, puoselėti, plėtoti, integruoti į mokinių ugdymą.  Sukurtas mokomasis filmas visokeriopai tarnaus ugdymui. Atvykę gamtininkai, botanikai, ornitologai komentavo įrengtas edukacines erdves ir jų panaudojimo galimybes. Į svečių klausimus atsakė ir mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, personalo specialistė Loreta Naujokaitienė, praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė, profesijos mokytojos Janina Čepelionienė ir Donata Radionova.

Svečiai lankėsi „žaliojoje klasėje“, aptarinėjo iškeltus inkilus ir paukščių stebėjimo galimybes, metalinių skulptūrų „zoologijos“ sodą, gėlynus, „vabzdžių viešbutį“, oranžeriją. Mokykloje išties gausu edukacinių erdvių, kurias puoselėja  mokyklos darbuotojai, mokytojai ir mokiniai, o nuo šiol tuo pasidžiaugti galės ir kitos mokymo įstaigos.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Ąžuolais ir bijūnais kvepiantis Joninių rytas Zarasų žemės ūkio mokykloje 

Birželio 23 – iosios rytas – paskutinis šių mokslo metų rytas pedagogams, atostogos jau ranka pasiekiamos, tačiau prieš atsisveikinant tradiciškai sveikiname varduvininkus.

Mokytojo profesija pilna švenčių. Mokslo metus pradedame kardelių, saulėgrąžų, įvairiaspalvių jurginų apsupty –  mokslo metus baigiame kai mėlynuoja lubinai, kvepia bijūnai.

Penktadienio rytą vardo dieną mininčių mokytojų ir administracijos darbuotojų laukė staigmena. Susibūrę į Ąžuolu kvepiantį koridorių sveikinome Joną, Janinas ir Vandas Joninių šventės proga. Ąžuolo vainikai ant pečių, simboliniai ąžuoliniai vartai, šventinis stendas buvo skirtas netik tiems, kas pasitinka vardo dieną, o visai mokyklos bendruomenei, tai lyg kvepiantis nebylus „Ačiū“ už mokslo metus, darbą, rūpestį vienas kitu ir atsakomybę.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Zarasų žemės ūkio mokyklos komanda regioniniame futbolo turnyre „Mokyklos direktorės L. Kaušakienės taurė 2017

Birželio 19 dienos vakarą Zarasų žemės ūkio mokyklos futbolo komanda dalyvavo Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos organizuojamame regioniniame futbolo turnyre „Mokyklos direktorės L. Kaušakienės taurė 2017“.

Turnyre dalyvavo Zarasų žemės ūkio mokyklos, Kupiškio sporto mokyklos jaunieji futbolininkai, Skapiškio ir Alizavos pagrindinių mokyklų mokinių komandos ir Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos vaikinų komanda.

 Zarasų žemės ūkio mokyklos komanda užėmė garbingą II – ąją vietą. Mokyklos komandos nariai buvo apdovanoti mokyklos direktorės ir administracijos įsteigtais medaliais ir padėkos raštais. Mokinius ruošęs mokytojas Gintautas Apčelauskas minėjo, kad džiaugėsi stebėdamas gražų žaidimą ir pagyrė žaidėjus: Tomą Galvoną, Tautvydą Butkų, Justiną Taločką, Deividą Garbinčių, Deividą Putickį, Deividą Markevičių.

Džiaugiamės ir sveikiname mokyklos sportininkus bei jų trenerį Gintautą Apčelauską.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė

Nuotrauka mokytojų  J. Ažubalytės ir D. Balužytės


Iškilminga diplomų teikimo šventė Zarasų žemės ūkio mokykloje

Birželio 16 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko iškilminga diplomų teikimo šventė. Diplomai buvo įteikti septynių specialybių atstovams, šventinį koncertą dovanojo muzikantai, šokėjai, solistai.  

Absolventus sveikino mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius ir mero patarėjas Vilhelminas Kuzminskas. Šventinio koncerto metu scenoje jautriausias sielos stygas virpino Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos duetas Miglė Galvonaitė ir Gilmė Dainytė (mokytoja Diana Skvarčinskaitė). Scenoje šokio viražus demonstravo sportinių šokių klubo „Šokio vija“ šokėjai Rokas Kraucevičius ir Gabrielė Kviliūtė (porą ugdo vadovas Vytenis Jackūnas). Absolventams savo kūrinius skyrė Zarasų meno mokyklos auklėtiniai – Gilmė Dainytė, Armandas Stundžėnas (mokytoja Jūratė Tumėnienė) ir Diana Boriak (mokytoja Alina Pučkienė).

Šiais metais Zarasų žemės ūkio mokyklos absolventai –  septynių specialybių atstovai. Mokyklos mokytojai, administracijos darbuotojai ir visos bendruomenės nariai nuoširdžiai sveikino ir linkėjo atrasti savo kelią, siekti užsibrėžtų tikslų ir paprastai žmogiškai būti laimingiems. Vieni mokyklos duris jau užveria, kiti jas atvers rudenį, todėl susitiksime kai išskris paukščiai…

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Tarptautinė vaikų gynimo diena „Vasaros magija“

Kaip ir kasmet, birželio 1 dieną Zarasų mieste vyksta labai spalvinga renginiais bei pramogomis šventė skirta mažiesiems gyventojams bei svečiams. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Zarasų žemės ūkio mokyklos mokytojai ir mokiniai dalyvavo renginyje „Vasaros magija“.

Zarasų miesto Sėlių aikštėje įkurtame mokyklos kiemelyje „kūrybinės dirbtuvės – suvenyrai sau“ darbai prasidėjo vos įsikūrus. Padailinti medinį paukštuką buvo kviečiami ir dideli.

Šventės metu buvo apdovanoti Zarasų žamės ūkio mokyklos mokytojai ir mokiniai. Diplomai ir prizai skirti už pasiekimus respublikiniame konkurse „Lietuvos etninio ir kulinarinio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“. Koncerte „Vasaros magija“ pasirodė ir mokyklos solistė Gintarė Matulevičiūtė, kuri ir perskaitė akcijos „taikos laiškas pasauliui“ skirtus žodžius ir linkėjimus. Mokyklos astvovai ir bendruomenė linki mylėti ir branginti savo artimą, dovanoti saulės šypsnį kasdieną, lai „Vasaro magija“ skleidžiasi…

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Jis vėl skamba… Paskutinis skambutis

Kasmet sugrįžtanti gegužė kartu su savimi mokyklos abiturientams atneša netik ievų žiedais dvelkiančią pavasario pabaigą, o ir simbolį – paskutinį kartą skambantį skambutį.

Ankstyvą gegužės 31 – osios rytą Zarasų žemės ūkio mokyklos dvyliktokai miestą pradėjo žadinti ir mašinų „skambučiais“ skambinti vos prašvitus. Pirmiausia jie išsiruošė pas mokyklos direktorę Nijolę Guobienę. Abiturientai, nešini rytine kava, skubėjo nustebinti  ir pasistengti, kad paskutinį kartą skambančio skambučio rytas būtų įsimintinas. Atvykusius dvyliktokus pasitiko auklėtojos Inga Mikutavičienė (15VRT2 gr.) ir Agafija Čižienė (15TP2), kurios pakvietė mokinius į labai svarbią, jautrią ir sentimentalią paskutinę pamoką. Aktų salėje vyko šventinis koncertas. Dvyliktokams savo pasirodymus skyrė mokyklos studijos šokėjos, mokyklos „Mini baleto“ grupės mažosios artistės.

Paskutinis skambutis nuskambėjo. Jis paskelbė nueito kelio pabaigą ir naujojo pradžią. Teliko palinkėti abiturientams būti paukščiais savo svajonių, nešti mėlyną viltį, kad sparnai siektų saulę ir liepsnotų ugnimi. Viskas priešakyje.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Kurortinio sezono atidarymas „Zarasai tarytum vasara“

Gegužės 26 – 27 d. Zarasų miestas triukšmingai, spalvotai ir veikliai pradėjo kurortinį sezoną „Zarasai tarytum vasara“. Miesto renginiuose dalyvavo meno, tautodailės ir amatų puoselėtojai. Mugėje ir šventiniame koncerte dalyvavo ir Zarasų žemės ūkio mokykla.

Gegužės 26 d. „Menų krantinėje“ mirguliuojančio ir saulės spinduliais žaižaruojančio Zaraso ežero pakrantėje įsikūrė mokyklos kiemelis. Šventei ruošėmės rūpestingai: vienos mokinės Zarasiškius ir miesto svečius vaišino tradiciniais, puriais blynais su kriaušių džemu. Kitos – kvietė ornamentais papuošti medinį paukštelį arba širdelę. Didelio ir gausaus dėmesio sulaukė mokinių kalvystės dirbiniai, kiti darbai.

Gegužės 27 d. Zaraso ežero saloje skambėjo tranki muzika, žiūrovai stebėjo programą „Paplūdimio šokiai“, kurioje sėkmingai pasirodė mokyklos šokių studija ir „Mini baleto“ grupės mergaitės.

Zarasų žemės ūkio mokykla sėkmingai pradėjo vasaros sezoną „Zarasai tarytum vasara“ miesto centre ir išskubėjo puoselėti mokyklos kampelių, žaliųjų erdvių, klasių ir koridorių. Vasara čia pat.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Pažintinis profesinis veiklinimas tęsiasi

Gegužės 23 dieną mokinių grupė lankėsi Utenos atliekų tvarkymo centre. Įmonės atstovas pirmiausia mus informavo apie centro veiklą, o po to supažindino su atliekų rūšiavimu, sandėliavimu, įmonės aplinka. Mokiniai stebėjo, kaip vyksta darbas apdorojant žaliąsias atliekas kompostavimo aikštelėje.
Sužinojome apie atliekų rūšiavimo svarbą bei kokiais metodais nustatoma atliekų sudėtis.
Po to vykome į UAB „Utenos trikotažas“. Įmonės atstovė Loreta supažindino su gamybos ciklu, trikotažinių gaminių mezgimu, dažymu, drabužių siuvimu, eksportavimu. Susitikimo pabaigoje maloniai atsakė į visus mums rūpimus klausimus.
Pažintys su įmonėmis, jų įvairiapuse veikla leidžia geriau pažinti savo galimybes, interesus. Pamatę skirtingose įmonėse dirbančius žmones, suprantame, kiek yra įvairių profesijų ir kokios jos skirtingos, bet visos labai reikalingos.

Rima Vaicekauskė, atsakinga už ugdymą karjerai veiklą


Zarasų žemės ūkio mokyklos atstovai „Pajūriu pėsčiomis“ keliavo…

Gegužės 13 d. tūkstančiai sveiko gyvenimo būdo mylėtojų išsiruošė pasivaikščioti pajūriu. Šiais metais legendiniu tapęs žygis „Pėsčiomis pajūriu“  vėl kvietė įveikti iššūkį, kurį priėmė Zarasų žemės ūkio mokyklos kolektyvo nariai.

Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė dieną pradeda rytiniu bėgimu. Sveika iniciatyva „užsikrėtė“ ir kitos mokyklos darbuotojos, kurios kartu su direktore kasmet dalyvauja tradiciniame bėgime, skirtame Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Bendri pomėgiai paskatino dalyvauti jau tris metus rengiamame ėjime „Pajūriu pėsčiomis“. Ėjime dalyvavo ir mažieji ėjikai: Ugnė Naujokaitytė, Danielius ir Pijus Vaitoniai, Redas Guobys, kurie įveikė 12 km. atstumą. Praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė ir personalo specialistė Loreta Naujokaitienė pajūriu žingsniavo 25 km. Ilgiausią atstumą įveikė mokyklos direktorė Nijolė Guobienė su bendraminte Rasa Matuliene nepabūgo net 50 km. atstumo ir puikiai su juo susidorojo.

Pirmieji diplomai ir medaliai jau puošia dalyvių kaklus. Veiklaus, sportiško ir entuziastingo kolektyvo komanda kitais metais turėtų padidėti ženkliai ir vėl keliauti „Pajūriu pėsčiomis“…

Neformalaus švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


 „Mano meilė plati kaip žvaigždynai“

Gegužės 5 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos aktų salėje vyko šventinis koncertas „Mano meilė plati kaip žvaigždynai“, skirtas vienai jautriausių pavasario švenčių – mamos dienai.

Dainos, šokiai ir gražiausi bei šilčiausi žodžiai buvo skirti pačioms brangiausioms mamoms. Šventinėje programoje dalyvavo Zarasų žemės ūkio mokyklos mokiniai, vokalinio ansamblio, šokio ir instrumentinio muzikavimo studijos nariai bei jau antrus metus iš eilės mokykloje sėkmingai vykdomos neformaliojo vaikų švietimo programos „Mini baletas“ šokėjos artistus, mokytojus ir svečius sveikino mokyklos direktorė Nijolė Guobienė.

Džiugu, kad mokykloje apsilankė mokinių mamos, artimi žmonės. Mamos diena įprasmina pavasario atgimimą, todėl ši šventė tokia svarbi visai mokyklos bendruomenei. Spalvoto pavasario, Mamos!

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Geroji verslo patirtis

Balandžio 26 d. mokiniai ir mokytojai dalyvavo VšĮ Utenos verslo informacijos centro organizuoto renginių ciklo „Geroji verslo praktika“ pristatyme. Jo metu lektoriai informavo apie teisines formas renkantis UAB, MB ar individualią veiklą pagal pažymą, papasakojo apie pirmus žingsnius kosmetikos gamybos link, paaiškino. kaip gauti leidimą – higienos pasą –  kosmetikos gamybai. Didelį įspūdį padarė geroji verslo praktika, apie  kurią papasakojo Vaida Zlatkutė. Ji pasidalino patirtimi, kaip kūrė įmonę „Gamtos pilnatvė“. Įdomu buvo sužinoti apie kosmetikos gaminių ženklinimą, reklamą. Mokytojams buvo aktualu sužinoti apie Google įrankių galimybes pristatant verslą.
Grįžome įgiję daugiau žinių, supratę, kad norint kurti verslą, reikia ne tik žinių, lėšų bet ir noro.

Bibliotekos vedėja Rima Vaicekauskė


Akcija „Darom 2017“

Zarasų žemės ūkio mokyklos bendruomenė kasmet aktyviai prisijungia prie aplinkos tvarkymo akcijos „Darom“.

Šiais metai ši jubiliejinė akcija vykdoma jau dešimtą kartą. Akcijos rengėjų tikslas – Pilietiškos bei tvarios visuomenės kūrimas. Vizija – Vienijant asmenis, šeimas, bendruomenes, valstybines institucijas, verslą, iniciatyvas ir kitus judėjimus, išsaugoti bei kurti šalį, kurioje būtų gera gyventi mums bei ateities kartoms.

Mokyklos bendruomenė nepabūgo nei lietaus, nei stipraus vėjo ir prisidėjo prie tvarkymosi akcijos dar didesnėmis pajėgomis.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Renginys „Ateik, pamatyk, sužinok“

Balandžio 20 d. su mokinių grupe dalyvavome Zarasų jaunimo darbo centro organizuotame renginyje „Ateik, pamatyk, sužinok“. Vyr. specialistė Kristina Kuzmickienė pristatė Zarasų jaunimo darbo centro veiklas, smulkiai papasakojo apie reikalingiausias profesijas Lietuvoje ir mūsų rajone, darbdavius, kurie sukuria jaunimui darbo vietas. Akcentavo, kad gyvenime reikia nebijoti keisti specialybės, domėtis plačiau gyvenimiškomis aktualijomis. Berniukams ypač aktualu įsigyti traktorininko teises, nes darbdaviams reikalingi kvalifikuoti plataus profilio specialistai.
Buvo  suorganizuota viktorina apie darbo rinką ir, teisingai atsakę į klausimus,  mokiniai gavo po dovanėlę.
Šis renginys mokiniams suteikė ne tik žinių, bet kartu ir supažindino su  Zarasų jaunimo darbo centru.

Bibliotekos vedėja Rima Vaicekauskė


Dalyvavome paskaitoje

Balandžio 20 d. Zarasų savivaldybėje vyko paskaita. Joje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai su socialine pedagoge Monika Kairiene ir bibliotekos vedėja Rima Vaicekauske. Lietuvos Kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės pareigūnai gvildeno bendradarbiavimo ir sąveikos klausimus su Rinktine, analizavo saugumo problemas,  atsakė į pateiktus klausimus. Mokiniams buvo įdomu išgirsti pareigūnų patarimus saugumo klausimais, sužinoti apie jų darbo pobūdį.

Bibliotekos vedėja Rima Vaicekauskė

 


Atviros mokyklos durys

Zarasų Žemės ūkio mokykla, kaip ir kiekvieną pavasarį, svečiams plačiai atvėrė  mokyklos duris ir kvietė visus susipažinti su mokykla, mokytojais, klasėmis, praktinio mokymo laboratorijomis, apžiūrėti oranžeriją ir kruopščiai tvarkomą aplinką.  Susipažinti su mokykla atvyko Zarasų darbo biržos skyriaus klientai, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokyklos aštuntokai.

Svečiai rinkosi aktų salėje ir stebėjo teatralizuotą profesijų pristatymą, meninę mokyklos instrumentinio ir vokalinio ansamblio programą. Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė sveikino svečius, kvietė apžiūrėti, klausti, domėtis ir sugrįžti rugsėjį. Gimnazijos skyriaus vedėja Laimutė Tumalovičienė mokiniams pasakojo apie mokymo programas bei surengė žaibišką viktoriną su prizais. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė, praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė globojo skirtingas mokinių grupes ir aprodė mokyklą bei praktinio mokymo laboratorijas: staliaus ir dailidės, kalvystės, suvirinimo elektra, mašinų remonto, o kulinarijos laboratorijoje svečiai pasivaišino įvairiais keptais skanumynais. Praleidus puikią popietę mokyklos durys neužsivėrė, jos liko atviros visiems ateinantiems.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Pavasariu džiaugiamės kartu

„Kiekvieną žydintį pavasarį mes bėgdavom
prie atsibudusio upelio krašto
ir nešdavom laivus ir klegesį, ir skiedras
į mūsų vaikišką pavasarį.“

Mokykloje vykstanti pavasarinių puokščių paroda pildoma naujomis kompozicijomis. Visa mokykla kvepia pavasario gaiva,  o šventinei nuotaikai sustiprinti, kaip ir kasmet, renkamės marginti margučių, pabendrauti, pasidalinti Velykiniais receptais…  Nei lietus nei sniegas už lango, pavasario iš mokyklos neišneš.

Neformalaus švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Sveikatingumo paskaita mokiniams, gyvenantiems bendrabutyje

2017 m. balandžio 7 d. mokyklos bendrabutyje vyko prevencinė sveikatingumo paskaita. Bendruomenės slaugytoja Genė Juršienė kartu su mokiniais diskutavo apie sveiką gyvenseną, žaidė žaidimą „Taip ir ne“. Visi dalyviai buvo apdovanoti higienos reikmenimis, vitaminais ir kitais prizais. Paskaitos tikslas – atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą bei skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį.

Socialinė pedagogė  Monika Kairienė


Prevencinė paskaita prieš smurtą artimoje aplinkoje

2017 m. balandžio 5 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje lankėsi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnė Rosita Gurskaja, bendradarbiaudami su Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus Zarasų rajono savivaldybės veiklos teritorijoje inspektore Skaiste Kolesnikoviene pareigūnai vykdo smurto artimoje aplinkoje prevencinę veiklą.
Rosita pristatė Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, įstatymo paskirtį, apibūdino smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemones, kalbėjo apie policijos pareigūnų funkcijas, siekiant užkirsti kelią smurtui artimoje aplinkoje. Pareigūnė apžvelgė smurtą patyrusio asmens teises ir taikomą atsakomybę asmenims už panaudotą smurtą artimoje aplinkoje. Inspektorė supažindino su Probacijos skyriaus veikla, dažniausiai teismo skiriamomis bausmėmis ir įpareigojimais nepilnamečiams, jų nevykdymo teisinėmis pasekmėmis.
Susitikimo metu svečiai mokinius skatino nebūti abejingais ir apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus pranešti policijai.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Paroda „Pelenė 2017“

Balandžio 7 dieną mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai vyko į Vilnių, kur Litexpo parodų rūmuose vyko 24-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė 2017“.
Parodoje apžiūrėjome ir išbandėme dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos priemones, turėjome galimybių jų įsigyti, dalyvavome profesionalų vedamuose seminaruose bei konsultacijose. Oksana Pikul demonstravo, kaip atliekamas makiažas, o jos miklius rankų judesius lydėjo komentarai. Kosmetikos firmų atstovai supažindino, kaip atlikti antakių korekciją. Kitose salėse vyko nagų dizaino, kirpėjų ir masažistų konkursai. Visa tai buvo galima stebėti bei gauti konsultaciją rūpimu klausimu.
Paroda suteikė ne tik daug gerų emocijų, bet ir praplėtė akiratį apie grožio industriją. Šias žinios ypač naudingos norint nepasimesti esamoje kosmetikos priemonių bei informacijos pasiūloje.

Profesijos mokytoja Raimonda Lapėnienė


Pažintis su pasieniečio profesija

Balandžio 4 dieną su mokinių  grupe vykome į Ignalinos rinktinės Pūškų užkardą. Mus pasitiko užkardos vadas ir jo pavaduotojas. Pirmiausia papasakojo apie pasieniečių darbo ypatumus, jų kasdienybę, o paskui parodė apie tai filmą. Pareigūnai informavo mokinius apie  galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, kur galima įgyti šią profesiją.  Po to apėjome užkardą: joje sudarytos visos sąlygos pasieniečiams dirbti ir ilsėtis. Pareigūnai pademonstravo turimus prietaisus: termovizorinę stebėjimo įrangą, ginklus ir kitas specialiąsias ir technines priemones. Kiekvienas mokinys galėjo užlipti į stebėjimo bokštą ir iš aukštai pamatyti valstybės sienos ruožą žyminčius ženklus. Nuvažiavome ir prie sienos, iš arti pamatėme stulpus, skiriančius Baltarusijos ir Lietuvos valstybes.
Iki tol tik teoriškai žinoję apie pasieniečio profesiją, susipažinome su ja iš arčiau, supratome, koks svarbus ir atsakingas pasieniečių darbas.

Bibliotekos vedėja, atsakinga už karjerą ugdymui        Rima Vaicekauskė

 


Pavasarėjančios spalvotos mokyklos palangės…

„ Gavau aš šiandien laišką nuo… pavasario.
Tas šelmis taip ilgai man neparašė.
Nuo pernai metų dingo kaip į vandenį –
Nei laiško, nei žinutės, nei paskambino,
Nors… tiesą sakant, jis ir nežadėjo.“

Pavasario laukimas – kasmetinis džiaugsmas. Pirmos paukščių balsų melodijos, saulės spinduliai, kurie šildo skruostus, sugrįžtanti žaluma, kurią prikelia pirmas pavasarinis lietus. Mokykla kvepia pavasariu. Palanges ir kitas mokyklos erdves puošia pavasarinių puokščių kompozicijos.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė

 


 Keliame inkilus sugrįžtantiems paukščiams

Baugščiai žvalgos ilgakakliai
Nuo stogų žali varvekliai.
Jau pravirkt ne vienas bando.
Ko jie šįryt išsigando?
Per laukus žygiuoja kovas,
Išdidus. Tarytum povas,
Rankoje telegrama:
Jau pasibaigė žiema!

Z.Gaižauskaitė

Norėdami pasveikinti parskrendančius paukščius mokiniai ėmėsi iniciatyvos. Technologijų pamokų metu profesijos mokytojas Almantas Mažeika kartu su mokiniais sukalė inkilus sugrįžtantiems paukščiams. Kovo 24 d., padėdami vieni kitiems, kėlėme inkilus į medžius. Balandžio 1 dieną bus minima pasaulinė paukščių diena. Šią dieną visame pasaulyje skatinama supažindinti visuomenę su nykstančiais paukščiais, kelti inkilus. Gamta norime rūpintis ir mes. Pavasarį pabunda gamta, skleidžiasi medžių pumpurai, sugrįžta paukščiai, kurių sugrįžimui pasiruošėme puikiai.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ 2017“

Kovo 20-26 dienomis Lietuvoje vyko veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“, jos metu norėta atkreipti visuomenės dėmesį į aktualią patyčių problemą.
Zarasų žemės ūkio mokykloje visą savaitę vyko įvairūs praktiniai ir teoriniai užsiėmimai skirti veiksmo savaitei „Be patyčių“ įprasminti. Mokiniai kūrė plakatus „Draugiškos mokyklos“ tema, dailės pamokų metu piešinius piešė kalbėdami apie draugystę, toleranciją, savęs išraišką. Prie šios savaitės veiklų prisidėjo Ignalinos rajono savivaldybės Zarasų skyriaus visuomenės sveikatos biuro specialistės, kartu su mokiniais žiūrėjusios filmą „Drugelių cirkas“. Jaunųjų ūkininkų būrelio narės ir vadovė Donata Radionova  kūrė „Draugystės medį“. Profesijos mokytoja Inga Mikutavičienė etikos pamokos metu gvildeno opią patyčių temą, kartu su mokiniais žiūrėjo ir aptarė filmukus –  „Patyčios. Nekentėk tyloje”, „Rask laiko pasirūpinti”.
Veiksmo savaitė „Be patyčių“ labai svarbi mokyklos bendruomenei, todėl visus metus stengiamės priminti vieni kitiems, kad patyčios – visų mūsų problema, nėra nei vieno vienišo, nei vieno, kuris to nusipelnytų.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Renginys „Santarvės“ pradinėje mokykloje

Kovo 20 dieną „Santarvės“ pradinėje mokykloje mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai suorganizavo renginį, skirtą paminėti Pasaulinę žemės ir vandens dieną. Visus susirinkusius pasveikino „Santarvės“ pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Ragauskienė ir Zarasų žemės ūkio mokyklos direktorė Nijolė Guobienė.

Mokinės Justina, Edita ir Gintarė trumpai papasakojo apie žemės ir vandens reikšmę mūsų gyvenime. Instrumentinis – vokalinis ansamblis džiugino visus liaudies šokių muzika ir dainomis. Mokinė Gintarė Matulevičiūtė dainavo dainą „Gintarai“.

Mokyklos mokinių (mokytoja Danutė Gražienė) pripjaustytus medinius paukštelius dekoravo ketvirtokai. Spalvingus paukštelius mokiniai sukabino ant medžio. Tai buvo šventė, kuri suteikė daug malonaus džiaugsmo ne tik mums, bet ir mūsų mažiesiems draugams.

Bibliotekos vedėja, atsakinga už karjeros ugdymą Rima Vaicekauskė


Mokiniai dalyvavo organizuojamo projekto „Moksleivių žinių apie Europos Parlamentą skatinimas“ konkurse

Kovo 17 d. Vilniuje, M. Romerio teisės universitete, vyko Lietuvos teisės instituto organizuojamo projekto „Moksleivių žinių apie Europos Parlamentą skatinimas“ baigiamasis konkursas. Konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos 16Di1, 16TP1, 16VRT1 grupių mokiniai: Aleksandra Barabanova, Jekaterina Kapustina, Justas Šmuilys, Viktorija Dunovskaja, Gitana Garšanova, Dominyka Volikova ir Karolis Markevičius. Mokinius į konkursą lydėjo profesijos mokytoja Agnė Sekonaitė ir soc. pedagogė Monika Kairienė. Konkursą sudarė trys turai ir kapitonų mūšis. Klausimai buvo parengti pagal išklausytų mokymų temas: „Europos Parlamento kompetencijos ir politinės grupės Europos Parlamente“, „Europos vertybės ir identitetas“ bei „Europos parlamento veikla užtikrinant žmogaus teises“. Konkurse dalyvavo 17 Lietuvos mokyklų komandos. Pagrindinį prizą – kelionę į Briuselį laimėjo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos komanda. Dėkojame visiems dalyvavusiems mūsų mokyklos mokiniams ir mokytojams.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Kaip paskatinti skaityti

Kovo 16 d. mokykloje vyko seminaras „Mokyklos bibliotekos vaidmuo stiprinant skaitymo ir rašymo gebėjimus“. Teigiama, kad skaitymas žadina pažintinius gebėjimus, vaizduotę, ugdo asmenybę. Skaitant patirti jausmai skatina dėmesingumą, padeda  suvokti grožinį kūrinį.

Seminaro pradžioje  Pauliaus Širvio progimnazijos mokinė Emilija Račkauskaitė skaitė Gendručio Morkūno kūrinį „Naikintojų metas“ apie naikinamas bibliotekas ir knygas.  Mokytoja Andželika Vitkūnienė papasakojo, kaip  P. Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytojai ir mokiniai kartu su bibliotekos darbuotojomis vykdo įvairias veiklas, skatinančias skaitymą. Išklausius pranešimą, seminaras persikėlė į skaityklą, kur buvo plačiau aptariamos mokytojų ir bibliotekų vykdomos priemonės stiprinančios skaitymo ir rašymo gebėjimus. Taip pat seminaro metu bibliotekininkai pasidalino patirtimi apie darbą su  MOBIS programa.

Bibliotekos vedėja Rima Vaicekauskė


Kovo 11-osios minėjimas

Kovo 10 d. minėjome 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Mokiniai po pirmos pamokos susirinko į aktų salę. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Nijolė Guobienė ir istorijos mokytoja Vanda Marytė Zaleckienė.

Trys mokinių komandos, pasipuošusios tautinės simbolikos spalvomis, dalyvavo viktorinoje. Jos suformulavo komandos šūkį, pavadinimą, pristatė iš anksto paruoštas užduotis. Siekdamos įdomiau papasakoti apie Zarasų kraštą, komandos pristatė skaidres apie Dusetas, Salaką, Zarasus. Komandos turėjo parodyti, kaip išmano svarbias istorines datas, įvykius, žino jų eiliškumą.

Nugalėjo ,,raudonoji“ dvyliktokių merginų komanda. Prie vaišių stalo visų komandų dalyviai dar kartą aptarė viktorinos užduotis, pasidžiaugė rezultatais, dalijosi idėjomis, kaip dar prasmingiau paminėti svarbias mūsų valstybei datas.

Istorijos mokytoja V. M. Zaleckienė


Matematikos olimpiados ir viktorinos mokiniams

 Mūsų mokykloje kovo 6-10 dienomis įvyko matematikos savaitė. Olimpiados tikslas-skatinti  mokinių domėjamasi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną .Ugdyti gabius matematikai mokinius, surasti ir puoselėti talentus. Viktorinos tikslas- skatinti mokinių domėjimąsi matematika, suteikti mokiniams galimybę įvertinti savo matematinius gebėjimus, išradingumą, skatinti loginį mąstymą, taikyti matematines žinias kasdieniniame gyvenime.

Olimpiadoje ir viktorinoje dalyvavo mokyklos 9, 10 klasių ir pirmo, antro kursų mokiniai. Vertinant olimpiados dalyvius kiekvienoje grupėje išaiškinami pirmųjų trijų vietų nugalėtojai. Vertinant viktorinos dalyvius renkami I, II, III vietos laimėtojai. Nugalėtojai apdovanojami Zarasų žemės ūkio mokyklos padėkos raštais.

Matematikos vyr. mokytoja Agafija Čižienė


Profesinis veiklinimas

Šių metų kovo 8-10 dienomis P. Širvio progimnazijos 8-ų klasių mokiniai galėjo susipažinti su mūsų mokyklos gimnazijos skyriaus veikla, profesinio mokymo programų įvairove bei dalyvauti praktiniuose ir teoriniuose užsiėmimuose.
Profesijos mokytojos Z. Bočekova ir G. Gluchova supažindino progimnazijos mokinius su virėjo specialybe, o techninio aptarnavimo laboratorijoje ir vairavimo aikštelėje mokytojai G. Apčelauskas ir J.Juršys leido išbandyti technikos priežiūros verslo darbuotojo ir vairuotojo-instruktoriaus darbo ypatumus. Mokytoja I. Mikutavičienė atskleidė, kad kaimo turizmo organizatoriaus specialybės mokiniai privalo turėti daug psichologijos žinių, kad suvoktų klientų pageidavimus, poreikius, nuotaikas. Logisto ekspeditoriaus profesijos aktualumą mokiniams puikiai paaiškino mokytoja A. Sekonaitė, mokiniai jos pamokoje atliko praktinę užduotį: kroviniams gabenti parinko tinkančias transporto priemones, sudarė maršrutus, kūrė įmonių pavadinimus. D. Radionova svečiams iš progimnazijos pateikė praktines užduotis, kurių metu jie ne tik suvokė darbuotojų saugos užtikrinimo svarbą kiekvienos profesijos atstovui, bet ir susipažino su mokyklos patalpomis tikrindami ar mokykla atitinka gaisrinės saugos reikalavimus.

A.Vaitonienė


Paskaita-konsultacija

Kovo 8 dieną mokykloje lankėsi Utenos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Zarasų poskyrio vedėja Daiva Kelečienė. Paskaitoje-konsultacijoje lektorė pristatė mokesčių inspekcijos veiklos sritis, informavo apie individualios veiklos pažymas, verslo liudijimo išdavimą, mokesčius. Daiva Kelečienė klausytojams paaiškino, kaip moka mokesčius ir veikia ne pelno siekiančios asociacijos ir organizacijos, kokie pasikeitimai šiais metais laukia gyventojų, deklaruojančių pajamas ir turtą.

Paskaitos pabaigoje lektorė atsakė į klausytojams rūpimus klausimus.

Bibliotekos vedėja, atsakinga už ugdymo karjerai veiklą Rima Vaicekauskė


 Moksleivių žinojimo apie Europos Parlamento veiklą skatinimas

Lietuvos teisės institutas bendradarbiaudamas su teisingumo ministerija įgyvendino projektą „Moksleivių žinojimo apie Europos Parlamento veiklą skatinimas“. Projekte dalyvauja 20 mokyklų iš visos Lietuvos. Pagrindinis projekto tikslas paskatinti domėtis Europos parlamento veikla ir pagerinti moksleivių teisines žinias apie Europos parlamento vaidmenį ir funkcijas. Gruodžio, vasario mėnesiais mūsų mokykloje vyko trys  mokymų ir dirbtuvių sesijos moksleiviams šiomis temomis:

  1. Europos Parlamento kompetencijos ir politinės grupės Europos Parlamente;
  2. Europos vertybės ir identitetas;
  3. Europos parlamento veikla užtikrinant žmogaus teises.

Kovo 17 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos atstovai vyks į Vilnių ir finalo metu pasidalins žiniomis apie Europos parlamentą. Viena geriausiai pasirodžiusi ir daugiausiai balų finale surinkusi komanda keliaus į Briuselį. Kelionę į Briuselį laimėjusi komanda, turės neeilinę galimybę pabendrauti su Lietuvos atstovais Europos parlamente ir susipažinti su jų darbo specifika.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Vejame žiemą – šaukiame pavasarį

Paskutiniąją žiemos dieną Zarasų žemės ūkio mokyklos bendruomenė nutarė garsiai ir sočiai pašaukti, pakviesti pavasarį. 

Užgavėnės – sena šventė, tačiau labai svarbi mokyklos bendruomenei. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų. Todėl Užgavėnių dieną profesijos mokytojos Galina Gluchova ir Zinaida Bočekova, kartu su pirmo kurso virėjo specialybės mokinėmis vaišino puriais, burnoje tirpstančiais blynais, lietiniais su egzotišku varškės ir kivių įdaru, karštu žolelių ir džiovintų obuolių gėrimu. Naminiu pyragu visus vaišino profesijos mokytoja Janina Čepelionienė.

Skanaudami  ir bendraudami kartu džiaugėmės saulėta diena. Pavasaris jau čia pat…

Neformalaus švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Didžiuodamiesi rašėme Nacionalinį diktantą!

Zarasų žemės ūkio mokyklos direktorės Nijolės Guobienės kelis metus puoselėta iniciatyva rašyti Nacionalinį diktantą, kartu su visos Lietuvos kalbos mylėtojais, šiais metais  – įgyvendinta. Vasario 24 – osios rytą mokyklos mokytojai, administracijos darbuotojai ir mokiniai pirmą kartą Zarasų žemės ūkio mokykloje rašė Nacionalinį diktantą. Lietuvos televizijos diktorius  Marijus Žiedas skaitė rašytojo, scenaristo ir režisieriaus Alvydo  Šlepiko specialiai sukurtą tekstą „Bedugnė“. Pasak žinovų, sudėtingų kalbos žodžių tekste nepasitaikė, tačiau daugiausia keblumų kėlė skyryba. Teko dėti ir skliaustelius , ir brūkšnius, ir išskirti tiesioginę kalbą.

Simboliška – Nacionalinis diktantas Zarasų žemės ūkio mokykloje rašytas lietuvių kalbos klasėje. Rašiusieji buvo rimti ir susikaupę. Pasak diktanto vertinimo komisijos pirmininkės Aldonos Šventickienės: „Diktantas, tai nėra egzaminas. Susirinkome šiandien čia,  nes kalba kur kas daugiau nei nosinės ir kableliai“. O mes, puoselėdami ir mylėdami lietuvių kalbą, tikimės, kad kitais metais diktantą rašysime dar didesnėje auditorijoje. Su dar didesniu entuziazmu.

Neformalaus švietimo organizatorė  Elžbieta Žigaitė


Paskaita apie korupciją

Vasario 22 d. mokykloje svečiavosi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto poskyrio viršininkas Sergėjus Dubinovas ir vyriausioji tyrėja Rita Martinkėnaitė.

 Pareigūnai supažindino mokinius su pagrindiniais savo skyriaus tikslais, pabrėžė svarbiausią – kovą su korupcija policijos sistemoje, pasakojo kokia veikla užsiima. Svečiai priminė kas yra administracinės teisės pažeidimai, aptarė baudas ir kaip nustatomas jų dydis, paaiškino, kas yra kyšis ir  kaip elgtis, jei esate provokuojamas duoti kyšį.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Visuomenės sveikatos biuro specialisčių prevencinė paskaita – „Stop rūkymui“

Vasario 21 dieną 10 klasės mokiniai klausėsi Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro, Zarasų skyriaus specialisčių prevencinės paskaitos „Stop rūkymui“. Mokiniai sužinojo apie rūkymo žalą, pasekmes, kiek daug cheminių medžiagų yra cigaretėse, kad rūkančiųjų dūmai kenkia ne tik rūkantiems, bet ir aplinkiniams, esantiems šalia. Prevencinės paskaitos dalyviai diskutavo apie rūkymo žalingumą, elektroninių cigarečių keliamą pavojų sveikatai. Visuomenės sveikatos biuro specialistės paskaitos dalyviams dalino lankstinukus „Priežastys, kodėl verta mesti rūkyti“, aktyviausi mokiniai įvertinti atminimo dovanėlėmis.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Svečiuose Aleksandro Stulginskio universitetas

Vasario 21d. mokykloje svečiavosi studentų ir dėstytojų  grupė iš Aleksandro Stulginskio universiteto. Grupę sudarė 21 studentas, besimokantis pagal želdininkystės studijų programą bei 3 jų dėstytojai.
Tai gražaus bendradarbiavimo pradžia, siekiant glaudesnio studijų ir profesinio mokymo sąlyčio.  Ši bendrystė sudarys sąlygas vykdyti profesinį informavimą bei konsultavimą,  mokinių/studentų profesinių įgūdžių ugdymui per praktinę veiklą,  mokytojų/dėstytojų profesiniam tobulėjimui, atvers plačias galimybes projektinei, kultūrinei veiklai.
Pirmasis vizitas buvo skirtas ne tik susipažinimui, bet ir praktinei veiklai.  Pasišnekučiavę su direktore  Nijole Guobiene prie kavos puodelio, studentai  išskubėjo atlikti dėstytojų užduotas želdynų projektavimo bei  kraštovaizdžio  planavimo užduotis.  Padirbėję, pažino Zarasus. Lankėsi  Didžiojoje saloje,  viešojoje bibliotekoje, grožėjosi  Zaraso ežero panorama nuo apžvalgos rato.
Nors tą dieną buvo itin atšiaurus oras, svečiai į Kauną išvyko pilni gerų įspūdžių. Antrasis susitikimas planuojamas gegužės mėn. – mokinių ir mokytojų grupė vyks į Kauno Aleksandro Stulginskio universitetą.

Profesijos mokytoja, praktinio mokymo centro administratorė Dalia Bertašienė


Vasario 16 – oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.

Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Šia svarbia, kiekvienam lietuviui proga, istorijos mokytoja Vanda Marytė Zaleckienė atvėrė istorijos ir prisiminimų duris ir pakvietė į atvirą pamoką. Neeilinėje pamokoje skambėjo instrumentinio muzikavimo studijos vadovo Gintaro Andrijausko autorinės dainos, sukurtos galvojant apie laisvę, nepriklausomybę, valstybę. Vienuoliktos klasės mokinės papasakojo kuo domėjosi ir ką sužinojo apie vasario 16 – ąją. Zarasų žemės ūkio mokyklos bendruomenė mini ir brangina mūsų valstybei brangias ir įsimintinas datas.

Neformalaus švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Liko tik šimtas…

Kiekvieną vasarį mokyklos abiturientai pasiekia dvyliktą – svarbiausią savo laiptelį, pradeda skaičiuoti likusias šimtą dienų iki jų laukiančių egzaminų pradžios. Šimtadienio šventė – jautri, džiugi, viltinga akimirka, šiais metais pilna įvairiaspalvių profesijų, tyrų linkėjimų ir staigmenų.

Šventės temą dvyliktokai rinkosi patys ir šiais metais nusprendė įsikūnyti į savo siekiamų profesijų atstovus: policininkus, pasienio pareigūnus, advokatus, aukles, vestuvių planuotojas, turizmo renginiu organizatores, mokytojas ir t.t. Mokytojai, pergyvendami ir linkėdami abiturientams sėkmės žvelgė į jų profesijų pasirinkimą ir vylėsi po kelerių metų stebėti kaip pildosi jaunuolių svajonės.

Šventės metu savo pasirodymus dvyliktokams skyrė 9 – tos, dešimtos ir vienuoliktos klasės mokiniai. Skambėjo dainos, žiūrovus žavėjo šokiai, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Edita Kondratavičiūtė kartu su auklėtiniu Dainiumi Laurinkevičiumi atliko „etiudą“, kuris parodė, kad laukia abiturientų lietuvių kalbos įskaitos dieną.

Savo staigmenomis neatsiliko ir patys abiturientai, mokyklai padovanoję ąžuolinį suolą. Jautru, tikra, įsimintina, teliko sėkmingai suskaičiuoti iki šimto…

Neformalaus švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė

 


Nacionalinis forumas „Darom 2017“

Zarasų žemės ūkio mokyklos antro kurso, kaimo turizmo organizatoriaus specialybės mokinės Erika Garšanova ir Edita Andrijauskaitė dalyvavo Vilniuje vykusiame trečiajame akcijos „Darom“ nacionaliniame forume Lietuvos Respublikos vyriausybėje.

Šių metų forumo tikslas – įtvirtinti DAROM ir valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų, verslo įmonių partnerystę bei aktyviau bendradarbiauti ne tik įgyvendinant kasmetinę atliekų rinkimo akciją, bet ir 1000 socialinės, kultūrinės, visuomeninės, švietimo ar aplinkosaugos srities projektų. Pirmąją renginio dalį LR Vyriausybėje susirinkusius dalyvius sveikino LR Vyriausybės ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Forumo metu diskusijos dalyviai aptarė pagrindinius akcijos tikslus ir sprendė kaip sukurti palankias sąlygas, kad akcija „Darom“ vyktų sklandžiai. Zarasų žemės ūkio mokyklos bendruomenė jau ruošiasi pavasarinei tvarkai.

Neformalaus švietimo organizatorius Elžbieta Žigaitė


Išvyka į Zarasų socialinių paslaugų centrą

Sausio 25 d. su mokinių grupe vykome į Zarasų socialinių paslaugų centrą. Ten mus pasitiko socialinės darbuotojos, kurios mums aprodė visą centrą. Apžiūrėjome gausiai aprūpintą inventoriumi  sporto salę, mus nustebino ir maloniai nudžiugino centro gyventojų poilsiui skirti koridoriuose esantys televizoriai, kompiuteriai. Šiame centre vyksta ir įvairūs užsiėmimai:  gėrėjomės centro gyventojų pagamintais įvairiais darbeliais. Virtuvėje paserviruoti stalai jau laukė pietaujančių. Visur tvarkinga, jauku,  švaru. Supratome, kad įdedama daug pastangų, kad aplinka būtų maloni, kad čia gyvenantiems žmonėms būtų suteiktos geros gyvenimo sąlygos, kad jų laisvalaikis būtų įdomesnis ir turiningesnis.

Tokių išvykų, pokalbių metu įgytos žinios skatina jauno žmogaus aktyvumą, ugdo pozityvias nuostatas, atjautą silpnesniam, jis sužino apie galimybę tapti savanoriu.

 

Bibliotekos vedėja, atsakinga už karjeros koordinavimą Rima Vaicekauskė

 


Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 13 d. rytą mokyklos languose sužibo žvakių liepsnelės. Mokyklos bendruomenė kasmet prisijungia prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir dešimčiai minučių mokyklos languose uždega simbolines žvakes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Šventiniame minėjime prisiminėme 1991 m. sausio mėnesio įvykius, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Minėjime prisiminimais dalijosi istorijos mokytoja Vanda Marytė Zaleckienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė, gimnazijos skyriaus vedėja Laimutė Tumalovičienė. Prie visuotinės akcijos prisijungė mokyklos valgyklos ir bendrabučio darbuotojos. Kaip ir kasmet vienybės jausmą puoselėja ir skatina visa mokyklos bendruomenė.

Neformalaus švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Pasitinkam Ugninio Gaidžio metus

„Išdidžiai iškėlęs galvą,

  smalsus, ištroškęs žinių,

 Gaidys žvelgia į tolį.

 Jis labai vertina savo protą,

 gal net labiau už spalvingąsias plunksnas.“

 Prabėgo dar vieni metai… metai pilni naujų tikslų siekimo, įgyvendinimo, naujų atradimų ir pasiekimų. Išlydint Ugninės Beždžionės metus, paskutiniąją 2016 m. dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko visuotinis darbuotojų susirinkimas, jo metu mokyklos direktorė Nijolė Guobienė apibendrino praėjusius metus, mokytojų ir mokinių pasiekimus, įvykdytus projektus, programas, atliktus renovacijos ir remonto darbus bei kt. Naujųjų metų išvakarėse išrinkti nauji mokyklos tarybos nariai.

Netrukus rimtąją susirinkimo dalį pakeitė nuotaikingoji. Metodinių grupių pirmininkės paruošė programą, sveikino Gaidžio metais gimusius bei surengė viktoriną susirinkimo dalyviams. Visi buvo apdovanoti atvirukais ir šventiniais suvenyrais, o pasibaigus oficialiajai daliai, Naujametiniai sveikinimai skambėjo vaišinantis kava ir pyragu.

Visus išeinančius pro mokyklos duris lydėjo mokyklos „Gaidys“, išdidus, ištroškęs žinių, išpuoselėtas mokyklos auksarankių. Su artėjančiais Naujaisiais metais!!!

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Civilinės saugos pratybos Zarasų žemės ūkio mokykloje

Zarasų žemės ūkio mokykloje gruodžio 20 d. vyko funkcinės civilinės saugos pratybos „Mokyklos vadovų, mokytojų, mokinių veiksmai evakuacijos metu“. Pratybose dalyvavo Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai Andrej Fiodorov  ir Arūnas Daunaravičius.

Pratybomis buvo siekiama tobulinti evakavimo įgūdžius ir civilinės saugos parengtį mokykloje, mokytis praktiškai veikti susidarius ekstremaliai situacijai, įvertinti bei tobulinti mokyklos vadovo, administracijos darbuotojų,  mokytojų, mokinių veiksmus evakuacijos metu. Pratybos prasidėjo radiofikuotomis ryšio priemonėmis pranešus apie gaisrą mokykloje, pavojaus pobūdį ir tikslią dislokacijos vietą. Į išgirstus nurodymus mokiniai, mokiniai ir mokyklos darbuotojai reagavo tinkamai.

Pratybų vertintojai pastebėjo, kad pratybos vyko organizuotai, už civilinę saugą atsakingi darbuotojai yra kompetentingi vykdyti pareigas ekstremaliųjų situacijų atvejais.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Savižudybių prevencijos projektas ,,Menas išgyventi”

Mokykloje buvo vykdomas savižudybių prevencijos projektas ,,Menas išgyventi”. Projektą vykdė ir pravedė 20 praktinių užsiėmimų Zarasų PSPC psichikos sveikatos centro psichologė psichoterapeutė Jadvyga Zakšauskaitė, sertifikuota Europos psichologė klinikinės ir sveikatos psichologijos srityje. Projekto vykdymą finansavo Zarasų rajono savivaldybė.

Projekto tikslas – suformuoti mokinių adekvačią nuostatą į savižudybės problemą, gauti svarbiausių žinių apie reiškinio priežastis, ketinančiųjų nusižudyti požymius ir pagalbos jiems galimybes, padėti įgyti atsparumą gyvenimo negandoms ir sunkumams, užtikrinti gyvenimo gerovę ir pilnatvę. Praktinių užsiėmimų metu buvo aptariama, kaip žmogus gali pasielgti, kai jam sunku, kaip gali įveikti gyvenimo sunkumus, kur kreiptis pagalbos, kodėl savižudybė nėra konstruktyvi išeitis. Jaunuoliai buvo skatinami susimąstyti, dėl ko jiems verta gyventi, kas jam gyvenime yra svarbu, ko jis norėtų pasiekti ateityje.

                     Siekiant sumažinti savižudybės riziką paauglystėje, reikia labiau orientuotis į jaunimui reikšmingas priežastis gyventi, stiprinti ir gerinti jų socialinius ir problemų sprendimo įgūdžius, gebėjimą valdyti stresą.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Sveikatingumo savaitė

Gruodžio 12 – 16 dienomis vyko sveikatingumo savaitė. Akcijos tikslas atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti pailsėti po protinio darbo.

Kiekvieną dieną mokykloje buvo vykdomos įvairios veiklos susijusios su sveikatos gerenimu. Sveikatingumo savaitės metu vyko teniso varžybos „Sportas – sveikata“. Kuriami plakatai, piešiami piešiniai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į aktualias sveikatos problemas. Mokiniai keliavo į ligoninę, kurioje apžiūrėjo kineziterapijos, fizioterapijos patalpas, druskų kambarį.

 Biologijos mokytoja skaitė paskaitą „Sveikas gyvenimas“ – tai gyvensena, kuri mums padeda patirti gyvenimo džiaugsmą, pilnatvę. Bendruomenės slaugytoja vedė viktoriną ir žaidimą „Taip ir ne“, atliko testus, komisija vertino atliktas užduotis.

Visi dalyvavusieji apdovanoti įvairiais prizais – higienos reikmenimis, vitaminais. Profesijos mokytoja su mokiniais iškepė gardžių pyragų su moliūgais ir obuoliais. Džiugu, kad mokiniai aktyviai dalyvavo sveikatingumo savaitei skirtose veiklose. Dėkojame visiems dalyvavusiems mokiniams ir mokyklos bendruomenei.

Socialinė pedagogė  Monika Kairienė


Šeimų šventė mokykloje

Prieš pat Šv. Kalėdas mokykloje skambėjo vaikų  juokas. Gruodžio 21 d. šviesioje, dar dažais kvepiančioje mokyklos sporto salėje rinkosi mokytojų, mokyklos administracijos ir kitų darbuotojų antrosios pusės ir atžalos. Prie būrio vaikų prisijungė ir neformaliojo vaikų švietimo programos „Mini baletas“ šokėjos. Susirinkusių laukė komandiniai žaidimai 3×3 ir staigmena. Pasiskirsčius komandoms prasidėjo draugiškos lenktynės. Didieji ir mažieji turėjo bėgti, skubėti, varytis kamuolį, verstis per galvą, iš raidžių dėlioti žodžius. Paskelbus greičiausias komandas ir jas apdovanojus, mažuosius aplankė Kalėdų senelis su pilnu maišu skanėstų. Vaikai buvo apdovanoti saldumynais, padėkos raštais. Žiemos šeimų šventė kartu su Kalėdų senelių, tai dar vienas vakaras stiprinantis mokyklos bendruomenę.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Advento popietė mokykloje

Kaip ir kasmet, paskutiniąją savaitę prieš mokinių atostogas, mokykloje organizuojama advento popietė. Liaudies kalendoriuje adventas – rimties, dvasinio apsivalymo metas, ūkinių darbų pabaiga. Prasidėjęs Šv. Andriejaus dieną, jis tęsiasi keturias savaites ir baigiasi Kalėdomis. Adventas – ne tik ramybės, bet ir paslaptingas, mistiškas laikas.

Mokykloje lankėsi dvasininkai Remigijus Kavaliauskas ir Dainius Matiukas, kurie priminė, kad artėjant Šv. Kalėdoms, Jėzaus Kristaus gimimui, pirmiausia turime atrasti Dievą ir tikėjimą savyje, pamiršti materializmą ir atsigręžti į žmogiškąsias vertybes. Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė pastebėjo, kad šiuolaikinis žmogus semiasi naujų tradicijų, pamiršdamas senąsias. Direktorė kvietė atrasti širdies ramybę ir laukti Kristaus gimimo.

Popietės dalyviai klausėsi pamokančių Bruno Ferrero istorijų, kartu dainavo dainas, klausėsi muzikos. Mokytojai, mokiniai, darbuotojai savo norus ir linkėjimus užrašė baltuose popieriaus lapuose, kuriuos sudegino mokyklos kieme, kad virtę pelenais linkėjimai pasiektų dangų. Prie Kalėdų ugnies spėjome palinkėti vieni kitiems norų išsipildymo ir jaukių, šiltų artėjančių švenčių.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Šventų Kalėdų belaukiant

„Viskas niekai, jei tik šitokios bėdos,

Žiemą gerai, žiemą būna Kalėdos“…

Gruodis – ypatingas mėnesis visų gyvenime. Artinasi didžiosios metų šventės, kurių taip laukiame, traukiasi senieji metai ir širdyse tikimės, kad ateinantys bus geresni. Advento laikotarpiu žmonės gyvena laukimu, tačiau nevisi gali pasakyti ko jie laukia. Ši žiema mokykloje kitokia. Mes visi laukiame, laukiame labai stipriai ir netrukus mokykloje neliks nė vieno nepapuošto kampelio. Zarasų žemės ūkio mokykla šviečia iš toli, ją apšviečia Kalėdinės girliandos. Mokyklos kieme „įsikūrę“ stručiai, boružėlė, šimtakojis, apkaišyti pušų šakomis, Kalėdiniais žaisliukais. Languose, lengvos kaip pūkas, šoka ir sukasi baltos balerinos ir snaigės. Palanges ir kitus kampelius puošia mokinių, mokytojų, administracijos darbuotojų šventinės kompozicijos. Pirmajame mokyklos aukšte visus sveikina eglutė, šiais metais ji ypatinga, ypatingas ir mūsų laukimas – šiltas, malonus, įkvepiantis bei suartinantis. Na, palaukime dar šiek tiek…

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė

 


Kalėdinių mugių sūkury

Gruodžio 15 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos darbuotojos ir mokinės sukosi kaip voveraitės. Tą pačią dieną dalyvavome dvejose Kalėdinėse mugėse, Alantoje ir Zarasuose.

Pirma stotelė – Kalėdinė mugė  Alantos technologijos ir verslo mokykloje. Šie metai – jubiliejiniai: mugė vyko jau 20 kartą. Antra stotelė – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos Kalėdinė mugė. Abejoms išvykoms buvo ruošiamasi atsakingai ir stropiai. Mugėse galėjome pasiūlyti įvairiausių dirbinių iš medžio ir metalo, konditerijos skanėstų, naminių mėsos vyniotinių, šventinių atvirukų, floristinių kompozicijų. Visur spėta, gaminiai parduoti, Kalėdos jau čia pat.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Viešnagė Zarasų ligoninėje

Gruodžio 14 d. grupė mokyklos mokinių nuvyko į Zarasų ligoninę. Čia mus svetingai pasitiko ligoninės administracija. Medicinos darbuotoja Ruslana maloniai ir išsamiai papasakojo apie ligoninėje teikiamas gydymo paslaugas, paaiškino, kam skiriamos fizioterapinės procedūros, parodė, kaip jos atliekamos. Keletas  mokinių jas čia pat ir išbandė.  Esame dėkingi ir už suteiktą galimybę apsilankyti druskos kambaryje. Likome sužavėti fizioterapijos skyriaus galimybėmis, kurios yra mūsų mieste.

Mediko profesija įdomi, prasminga ir labai reikalinga. Mokiniams buvo suteikta galimybė pabendrauti su medikais, išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, gauti išsamią informaciją apie šios profesijos ypatumus, reikalavimus darbuotojams. Planuodami savo ateitį, priimdami svarbius  sprendimus mokiniai galėjo geriau pažinti save.

Bibliotekos vedėja, atsakinga už karjeros koordinavimą Rima Vaicekauskė


Devintokų išvyka į Vilnių

Gruodžio 13 dieną, artėjant gražiausioms metų šventėms, 9 klasės mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją, į Vilnių. Devintokai ir jų auklėtoja pirmiausia nusprendė aplankyti Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros baziliką, nacionalinio muziejaus Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmus. Taip pat sostinės Kalėdų eglutę, Kalėdinio miestelio mugę, prakartėlę. Žingsniuojant šventiškai papuoštomis senamiesčio gatvelėmis mokiniai prisiminė Šv. Kalėdų tradicijas. Kita išvykos stotelė – „Vichy“ vandens parkas. Linksmai papramogavę ir pabėgę nuo kasdienybės, kupini įspūdžių ir šventiškai nusiteikę  devintokai grįžo namo, iš pirmosios ir tikrai nepaskutinės ekskursijos. Dėkojame mokyklai už paramą pramogaujant „Vichy“ parke ir kelionę į sostinę.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Tradicinis kalėdinių dekoracijų gaminimo užsiėmimas

Zarasų žemės ūkio mokykla gruodžio 8 d. mokytojus ir miesto gyventojus pakvietė į tradicinį kalėdinių dekoracijų gaminimo užsiėmimą, kuris  vyko mokyklos praktinio mokymo centre. Susirinkusieji kartu ne tik pynė kalėdinius vainikus, bet gamino ir japonišką kokedamą – samanų rutulį.

Praktinio mokymo centro administratorė, profesijos mokytoja Dalia Bertašienė


Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtas renginys

2016 m. gruodžio 5 -9 d. vyko Europos profesinių gebėjimų savaitė – tai iniciatyva, kuria siekiama, kad profesinis mokymas, padedantis įgyti kokybiškų įgūdžių ir susirasti darbą, būtų patrauklesnis. Šios savaitės renginių tikslas – tikslas paskatinti įvairaus amžiaus besimokančiuosius rinktis profesinį mokymąsi bei atskleisti savo gebėjimus bei talentą profesiniame mokyme.
Gruodžio 6 d. per antrą pamoką mokyklos aktų salėje vyko renginys, kuriuo siekiama demonstruojant profesinio mokymo pažangą ir kokybę bei pristatant plačias galimybes, stiprinti profesinio mokymo įvaizdį ir patrauklumą. Mokiniai papasakojo apie atliktą praktiką užsienio šalyse, nurodė stažuočių privalumus, pasidalino įspūdžiais ne tik apie praktikos vietas, bet ir lankytas vietas, draugus, šalių kultūrinį paveldą.
Renginyje dalyvavo mokyklos bendruomenė ir mokiniai iš Zarasų P. Širvio progimnazijos. Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė išsakė viltį, kad šalis vis labiau suvoks profesinio rengimo svarbą, jis bus nuolat stiprinamas, o jį rinksis vis daugiau mokinių.


Atvira pamoka apie dirbančių neįgaliųjų asmenų darbų saugos ir sveikatos garantijas

Šių metų gruodžio 5 dieną profesijos mokytoja Donata Radionova su 16VRT1, 16TP1 ir socialinio padėjėjo grupių mokiniais atviros pamokos „Dirbančiųjų neįgaliųjų asmenų saugos ir sveikatos garantijos“ metu užtikrino aktyvų mokinių įsitraukimą į mokymosi veiklas, parodė, kad galima pasitikėti vieni kitais, nesivaržyti, nebijoti, rizikuoti pasisakyti net ne visada turint tvirtą nuomonę vienu ar kitu klausimu.
Pamoką stebėjusius mokytojus ir mokyklos administraciją maloniai nuteikė skatinanti mokytis aplinka, atidus mokinių klausymasis ir darbas pamokoje. Visų pirma, mokiniai apklausos būdu atskleidė žinias, įgytas ankstesnėse pamokose. Mokytoja D. Radionova, siekdama mokinius nuteikti entuziastingam darbui pamokoje, pradžioje supažindino su žmonių, turinčių negalią, talentais ir pasiekimais: skambėjo žymaus italų dainininko, operos solisto, turinčio regėjimo negalią, A. Bočelio daina, o mokiniai turėjo įvardyti, kas ją atlieka. Taip pat mokytoja parodė kitų, negalią turinčių žmonių, nuotraukas ir trumpai papasakojo apie jų talentus ir šių žmonių prisitaikymą gyventi ir dirbti.
Nagrinėjant pamokos naują medžiagą mokiniai sužinojo apie dirbančiųjų neįgalių asmenų saugos ir sveikatos garantijas. Mokytoja išdėstytą medžiagą su mokiniais trumpai pakartojo, įtvirtino jų žinias. Atliekant pamokos praktinę užduotį „Ar bent numanai, kaip jaučiasi neįgalus žmogus?“, buvo pasiūlytas mokiniams darbo grupėse metodas, naudojantis priemonėmis: (lipnia juosta, ausinėmis, skarutėmis) užsirišti akis, užsidėti ausines, bei fiksuoti rankas prie suolo ir turint regos, klausos, bei rankų negalią, pabandyti iš dešimties šiaudelių, naudojantis lipnia juosta, pastatyti bokštą. Pabaigęs užduotį, kiekvienas mokinys buvo apdovanotas saldainiu, o ant saldainio popieriuko buvo užrašytas skaičius – tiek atsakymų turėjo mokinys pateikti į klausimą: „Kaip jis jautėsi, atlikdamas užduotį?“. Tokiu būdu buvo apibendrinta pamoka –  įvertinta ir įsivertinta, bei pateikta konstruktyvi ir efektyvi grįžtamoji informacija. Baigdama pamoką, mokytoja D. Radionova palinkėjo mokiniams būti atsargiems, vengti žalingų įpročių ir saugoti savo sveikatą.
Profesijos mokytojos Donatos Radionovos vesta atvira pamoka, kurioje buvo naudojami įdomūs ir efektyvūs mokymo/si metodai, parodė, kad kiekviena pamoka kaip ir ši, atrodo iš šalies „sausa“ apie sveikatos ir saugos įstatymų reglamentus, gali būti mokiniui patraukli, įdomi ir laukiama.

Zarasų žemės ūkio mokyklos profesijos dalykų metodinės grupės pirmininkė Janina Čepelionienė


Gruodžio 2 d. 16VRT1 ir 16TP1 grupių mokiniai vyko į Kauną. Edukacinės išvykos metu lankėsi Kauno IX forte bei Lietuvos sveikatos universiteto anatomijos instituto muziejuje.

Ekskursijos metu susipažino su Kauno tvirtovės istorija, ginkluote, kitais Kauno tvirtovės fortais. Apsilankė tarpukario Lietuvos laikotarpiu IX forte veikusio Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo skyriaus kalinių kamerose, karceriuose, pasimatymų kambaryje. Susipažino su ekspozicija, pasakojančia apie masines žydų žudynės IX forte ir Lietuvoje, kalinių pabėgimo iš IX forto istorija.

Ypatingą ekskursijos dalį sudarė pasivaikščiojimas po IX forto gynybinių įtvirtinimų  požemines susisiekimo galerijas, kur susipažino su buvusiomis artilerijos pabūklų ir įgulos pozicijomis, artilerijos ginkluote. Apžiūrėjo  IX forto įgulos amunicijos sandėlius, artilerijos pabūklų ir įgulos slėptuves.

Antroje dienos pusėje mokinių grupė lankėsi Anatomijos muziejuje, kuriame eksponuojami  žmogaus skeletai,  balzamuoti kūno organai bei jų modeliai.  Visa tai yra svarbi mokomoji priemonė studentams, patologoanatomams ir teismo medicinos atstovams.

16VRT1 grupės auklėtoja, profesijos mokytoja Dalia Bertašienė


Pasaulinė AIDS diena

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos simbolis – raudonas kaspinėlis – solidarumo su AIDS sergančiais bei ŽIV paveiktais žmonėmis ženklas. Pasaulinės AIDS dienos minėjimo tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS!

Biologijos mokytoja Žaneta Sukavičiūtė – Ponyčienė pamokų metu diskutavo su mokiniais  aktualiausiomis temomis, kurios susijusios su AIDS. Pamokų tikslas buvo – supažindinti mokinius su AIDS problema, užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdais. Mokiniai žiūrėjo prof. dr. Sauliaus Čaplinsko vaizdo įrašą, skirtą pasaulinei AIDS dienai „AIDS: GERIAU ŽINOTI!”.

Mokiniai kartu su soc. pedagoge kūrė AIDS dienai skirtą plakatą. Ši tema yra aktuali visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, juk žmogaus sveikata yra pats didžiausias turtas.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė

 


Zarasų žemės ūkio mokyklos mokiniai –  Respublikinio konkurso laimėtojai

Lapkričio 29 d.  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ respublikinės varžytuvės. Vilniuje susirinko penkios geriausiai savo regionuose pasirodžiusios komandos, tarp jų ir Zarasų žemės ūkio mokyklos mokiniai. Šių metų varžytuvių tema – krikštynos. 

Konkursą sudarė dvi dalys. Pirmoji – komandos prisistatymas, kurio metu mokiniai savo regioną pristatė jam būdinga tarme, atskleisdami gimtojo krašto krikštynų papročius, paįvairindami prisistatymą tautosakos motyvais, autentiškais atributais. Antroji dalis – kulinarijos paveldo konkursas. Jame mokiniai pristatė patiekalus. Šiais metais mokyklos stalas labai išsiskyrė. Zarasų žemės ūkio mokyklos mokiniai pristatė savo kraštui būdingą „vandenų stalą“, ant jo puikavosi įdarytos lydekos, vėžių sriuba, keptos seliavos.

Mokinių pasirodymus ir patiekalus vertino VšĮ Kulinarijos paveldo fondo direktorė Birutė Imbrasienė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė Gražina Kadžytė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Vilniaus etninės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Kavaliauskas ir Vytauto Didžiojo universiteto Kultūrų studijų katedros doktorantė Justė Vasilionytė-Stašaitienė. Garbi komisija Zarasų žemės ūkio mokyklos komandai skyrė II – ąją vietą Respublikinėse varžytuvėse „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Išvyka į Zarasų jaunimo centrą

Lapkričio 23 d. mūsų mokyklos mokiniai ir soc. pedagogė Monika Kairienės vyko į Zarasų jaunimo centrą. Jame jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo projekto koordinatorius Tomas Vaicekauskas supažindino su Jaunimo centro veiklomis ir projektu „Atrask save“. Jaunimo centras yra atviras kiekvienam jaunam žmogui, kuris ieško saugios aplinkos, naujų bendrumo, kartu buvimo formų, turi laisvo laiko, tačiau nežino, kaip ir kur jį turiningai praleisti.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Svečiuose Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai

Lapkričio 23 d. mokykloje lankėsi Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Jie  papasakojo mokiniams apie šią profesiją,  reikalingus gebėjimus ir reikalavimus stojant jos mokytis.                     
Pareigūnai detaliai paaiškino, kaip naudotis gesintuvu, papasakojo apie galimas traumas netinkamai gesintuvą eksploatuojant. Pareigūnai mokiniams parodė filmukus apie gaisro ir kitus pavojus sveikatai ir gyvybei, kvietė diskutuoti apie kylantį pavojų.
Mokiniai komentavo situacijas, dalijosi savo patirtimi ir suprato, kokia įdomi, prasminga ir labai reikalinga ši profesija.

Bibliotekos vedėja, atsakinga už karjeros koordinavimą Rima Vaicekauskė


  TARPAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Kaip ir kiekvienais metais Zarasų žemės ūkio mokykloje paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – paukštis.
Mokiniai kartu su soc. pedagoge kūrė tolerancijos stendą, rašė apie tai, kas labai svarbu gyvenant tarp bendraamžių – tai kantrybė, supratingumas, pasitikėjimas, atleidimas, geraširdiškumas… „Priimu tave tokį – koks esi“, rašė mokiniai.
Profesijos mokytoja Donata Radionova pamokų metu su mokiniais diskutavo aktualiomis temomis apie toleranciją. Mokiniai prie arbatos puodelio piešė ir kirpo pirštines, rašė linkėjimus. Lietuvių kalbos mokytoja Edita Kondratavičiūtė su mokiniais diskutavo taip šia tema, mokiniai išsakė savo sąsiuviniuose mintis apie toleranciją: „Gal šiame mažame pasaulyje ir nėra daug tolerancijos, bet šią stebuklingą dieną daug žmonių stengiasi būti vieni kitiems malonūs, draugiški ir bendraujantys.“
15VRT2 ir 16VRT1 grupių mokiniai kartu su profesijos mokytoja Natalija Derškiene kepė draugystės pyragą, iškepusios vaišino mokinius, mokytojus, darbuotojus. Tegu tolerancija gyvena kiekvieno mūsų širdyje ir namuose.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Svečiuose – „Swedbanko“ atstovas

Mokykloje apsilankė Swedbanko pardavimų vadybininkas Paulius Ražanskas, kuris pristatė banko veiklos naujoves, papasakojo apie jaunimo programą, paskolų galimybes, apie įdomų  konsultavimo metodą- „Investavimo žaidimą“, suteikiantį žinių ir neįkainojamos patirties, kuri pravers investuojant realius pinigus.

Vadybininkas akcentavo kainodaros pokyčius, paaiškino apie bekontakčius atsiskaitymus. Mokiniams, dalyvavusiems diskusijoje, buvo įteiktos dovanėlės.

Bibliotekos vedėja,  atsakinga už karjeros koordinavimą Rima Vaicekauskė


Vertinga patirtis

Lapkričio 10 d. mūsų mokyklos virėjų specialybės mokiniai kartu su specialybės mokytojomis lankėsi „Maisto ir gėrimų BAF 2016“ parodoje. Tai buvo maisto kultūros šventė ir verslo įvykis, skirtas „gero“ maisto idėjoms bei mitybos kultūrai puoselėti.

Mokiniai daug sužinojo apie  aliejų, sūrių, mėsos gaminių, įvairių rūšių pastos, delikatesų , saldumynų gaminimo ypatumus, įrengimus. Taip pat degustavo delikatesinių maisto produktų ir gėrimų iš Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Uzbekistano, Vokietijos, Lietuvos.

Vertinga patirtis, galimybė išbandyti naujoves, plėsti akiratį  pažadina norą daugiau domėtis būsima profesija ir gaminti įvairesnius patiekalus.

Bibliotekos vedėja, atsakinga už karjeros koordinavimą Rima Vaicekauskė


Helovinas ir pas mus….

Š. m. Spalio 28 d . Mokinių taryba organizavo Helovino šventę. Tikroji šios šventės data – spalio 31-oji, bet mokykloje ji atšvęsta penktadienį, prieš pat prasidedant rudens atostogoms. Pasiruošimo metu  mokiniai uoliai triūsė: galvojo kaip įdomiau apsirengti, gamino kuo baisesnes kaukes. Nuo pat ryto mokiniai su mokytojais darėsi asmenukes, per ilgąją pertrauką visus kvietė rinktis aktų salę, kurios metu vyko „Baisiausios kaukės“ rinkimai. O kaip gi be Helovino akcento moliūgo? Buvo ir jis… puošė mokyklos valgyklą.

Mokinių taryba dėkinga mokytojams, kad nebuvo abejingi ir prisijungė prie šios šventės.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Kai šildo ne tik žvakės liepsna, bet ir geri darbai…

Jau naktys šaltos, Viešpatie,

Ir danguje jau virpa tie

Tavo altorių žiburėliai.

Šventi šventųjų Vėlines,

Ant mūs kapų pavėlinęs

Žvakelę pastatyt klajūnei vėlei.

Ji skundžiasi sušalusi.

O tiek ugnies aukštai Tu lieji.

Ir dunkso ten kažkur uraluose

Kapeliai mūsų apsnigtieji.

Artėjant Vėlinėms – mirusiųjų pagerbimo šventei, š. m. spalio 28 dieną mokyklos savanoriai kartu su  socialine pedagoge Monika Kairiene ir neformalaus švietimo organizatore  Elžbieta Žigaite, vyko į Smėlynės kaime esančias apleistas kapavietes. Prie šios iniciatyvos  geranoriškai prisijungė Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus Zarasų rajono savivaldybės veiklos teritorijoje inspektorė S. Kolesnikovienė. Akcijos tikslas – sutvarkyti apleistus Smėlynės kaimo kapinių kapus ir uždegti žvakutes. Tikime, jog žvakės liepsna gali sušildyti mums brangius prisiminimus, padėti pajusti būties trapumą ir bent simboliškai prisiliesti prie amžinybės.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Nugalėtojų laurai projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ Aukštaitijos regiono varžytuvėse

Spalio 27 d. Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centre vyko projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ Aukštaitijos regiono varžytuvės.

Pirmajame etape varžėsi Aukštaitijos regiono komandos iš Vilkijos, Vilniaus žemės ūkio mokyklų, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro, Švenčionių profesinio rengimo centro, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos, Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio mokymo centro, Zarasų žemės ūkio mokyklos. Šių metų projekto tema – krikštynos. Jau nuo seno ši šeimos šventė buvo gaubiama paslapties ir savitumo skraiste. Šiandieninės krikšto tendencijos kiek skiriasi nuo pradinių ir senųjų krikščioniškojo tikėjimo taisyklių. Siekiant supažindinti mokinius su krikšto laiko istorija ir jo svarba naujam šio pasaulio gyventojui, gilinomės į krikšto apeigų istoriją, papročius, prietarus, simboliką, senuosius patiekalus. Mokyklos komanda turėjo paruošti prisistatymą, suvaidinti pasirinktą krikštynų epizodą savo regionui būdinga tarme, spręsti teorinių žinių patikrinimo testą bei vertinimo komisijai ir projekto dalyviams pristatyti paruoštą šventės stalą, patiekalus, receptūrą.

Mokyklos komanda  komisijai pristatė krikštynų prietarus. Ant stalo puikavosi įdaryta lydeka, kepta seliava, vėžių sriuba. Sklandi ir nuotaikinga prisistatymo programa, teorinės žinios, išskirtinės vaišės Zarasų žemės ūkio mokyklai atnešė pergalę – I – ąją vietą Aukštaitijos regiono varžytuvėse bei kelialapį į Respublikinį konkursą lapkričio 29 d. Vilniuje.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai?“

Į kvietimą prisijungti prie Vokiečių kalbos dienų projekto atsiliepė ir užsiregistravo mūsų mokykla. Spalio 20 dieną, norėdami dar labiau pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį ir populiarumą, į mokyklos aktų salę pakviesti mokiniai, mokytojai ir kiti svečiai stebėjo vokiečių kalbos dienai „Ö kaip vokiškai?“ skirtą renginį, aplankė mokinių darbų ir leidinių parodą.

Vokiečių kalbą besimokantys mokyklos mokiniai parengė ir pristatė ne vieną veiklą: skaitė eilėraščius, parodė nufilmuotą interviu, dainavo dainas vokiečių kalba ir inscenizavo Frydricho Šilerio baladę „Pirštinaitė“.

Tokiu būdu mūsų mokykla žengė žingsnį link vokiečių kalbos patrauklumo stiprinimo ir skatinimo jaunąją kartą mokytis šios nuostabios J.W. Getės, F, Šilerio ir kitų vokiečių tautos klasikų kalbos. Tikimės, kad Vokiečių kalbos dienos taps tradiciniu kasmetiniu renginiu, per kurį vis daugiau mūsų mokyklos mokinių prabils vokiškai!

Vokiečių kalbos mokytoja  Janina Čepelionienė


Konkurso „Geriausia mokyklos grupės“ ekskursija

Spalio 18 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos mokiniai, 2015-2016 m. m. nugalėjusi 9 klasė, vyko  į pažintinę edukacinę ekskursiją, į Valstybės pažinimo centrą Vilniuje. Kiekvienas gavo savotišką interaktyvų gidą – planšetinį kompiuterį. Centro ekspozicijos esmė – interaktyvumas, kuris padeda naujai pažvelgti į vieną ar kitą įvykį. Mokiniai, naudodamiesi naujomis technologijomis, susipažino su esminiais valstybės elementais: teritorija, gyventojais, valstybės institucijomis ir jų funkcijomis.

Mokiniams didelį įspūdį paliko   aštuonerius metus rekonstruota Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka – nacionalinė kultūros ir informacijos įstaiga, kaupianti, organizuojanti ir sauganti dokumentinį Lietuvos kultūros paveldą, formuojanti Lietuvos mokslui, švietimui, kultūrai ir ūkiui aktualių Lietuvos ir užsienio dokumentų fondą bei teikianti informacinio aprūpinimo paslaugas visuomenei.

Kupini įspūdžių mokiniai laimingi grįžo į gimtuosius Zarasus. Mokiniai dėkingi mokyklai už suteiktą galimybę išvykti į Vilnių.

Socialinė pedagogė   Monika Kairienė


Kuriame mozaiką mokytojams! Su mokytojo diena!

Spalio 5 d. – Tarptautinė mokytojo diena! Ši diena Zarasų žemės ūkio mokykloje buvo minima skambiai, mokytojai ir darbuotojai buvo pakviesti į šventinę programą skirtą mokytojams, profesijai, jų darbui, patirčiai.

Ankstų rytą mokytojus pasitiko armonikos ir gitaros stygų užgaunamų melodijų skambesiai bei lapų lietus, kuriuo mokiniai sveikino į mokyklą atvykusius mokytojus. Kiek vėliau visi rinkosi mokyklos aktų salėje. Joje jau laukė papuošti staliukai, saldėsiai, užkandžiai, kava ir arbata.

Pasveikinti pedagogus atvyko Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas bei seimo narys Algimantas Dumbrava. Šventinėje programoje pasirodė mokyklos muzikos studijos solistė Gintarė Matulevičiūtė ir merginų vokalinis ansamblis, šokio studijos nariai atliko nuotaikingą kompoziciją „Mokytojų ateitis“, ant scenos debiutavo Gintaro Andrijausko vadovaujama instrumentinio muzikavimo studija. Jautrios dainos metu mokytojams buvo teikiamos gėlės ir mokinių pagaminti atvirukai su gražiausiais linkėjimais. Po šventinio koncerto vyko šmaikšti, tačiau labai svarbi ceremonija. Pasirodo, prabėgus keleriems metams mokykloje ženkliai pagausėjo lakstančių nekrikštytų mokytojų ir mokyklos darbuotojų, visi turėjo priimti mokyklos krikšto sakramentą ir jiems skirtus įsipareigojimus.

„Iš spalvotų popieriaus gabalėlių kuriame mozaiką, sunku… limpa pirštai, o popierėliai neklusnūs. Tu mokei atidumo, derinti spalvas, neskubėti. Tada dar nesakei, kad gyvenimo mozaiką klijuoti bus dar sunkiau, o ir spalvas ne visada derinsime vien patys. Neišmokau… neišmokei mozaikos kurti savanaudiškomis spalvomis.“ Už kantrybę, supratimą, ugdymą ir mokymą pažinti gyvenimą galime būti dėkingi brangiems pedagogams. Su mokytojo diena!

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Atvirų durų diena Zarasų veterinarijos ir maisto tarnyboje

Spalio 4 dieną mokinių grupė lankėsi Zarasų veterinarijos ir maisto tarnybos organizuotoje „Atvirų durų dienoje“. Mus maloniai pasitiko šios tarnybos specialistai Darius Kazulėnas, Auksė Kryžiokienė ir kiti.

Pirmiausia darbuotojai supažindino mokinius su veterinarijos gydytojo profesija, papasakojo apie Zarasų rajone gyvenančius naminius ir laukinius gyvūnus, įvardijo ūkius, kuriuose auginamos avys, žirgai, veisiamos sraigės.

Specialistė akcentavo, kaip svarbu sveikai maitintis, daugiau valgyti daržovių ir vaisių, paisyti higienos reikalavimų. Mokiniai stebėjo per mikroskopus erkę, briedžio blusą ir trichineliozės lervas, sužinojo, kokį pavojų kelia šie parazitai ir kaip jų saugotis.

Kiekvienas gavo ir po dovanėlę. Tokie renginiai labai reikalingi jaunimui, kadangi  galima iš arti pamatyti įvairių profesijų kasdienybę bei prasmę.

Bibliotekos vedėja, atsakingas už karjeros koordinavimą Rima Vaicekauskė


Paroda ,,Expo Aukštaitija 2016“

2016 m. rugsėjo 30- spalio 2 dienomis Panevėžio ,,Cido arenoje“ vyko kasmetinė paroda ,,Expo Aukštaitija 2016“. Šios parodos metu Panevėžio ir Utenos regionų profesinio mokymo įstaigų mokiniai dalyvavo profesinio meistriškumo konkursuose. Mūsų mokyklos mokinė Edita Andrijauskaitė ir profesijos mokytoja Galina Gluchova vyko į padavėjų/virėjų specialybės meistriškumo konkursą. Edita atliko stalo serviravimo užduotį pagal pačios sukurtą valgiaraštį dviem asmenims tema ,,Ir vėl ruduo“.

Praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė


Zarasų miesto derliaus šventėje „Auksinis ruduo“ pelnytos net dvi nominacijos!

Tradicinė Zarasų miesto derliaus šventė šiais metais džiugino saulės spinduliais, o atsitraukęs lietus leido paslėpti guminius batus.

Zarasų žemės ūkio mokyklos ekspozicija kasmet vis gausesnė ir įdomesnė. Kiemelyje šiais metais įsikūrė kaltinis gluosnis dekoruotas obuolių karoliais, po juo – gausybė daržo gėrybių: kukurūzų, dekoratyvinių paprikų, raudonųjų pipirų, dekoratyvinių moliūgų ir t.t. Šalia gluosnio susirangė šimtakojis nešinas rudeniniais lapais, obuoliais, cukinijomis ir kopūstais. Šia derliaus šventės kompozicija visi stebėjosi labiausiai. Mokyklos kiemelį papuošė rudeninės mokinių kompozicijos.

Prisistatymo metu ant scenos pasirodė mokyklos solistė Gintarė Matulevičiūtė, kuri atliko dainą „Ruduo“ ir pristatė mokyklos ekspoziciją, kartu su ja šoko ir dainavo gausus mokytojų būrys. Šiais metais Zarasų žemės ūkio mokykla derliaus šventėje „Auksinis ruduo“ pelnė net dvi nominacijas – gausiausios ir derlingiausios kompozicijos.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


„Bėgimas už saugią ir blaivią Lietuvą“ Švenčionių profesinio rengimo centre

Rugsėjo 30 d. Švenčionių profesinio rengimo centre vyko tradicinis „Bėgimas už sveiką ir blaivią Lietuvą“. 3 km. Atstumą įveikė penkiolika mokyklos mokinių, kūno kultūros mokytojas Darius Bertulis ir socialinė pedagogė Monika Kairienė. Pirmasis finišavo dešimtos klasės mokinys Tomas Galvonas (gr. 16Di1), vos per plauką ant nugalėtojų pakylos neužlipo vienuoliktokai Steikintas Survila ir Deividas Garbinčius (gr. 16TP1), jie užėmė IV – V vietas. Mokyklos sportininkai rungėsi imtynių rungtyje, dalyvavo snaiperio konkurse. Savo dainomis šventę papuošė mokyklos solistė.

Sėkmingas bėgimas ir laimėjimai paskatino galvoti apie kitų metų būsimus pasiekimus.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Susitikimas su Probacijos skyriaus inspektore

2016 m rugsėjo 28 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje lankėsi Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus Zarasų rajono savivaldybės veiklos teritorijoje inspektorė Skaistė Kolesnikovienė. Susitikimo metu moksleiviai supažindinti su Probacijos skyriaus veikla, dažniausiai teismo skiriamomis bausmėmis ir įpareigojimais nepilnamečiams, jų nevykdymo teisinėmis pasekmėmis.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Konstitucijos egzaminas 2016

Rugsėjo 27 d. LR teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite – visus šalies piliečius ir gyventojus kvietė pasitikrinti Konstitucijos žinias. Zarasų žemės mokykloje organizuotame I-ame egzamino etape dalyvavo 11 mokinių. Į II-ąjį etapą , surinkę daugiau nei 25 balus iš 30galimų,pateko: Edita Andrijauskaitė (15VRT2), Gintarė Matulevičiūtė (15 VRT2) ir Dominyka Volikova (16TP1).

Istorijos mokytoja Vanda Marytė Zaleckienė


Praktikumas Austrijoje

2016 m. rugsėjo 20-25 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo praktikumą ,,Lietuvos ugdymo įstaigų edukacinių erdvių kokybės gerinimo prielaidos, remiantis Austrijos visuomenės švietimo institucijų ir viešųjų edukacinių erdvių patirtimi“ geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių apžiūros-konkurso nugalėtojams bei tęstinio projekto ,,Žaliosios edukacinės erdvės ir gamtos ekspozicijos mokyklų aplinkoje“ dalyviams. Zarasų žemės ūkio mokyklos bendruomenė šiame projekte dalyvauja nuo 2013 metų. Kurdami edukacines erdves, gražindami mokyklos aplinką edukacinių erdvių apžiūroje-konkurse 2014-aisiais metais laimėjome I-ąją. o 2016-aisiais II-ąją vietą.  Į mokymus, skirtus pedagogams kuriantiems edukacines erdves, buvo pakviesta po vieną mokyklos nugalėtojos atstovą.
Praktikumo dalyviai Austrijoje lankėsi nacionaliniame klintinių Alpių parke, susipažino su teminiais Hirštėteno gėlių sodais, Vachau slėnio mažų gyvenviečių želdinimo ir tvarkymo tradicijomis, Melko vienuolyno prancūziško stiliaus parku. Taip pat lankėsi Austrijos mokyklų kuriamuose soduose, gėlynuose, sėmėsi idėjų apžiūrėdami gamtines ekspozicijas.
Edukacinės išvykos metu praktikumo dalyviai apibendrino apžiūros-konkurso rezultatus, aptarė vertinimo kriterijus ir jų tobulinimo galimybes, pristatė savo mokyklų edukacines erdves, ateities vizijas.

Praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė


Atminties keliai

Rugsėjo 21 dieną Zarasų žemės ūkio mokyklos mokiniai dalyvavo Lietuvos žydų genocido aukų atminimui skirtoje pilietinėje akcijoje „Atminties kelias“. Pirmiausia apsilankėme Zarasų krašto muziejuje. Kolekcijų saugotojas ir kultūrinių renginių koordinatorius  V.Trusovas įdomiai papasakojo apie garsaus žydų kilmės amerikiečių iliustratoriaus Al Jaffee  biografiją, gyvenimo vingius, sąsajas su mūsų kraštu ir pristatė iliustracijų reprodukcijas.
Po to vykome į netoli Degučių esantį Krakynės mišką, kur palaidota labai daug žydų. Istorijos mokytoja Vanda Marytė Zaleckienė papasakojo apie genocidą mūsų krašte. Pagerbėme žuvusius tylos minute, prisilietėme prie paminklo. Supratome, kiek netekčių patyrė žydų tauta.

Bibliotekos vedėja, atsakinga už karjeros koordinavimą Rima Vaicekauskė


Pažintis su profesijų įvairove

Rugsėjo 9 d. mūsų mokykloje šurmuliavo Zarasų Santarvės pradinės mokyklos ketvirtokai, lydimi mokytojos Galinos Razmanavičienės. Mokiniai apžiūrėjo vis gražėjančią mokyklos aplinką, edukacines erdves, atnaujintus kabinetus. Praktinio mokymo laboratorijose ketvirtokams didžiausią įspūdį paliko mokomieji traktoriai ir automobiliai. Profesijos mokytojai supažindino mokinius su technikos priežiūros verslo darbuotojo, kalvio, suvirintojo, šaltkalvio ir kitomis profesijomis bei mielai atsakė į daugybę mokiniams rūpimų klausimų.

Praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė


Pažintinė kelionė po Mažosios Lietuvos regioną

Zarasų žemės ūkio mokyklos darbuotojai ir mokiniai rugsėjo mėnesį vyko į pažintinę kelionę po Mažosios Lietuvos regiono apylinkes bei Šilutės profesinio mokymo įstaigas. Kelionei pasirinkome 141-ąjį kelią Kaunas-Jurbarkas, vingiuojantį dešiniuoju Nemuno žemupio krantu. Tai senas kelias, gal net vienas seniausių Lietuvoje, kurį rašytiniuose šaltiniuose mini kryžiuočiai, sėlinę grobti mūsų krašto XIII-XV a. Šis kelias-tai ne tik nuostabūs Nemuno vaizdai, bet ir vienas po kito išnyrantys Seredžiaus, Veliuonos piliakalniai, Kauno, Raudondvario, Raudonės, Panemunės pilys, Belvederio ir Veliuonos, Jurbarko dvarai ir nuostabūs parkai. Nepamiršome aplankyti ir legendomis apipinto Rambyno kalno-senovės dvasinio skalvių genties centro.
Išvykos metu taip pat susipažinome su Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla bei Šilutės žemės ūkio mokyklos žuvininkystės praktinio mokymo centru. Centre įdiegta moderni šiuolaikinės technologijos įranga, kurios pagalba mokiniai išmoksta veisti ir auginti žuvis nuo ikrelių iki suaugusių žuvų.
Po išsamios apžvalginės ekskursijos po mokymo įstaigas, pasisėmę žinių ir naujų idėjų, pasukome link Rusnės-miestelio saloje ir paskutinio šios kelionės objekto-Ventės rago-toliausiai nutolusio Šilutės rajono taško, kuriame įsikūrusi paukščių žiedavimo stotis, ornitologijos muziejus, stūkso šimtametis švyturys.
Ši kelionė buvo kupina puikios nuotaikos ir atradimo džiaugsmo. Prisiminėme Lietuvos istorinę praeitį, susipažinome su gamtos paminklais, pasisėmėme profesinių žinių ir idėjų.

Praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė


Svečiuose Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos bendruomenės nariai

Prasidėjus naujiems mokslo metams mokykloje jau sulaukėme svečių. Apžiūrėti Zarasų žemės ūkio mokyklos atvyko Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos bendruomenės nariai.

Svečiai bendravo su Zarasų rajono savivaldybės turto valdymo ir viešųjų pirkimo skyriaus vedėja Dalia Nastajiene, kuri pasakojo apie kurortinę miesto teritoriją. Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė dalijosi gerąja patirtimi, buvo kalbama apie modulines programas, pameistrystę, laboratorijų atnaujinimą, mokyklos erdvių puoselėjimą. Svečiai apžiūrėjo mokyklą: klases, aktų salę, sporto salę, įamžino mokinių ir mokytojų dirbinius, kurie puošia mokyklos koridorius.  Taip pat pasivaikščiojo mokyklos teritorijoje, aplankė bendrabutį, valgyklą. Profesijos mokytojas Evaldas Dumbravas svečius lydėjo ekskursijos po Zarasus metu.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


MES PRIEŠ PATYČIAS

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė kartu su Lietuvos Prezidentės inicijuotos akcijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadore žurnaliste Daiva Žeimyte rugsėjo 9–ąją visose mokyklose skelbė dieną „Mes prieš patyčias“. Mūsų mokykla dalyvavo akcijoje, mokytojai ir mokiniai žiūrėjo tiesioginę vaizdo transliaciją internetu, tai buvo 20 min. trunkantis šmaikštus, įkvepiantis Niko Vujičičiaus pasakojimas, skirtas mokiniams. Savo vaizdo pasakojime Niko dalijasi sėkminga patirtimi, kaip jam pavyko sustabdyti patyčias ir kaip kiti žmonės gali padaryti tą patį. Po vaizdo transliacijos vyko aptarimas.

Tik visi kartu galime sukurti  draugišką, saugią , kūrybišką atmosferą mokykloje.

Dėkojame  visiems dalyvavusiems akcijoje.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


Sugrįžo spalvotas rugsėjis…

Rugsėjo 1 –osios  rytas nė iš tolo nepriminė praėjusių mokslo metų. Debesys nežadėjo lietaus, ryto vėsa nebaugino, kartu su saule į Zarasų žemės ūkio mokyklą atkeliavo rugsėjo 1 – oji. Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, o 10 val. mokyklos kieme vyko mokslo metų pradžios šventė.

Vasarą mokyklos kiemas pasidabino įvairiaspalviais žiedais, prie jų derėjo ir šiai progai kurtos floristinės kompozicijos. Šventės metu klausėmės mokyklos direktorės Nijolės Guobienės sveikinimo,  Tarybos nario Arvydo Steponavičiaus, Seimo nario Algimanto Dumbravos padėjėjos Reginos Račkauskienės. Šventės metu skambėjusios dainos ir žodžiai buvo skirti mokslui, žinioms ir pastangoms jų siekiant įprasminti.

Stovinčius šio naujo, iššūkių ir ieškojimų pilno kelio pradžioje, mokinius šventės vedėjos kvietė tvirtai ir drąsiai žengti per mokyklos slenkstį. Gerų ir sėkmingų mokslo metų!

Nefornaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


 Moksleivių dainų šventės jomarkas

Zarasų žemės ūkio mokyklos mokiniai ir darbuotojai liepos 7-8 dienomis dalyvavo Lietuvos moksleivių dainų šventės jomarke, šurmuliavusiame Vilniaus Gedimino kalno papėdėje. Pasipuošę tautiniais kostiumais ir gera nuotaika, žavėjome vilniečius, dainų šventės dalyvius ir miesto svečius, užsienio piliečius puikiais mūsų mokyklos mokinių ir mokytojų dirbiniais iš metalo, atvirukais su drobėje išmargintais etnografiniais raštais ir skaniais jau mokyklos tradicija tapusiais blynais.
Pasak švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės, šios moksleivių dainų šventės dalyvių gausa parodė, kad ir koks modernus ir šiuolaikiškas būtų jaunimas, jis didžiuojasi savo šalies kultūra, papročiai, tradicijomis ir dalyvauja jų kūrime.
Smagu buvo pasijusti gražaus ir prasmingo renginio dalimi, pabendrauti su tautodailininkais, kitų profesinių mokyklų atstovais, išeivijos lietuviais, turistais iš užsienio, pasidžiaugti puikiais šokėjų kolektyvų, chorų pasirodymais.

Praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė


MIESTAS, KURIAME LAIKAS TAPĘS VERTYBE

 Zarasų Žemės ūkio mokykloje jau tapo įprasta, kad pasibaigus mokslo metams išvykstama į ekskursiją. Aplankyta  jau tikrai nemažai – Lietuvos ir Latvijos įžymybės, Lenkija. Tačiau šiemet ekskursija ypatinga: jai buvo ruošiamasi ilgokai – ne vienam reikėjo ne tik pasus, leidžiančius į užsienį vykti, užsisakyti, bet ir pasirūpinti viza.
Atvykus į Sankt Peterburgą – pirmiausia atskubėjome į Generalinį konsulatą. Čia mus maloniai priėmė Dainius Numgaudis – Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Sankt Peterburge (buvęs Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris).
Sankt Peterburge lankėmės tada, kai čia vyko kulminacinis „Baltųjų naktų“ renginys – „Raudonųjų burių“ laivo plaukimas, į kurį turistai plūsta iš viso pasaulio. Įspūdingą šventę lydėjo muzikos ir šviesos šou:  dangus žydėjo įvairiomis spalvomis nuo fejerverkų pliūpsnių.
Aplankyta daug: Petropavlovsko tvirtovėje girdėjome pabūklų, simbolizuojančių vidurdienį, šūvius, Ermitažas suteikė unikalią progą pamatyti ir susipažinti su neįkainojamomis Pasaulinio meno vertybėmis.              Nuostabios kelionės įspūdžiai džiugins: apsilankiusieji pirmąkart dar ilgai dėlios savo įspūdžių mozaiką, o tie, kurie lankėsi ne pirmąkart – lygins ir žavėsis dar kartą naujai atrastu nepakartojamu Sankt Peterburgu. O už tai, kad mes ilgai dar gyvensime tais įspūdžiais, kad rūšiuosime ir dėliosime į savo vertybių skryneles, privalu padėkoti energingai grupės vadovei – Rimai Vaicekauskei, nenuilstančiai Zarasų Žemės ūkio mokyklos direktorei – Nijolei Guobienei, šauniems UAB „Zarasų autobusai“ vairuotojams –  Romaldui Ruseckui ir  Algiui Savičiui.

Giedrė MIČIŪNIENĖ


 Mokslo metai baigiasi, darbai – ne

Talentingų ir darbščių mokyklos darbuotojų dėka mūsų aplinka: klasės, koridoriai ir kitos erdvės, nuolat tobulėja, gražėja.

Mokyklos vidiniame kieme beveik baigti žaliosios klasės puoselėjimo darbai. Ateityje moksleiviai turės galimybę mokytis gryname ore. Kitoje žalioje erdvėje jau puikuojasi karališki stručiai, boružėlė ir voras, tiesa pastarasis dar „nepražydo“ visu savo grožiu ir didingumu. Mokyklos darbuotojos kruopščiai puoselėja visas erdves, net ir pačias mažiausias, tas, kurių galbūt niekas nepastebi.

Iš tokių smulkmenų ir kuriame darnią, harmoningą visumą, aišku viena, šie darbai dar tik pradžia…

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Diplomų teikimo šventė

Birželio 17 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko iškilminga diplomų teikimo šventė. Pilnutėlėje salėje rinkosi mokyklos absolventai, mokytojai, svečiai ir artimieji.  Su mokykla atsisveikimo 205 absolventai: kaimo turizmo organizatoriai, virėjai, technikos priežiūros verslo darbuotojai, apeigų ir švenčių organizatoriai, logistai – ekspeditoriai, apdailininkai (statybininkai), technikos priežiūros verslo darbuotojai, smulkiojo verslo organizatoriai, žemės ūkio gavybos verslo darbininkai, šaltkalviai – remontininkai. Pasirinkdamas profesiją žmogus kloja pamatą tolimesniam savo gyvenimo keliui, o mokyklos kolektyvas siekia suteikti platų pasirinkimą savo mokiniams, šviesų žvilgsnį į jų ateitį.

Mokyklos absolventams, mokytojams ir svečiams buvo skirtas šventinis koncertas. Scenoje veržlią sambą ir džaivą atliko sportinių šokių studijos „Domino“ šokėjai Ugnė ir Nikita (vadovas Vytenis Jackūnas). Žiūrovams koncertavo tik šiai progai susibūręs gitarų trio. Scenoje pasirodė ir mokyklos solistai. Absolventams linkėta sugrįžti kaip paukščiams, išsiilgusiems švelnaus vėjo, dangaus mėlynės, laisvės. Taip pat linkėta skaisčios saulės šviesos, tvirtos ir sėkmingos kelio pradžios. Vieni mokyklos duris jau užveria, kiti jas atvers rudenį, todėl – iki margaspalviais lapais nubarstyto rugsėjo…

Neformalioji švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Respublikinio konkurso “Žemės vaikai” baigiamasis etapas

Birželio 16 d.  Ukmergėje vyko Respublikinio konkurso „Žemės vaikai“ baigiamasis etapas. Prieš kelias savaites regioninis etapas vyko mūsų mokykloje, o jo nugalėtoja Edita Andrijauskaitė visą laiką kruopščiai ir nuosekliai ruošėsi kelionei į Šventupės kaimą. Čia rinkosi Profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir mokytojai parodyti savo meistriškumo, išradingumo, pašokti bei padainuoti. Vyko aštuntasis Respublikinis kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkursas ,,Žemės vaikai-2016″.

Šventėje dalyvavo 25 profesinių mokyklų kolektyvai, kurie konkursui paruošė kiemelius, jų pristatymus. Visą konkursą stebėjo  kompetentinga komisija, kuri vertino testų užduočių atlikimą, praktinės užduoties kokybę bei mokyklų paruoštus prisistatymus, komisijos nare tapo ir mūsų mokyklos mokytoja metodininkė Danutė Gražienė. Visą dieną skambėjo muziką bei dainos. Kol konkurso dalyviai dirbo, scenoje koncertavo profesinių mokyklų meno saviveiklos kolektyvai, Ukmergės etnografinis ansamblis „Piniava“, grupė „Thundertale“. Šiais metais konkurso meninėje programoje pasirodė mokyklos kanklininkės, žiūrovai galėjo pasiklausyti armonikos ir akordeono, dainavo mokyklos solistė. Didžiuojamės  Editos Andrijauskaitės sėkme konkurse.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Nepamirštami susitikimai

Prieš 28 m. (1988 m.) Zarasų žemės ūkio mokyklą baigė nemažas būrys jaunų žmonių. Jų specialybė – elektrikai. Jauniems nebuvo lengva įsitvirtinti gyvenime, bet noras ir užsispyrimas nugalėjo: beveik visi įsidarbino pagal specialybę, kai kurie įkūrė savo įmones, neprašė pašalpų, neišvažiavo į užsienį.

Mus, buvusius 45 grupės auklėtojus (Vandą Marytę Zaleckienę, Joną Juršį ir Dimitrijų Kostygovą) džiugina auklėtinių pagarba mokyklai ir mokytojams.  Auklėtiniai grožėjosi pasikeitusia mokykla: tiek vidumi, tiek išore. Pasikeitę ir mūsų auklėtiniai: suaugę, subrendę. Kiekvienas papasakojo apie mėgstamą darbą, gyvenimą, didžiuodamiesi kalbėjo apie savo šeimas. Antroji šventės dalis vyko mokyklos praktinio mokymo centre prie Smėlynės ežero. Nuoširdžios kalbos, įspūdžiai, juokai netilo visą vakarą.

Susitikimo dalyvius sveikino ir mokyklos direktorė Nijolė Guobienė. Ji džiaugėsi, kad buvę mokiniai nepamiršta mokyklos, auklėtojų, mokytojų ir didžiuojasi, jog baigė Zarasų žemės ūkio mokyklą.

Buvę 45 gr. vadovai mokytoja Vanda-Marytė Zaleckienė, profesijos mokytojas Jonas Juršys


Zarasų miesto kurortinio sezono atidaryme mokyklos blynai, suvenyrai ir šokiai

Bet kalbėjo Sraigė vieną vakarą
Prie vartelių Boružei basai:
Gražūs Zarasai, tarytum vasara,
Vasara graži, kaip Zarasai…

Juozas Erlickas

Paskutinis gegužės savaitgalis tradiciškai įtemptas, įdomus ir karštas. Kiekvienais metais palydint pavasarį ir pasitinkant vasarą Zarasų miestas atidaro karštąjį metų sezoną.

Žemės ūkio mokykla kasmet sulaukia kvietimo dalyvauti šioje šventėje. Gegužės 28 – osios rytą Zaraso ežero pakrantės „Menų krantinėje“ įsikūrė mokyklos kiemelis, kuriame buvo eksponuojami metaliniai mokinių ir mokytojų dirbiniai, kepami gardūs blynai. Šventės svečiai buvo kviečiami sukurti proginį atviruką. Mokyklos šokių studija dalyvavo šokių grupių koncerte, kuris vyko modernizuotame Zaraso ežero salos paplūdimyje.

Paskutinis vasaros savaitgalis džiugino saulės spinduliais, gražiais vaizdais, gerais žmonėmis „Gražūs Zarasai, tarytum vasara, vasara graži, kaip Zarasai…“

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Tiek daug kartų girdėtas – šį kartą paskutinis…

Kasmet sugrįžtanti gegužė kartu su savimi mokyklos abiturientams atneša netik alyvomis dvelkiančią pavasario pabaigą, o ir simbolį – paskutinį kartą skambantį skambutį.

Ankstyvą gegužės 24 – osios rytą Zarasų žemės ūkio mokyklos dvyliktokai miestą pradėjo žadinti ir mašinų „skambučiais“ skambinti 5 val. ryto. Pirmiausia jie išsiruošė pas savo auklėtojas: 14A2 gr. auklėtoją Janiną Čepelionienę, 14VRT2 gr. auklėtoją Galiną Gluchovą, 14TP2 gr. auklėtoją Vandą Marytę Zaleckienę. Šiais metais mašinų paradas buvo itin gausus ir triukšmingas. Mokyklos kieme išsirikiavę papuošti automobiliai leido suprasti, kokia svarbi šventė atkeliavo į Zarasų žemės ūkio mokyklą.

Aktų salėje vyko koncertas. Mokyklos abiturientai ir jų auklėtojos pozavo fotografams, šypsojosi, prašė ir atsiprašė, linkėjo ir žadėjo. Dvyliktokams savo pasirodymus skyrė mokyklos šokio ir muzikos studijos nariai ir Gintaras Garšanovas (armonika). Vienuoliktos klasės auklėtojai buvo perduota priesaika.

Paskutinis skambutis nuskambėjo. Jis paskelbė nueito kelio pabaigą ir naujojo pradžią, privertė susimąstyti apie tai, kas nuveikta, išmokta, pasiekta, priminė daug mokyklinių akimirkų, patyrimų ir atradimų, patirtų čia – Zarasų žemės ūkio mokykloje.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Pagal ekstremaliųjų situacijų prevencijos priemonių planą mokykloje vyko civilinės saugos diena

Siekiant įgyvendinti ekstremaliųjų situacijų prevencijos priemonių planą mokykloje vyko civilinės saugos diena, kurios metu mokiniai kūrė plakatus, dalyvavo viktorinoje „gamtinės ir techninės kilmės pavojai“, klausėsi paskaitos apie užkrečiamųjų  ligų pavojų.

Profesijos mokytoja Donata Radionova mokiniams parengė viktoriną – „Gamtinės ir techninės kilmės pavojai“. Dalyviams buvo pateiktos keturios užduotys: pirmoji užduotis – „Sudėk sakinį“, antroji – „Atspėk žodį“, trečioji – „Pabirusios raidės“, ketvirtoji – „Situacijos“.  Viktorinoje pirmąją vietą laimėjo 15TP1 grupės  mokiniai, II – ąją 15VRT1 gr. mokinės, III – ąją 15Di1 gr. mokiniai. Dailės mokytoja Petronė Sekonienė kartu su mokiniais kūrė plakatus skirtus civilinės saugos dienai, o bendruomenės slaugytoja Genė Juršienė skaitė paskaitą apie užkrečiamųjų ligų pavojų.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


,,Žemės vaikai 2016“ II etapo konkursai tęsiasi

2016 m. gegužės 17 d. Alantos technologijos ir verslo mokykloje vyko II-asis respublikinio profesinio meistriškumo konkurso ,,Žemės vaikai 2016“ etapas – ,,Jaunasis žemės ūkio technikas“. Konkurse kartu su kitais  profesinių mokyklų ir profesinio rengimo centrų atstovais dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai Leonas Pūras (13TP3) ir Simonas Pivoriūnas (14TP2). Visi 34 dalyviai atliko 30 klausimų testą, suvirinimo praktinę užduotį bei figūrinį vairavimą pagal schemą su traktoriais ir agregatais.
Virėjo mokymo programos profesinio meistriškumo konkurse, kuris vyko  gegužės 19 d. Alytuje, dalyvavo 21 mokyklos atstovas. Mūsų mokyklą atstovavo Viktorija Malciūtė (14VR2). Virėjai atliko teorijos testą ir gamino patiekalą iš cukinijų. Rungdamiesi tarpusavyje būsimieji virėjai demonstravo ne tik  mokykloje įgytas žinias ir įgūdžius, bet ir kūrybiškumą, kruopštumą, ekonomiškumą.
Mokiniai turėjo puikią progą pasitikrinti savo gebėjimus, įgūdžius bei pasivaržyti tarpusavyje. Mokykla, mokinius ruošę profesijos mokytojai ir konkursuose dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Praktinio mokymo vadovė  Aurelija Vaitonienė


Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare

Jau šešioliktą kartą Burbiškio dvaras džiugina lankytojus ir kviečia pasigrožėti žydinčių tulpių žiedais. Šiam gamtos stebuklui neatsispyrė ir Zarasų žemės ūkio mokyklos kolektyvas. Gera nuotaika, atnaujinti dvaro pastatai, parkas, romantiški pasivaikščiojimų takai, restauruotų gramofonų, patefonų paroda, senoviniai automobiliai, šventinė mugė ir koncertas nepaliko abejingų šiai nuostabiai pavasario šventei. Ši edukacinė išvyka į Burbiškio dvarą – puiki atgaiva sielai.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Šventinis koncertas „Ant mamos rankų”

Gegužės 3 d., mokyklos aktų salėje vyko šventinis koncertas, mamoms dovanojome meninę kompoziciją „Ant mamos rankų“. Zarasų žemės ūkio mokykloje visos dainos, šokiai ir gražiausi bei jautriausi žodžiai buvo skirti pačioms brangiausioms mamoms. Šventinėje programoje dalyvavo Zarasų žemės ūkio mokyklos mokiniai, šokio ir muzikos studijos nariai bei neformaliojo švietimo programos „Mini baletas“ mažosios šokėjos.

Mamos klausėsi dainų, stebėjo mokyklos šokių studijos pasirodymus, klausėsi kanklių melodijos. Žiūrovai džiaugsmingiausiai sutiko mažąsias „balerinas“, kurios neslėpė jaudulio prieš koncertą, kuris užlipus ant scenos greit pasimiršo. Finalinės dainos metu kai kurių mamų akyse sublizgo ašaros, visų veidus papuošė šiltos šypsenos.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Su Tarptautine šokio diena!

Šokio dieną pradėta švęsti 1982 m., ji tapatinta su prancūzų baletmeisterio Žano Žoržo Noverio gimtadieniu. Ž.Ž. Noveris – žymus choreografinio meno reformatorius ir teoretikas, „šiuolaikinio baleto tėvas“. Švęsti šią dieną nutarė ir Zarasų žemės ūkio mokyklos šokio studijos mokiniai.

Balandžio 29 – osios rytas nedvelkė pavasariu, tačiau vėsus oras niekam netrukdė. Šokėjai vieną pamoką praleido mokyklos kieme, ji vyko šokio ritmu. Pamoka netruko įsibėgėti, niekas nespėjo sušalti, o tik atvirkščiai. Studijos nariai turėjo laiko ir pamojuoti mokyklos mokytojams ir administracijos darbuotojams, jų šypsenos pasiekė iš visų mokyklos aukštų. Tikimės, jog šokio dienos atvira pamoka virs gražia tradicija mokykloje.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


 Renginys „Į praeitį per knygą“

Balandžio 27 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos 15 Di1 grupės mokiniai dalyvavo XVI – osios Nacionalinės bibliotekų savaitės „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“ renginyje – ekskursijoje „Į praeitį per knygą“.
Mokiniai aplankė Zarasų r. savivaldybės viešosios bibliotekos galerijoje vykstančią parodą „Vienas per Atlantą“, taip pat domėjosi kraštiečiui Faustui Kiršai esančia paroda. Mielai nusifotografavo su rašytoju Tomu Dirgėla, susipažino su kraštotyros bei senais ir retais dokumentais, susidomėję mediatekoje pažiūrėjo filmą.

Socialinė pedagogė Monika Kairienė


 Smagi kelionė į Anykščius

Balandžio 28 d. su mokiniais vykome į Anykščius. Pirmiausia aplankėme Laimės žiburį, J.Biliūno kapą. Tai 14 metrų aukščio monumentas iš tašytų Anykščių apylinkės akmenų. Kartu ir pasportavome į kalną ir žemyn užbėgo keletas berniukų neatsikvėpdami. Trumpam stabtelėję prie Puntuko akmenio, keliavome medžių lajų taku apie 300 metrų. Iš 21 metro aukščio apžvelgėme Anykščių šilelį, patys drąsiausi užlipo į 35 metrų aukščio bokštą.
Jaunimas pajuto naujas, netikėtas emocijas skriedami vasaros rogučių trasa nuo Kalitos kalno.
Išklausę instruktažo , drąsiausieji sėdo į kartingus ir su vėjeliu praskriejo keletą apvažiavimo ratų. Kaip galėjome neaplankyti „Cosmos Paukščių tako“, kur galima panirti į kosmosą, sustoti akimirkai ant galaktikos krašto ir pažvelgti į begalę žvaigždžių.
Pilni įspūdžių, emocijų, energijos grįžome namo. Kiekviena aplankyta vieta suteikia naujų žinių, savo krašto pažinimą ir norą dar daugiau keliauti po gražias Lietuvos apylinkes.
Bibliotekos vedėja, atsakinga už karjeros koordinavimą Rima Vaicekauskė


 Profesinio meistriškumo konkursas

2016 m. balandžio 21 dieną Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko profesinio meistriškumo konkursas. Konkurso tikslai – ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, profesinio pasirengimo motyvaciją, kelti pasirinktos profesijos prestižą, draugiškai pasivaržyti. I-mame ir II-ame kurse besimokantys vaikinai ir merginos pademonstravo apdailininko (statybininko), kaimo turizmo organizatoriaus, technikos šaltkalvio remontininko, technikos priežiūros verslo darbuotojo, virėjo, žemės ūkio gamybos verslo darbininko profesijų patrauklumą, atskleidė savo talentus. Geriausių rezultatų pasiekė ir savo grupėse pirmąsias vietas iškovojo apdailininkas (statybininkas) Daumantas Gabrusevičius (II kursas), kaimo turizmo organizatorė Edita Andrijauskaitė (I kursas), virėjos Aleksandra Gasparovič (I kursas) ir  Viktorija Malciūtė (II kursas), technikos priežiūros verslo darbuotojai Karolis Juška (I kursas) ir  Simonas Pivoriūnas (II kursas), žemės ūkio gamybos verslo darbininkė Rožė Chaževskaja (I kursas) ir technikos šaltkalvis remontininkas Robertas Matulis (I kursas). Sveikiname nugalėtojus ir nuoširdžiai dėkojame visiems konkurso dalyviams bei profesijos mokytojams!

Praktinio mokymo vadovė  Aurelija Vaitonienė


 Atviros durys

Balandžio 20 d. Zarasų Žemės ūkio mokykloje svečiams plačiai atsivėrė durys ir kvietė visus susipažinti su mokykla, mokytojais, klasėmis, praktinio mokymo laboratorijomis ir visa kita, kas mus supa. Džiugu, kad mūsų mokyklą svečiai lankė taip gausiai. Susipažinti su mokykla atvyko Zarasų darbo biržos skyriaus klientai, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos direktorė ir mokyklos aštuntokai, Turmanto pagrindinės mokyklos, Salako pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Svečiai rinkosi aktų salėje ir stebėjo teatralizuotą profesijų pristatymą. Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė kvietė visas mokyklas atvykti ir prisijungti prie sėkmingai vykstančių technologijų pamokų Zarasų žemės ūkio mokykloje.  Gimnazijos skyriaus vedėja Laimutė Tumalovičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Zajančkauskienė, praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė globojo skirtingas mokinių grupes ir aprodė mokyklą bei praktinio mokymo laboratorijas: staliaus ir dailidės, kalvystės, suvirinimo elektra, mašinų remonto, o kulinarijos laboratorijoje svečiai pasivaišino įvairiais keptais skanumynais. Praleidus puikią popietę mokyklos durys neužsivėrė, jos liko atviros visiems ateinantiems.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė

Nuotraukų autoriai V. Kukonenko ir A. Radionovas


Respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ trečiasis – regioninis etapas

Balandžio 15 d. Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ 3 – iasis regioninis etapas. Pasak rengėjų, pagrindinis šio konkurso tikslas – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą, skatinti jaunimo pilietiškumą, diegti atsakomybės sampratą, vykdyti tarp mokinių ankstyvąją teisės pažeidimų, psichiką veikiančių medžiagų vartojimo, smurto prevenciją.

Respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ 3-ajame (regioniniame) etape varžėsi šios komandos: Utenos Dauniškio gimnazijos moksleivių komanda „Kryžkelė“, Ignalinos Vidiškių gimnazijos moksleivių komanda „Tiesos veidas“, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleivių komanda „Nykščių sauga“, Molėtų Alantos gimnazijos moksleivių komanda „Alantos teisuoliai“ ir  Zarasų žemės ūkio mokyklos moksleivių komanda „Tiesus kelias – šviesi ateitis“.

Konkursantų teorines ir praktines žinias vertino kompetentinga komisija, tai Utenos apskr. VPK  Viešosios policijos skyrių ir prevencijos poskyrių vadovai ir specialistai: D. Šemeklis,  K. Sriubienė, T. Jerašūnas,  D. Navickienė bei Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir turizmo skyriaus vyresnysis specialistas A. Telksnys.

                      Mokyklos komanda teatralizuotai pristatė save pirmojoje užduotyje atskleidami savo pomėgius, supažindindami su mėgstama veikla bei parodydami kaip ruošėsi konkursui. II – osios užduoties klausimai tikrino dalyvių teisines žinias. Sulaukus paskutinės užduoties liko tik atsisveikinti. Teisinių žinių konkurso „Temidė“ – III-iojo etapo dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštu bei saldžiomis ir labai praktiškomis dovanomis.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


 „Naktinis“ krepšinis 3×3

Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos sporto salėje  balandžio 14 d., vyko regioninis – tradicinis „Naktinio“ krepšinio turnyras 3×3. Šiame turnyre dalyvavo komandos iš Joniškėlio I.Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos, Kėdainių profesinio rengimo centro, Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos, Anykščių ir Kupiškio technologijos ir verslo mokyklų, Kupiškio r. policijos komisariato, Zarasų žemės ūkio mokyklos ir kt. Dvidešimt dvi  komandas sudarė mokiniai, mokytojai, darbuotojai, šeimos nariai.

Rungtynės vyko sklandžiai, liejosi prakaito lašai, vyko intriguojančios kovos dėl kiekvieno taško. Po truputį seko jėgos, galbūt kai kam pritrūko sėkmės, tačiau laikui bėgant aiškėjo turnyro nugalėtojai. Zarasų žemės ūkio mokykla iškovojo II-ąją vietą. Žaidėjai pasižymėjo ir individualiai.  Baudų metimo konkurse  II-oji vieta atiteko mūsų mokiniui Vitalijus Garšanovui,  tritaškius taikliausiai metė Eligijus Maračinskas – I vieta. Džiaugiamės ir dėkojame krepšininkams už pergales!

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė

Nuotraukų autorė Diana Balužytė


 Šauniausio apdailininko konkursas Kėdainiuose

Kėdainių profesinio rengimo centre vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas ,,Šauniausias apdailininkas 2016“.  Konkurso tikslas- ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, kelti profesinio mokymo(si) prestižą, plėtoti ryšius su verslo institucijomis, socialiniais partneriais. Konkurso organizatoriai- Švietimo ir mokslo ministerija, Kėdainių profesinio rengimo centras. Konkurso globėja- Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Meistriškumo konkurse dalyvavo  ir Zarasų žemės ūkio mokyklos mokiniai- Daumantas Gabrusevičius ir Viktorija Traškina, juos lydėjo profesijos mokytojas Aleksandras Tumalovičius. Mūsų mokyklos mokiniai, kartu su kitomis 18 profesinių mokyklų komandomis, varžėsi atlikdami gana sudėtingą praktinę užduotį-tinkavo pagal schemą 15 kv. m  paviršių dekoratyviniu tinku. Konkurso dalyvius vertino komisija,  sudaryta iš kompetentingų įstaigų ir verslo įmonių atstovų. Mūsų mokyklos komandai buvo įteikta Kėdainių profesinio rengimo centro padėka ir atminimo dovanėlės. Tikimės, kad prizinės vietos Viktorijos ir Domanto laukia labai artimoje ateityje!

Praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė


 Technologijų pamokos Zarasų žemės ūkio mokyklos laboratorijose

Balandžio 11 ir 14 dienomis mūsų mokyklos praktinio mokymo laboratorijose lankėsi Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 6 c ir 7 a klasių mokiniai, lydimi  mokytojų S. Daunoravičienės, V. Gaidienės ir A. Morkūno. Technologijų pamokų metu dalis mokinių kulinarijos ir konditerijos laboratorijoje gamino, kepė, dekoravo sausainius, kiti – staliaus ir dailidės darbų laboratorijoje kalė inkilėlius pavasarį sugrįžusiems paukščiams.

Praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė


Seminaras mokytojams

2016 m. balandžio 14 dieną Zarasų žemės ūkio mokyklos mokytojai rinkosi į seminarą ,,Kaip formuojamasis vertinimas skatina mokinių mokymosi motyvaciją“. Seminarą vedė Mokyklų tobulinimosi centro direktoriaus pavaduotoja Monika Bilotienė. Lektorė kalbėjo, kaip įtraukti mokinius į vertinimą sudarant pamokos planus, parenkant mokymosi metodus, skiriant užduotis, kaip vertinimo metu surinkta informacija padeda planuoti mokytojams tolimesnes mokymosi veiklas pamokoje. Mokytojai aiškinosi vertinimo tikslus, kurių vienas iš svarbiausiųjų – mokinių mokymosi motyvacijos skatinimas ir grįžtamojo ryšio suteikimas, diskutavo, ką daryti, kad patys mokiniai būtų suinteresuoti sekti savo mokymosi pažangą, gebėtų įsivertinti. Seminare praktiškai planavo užduotis, analizavo pateiktus pavyzdžius.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Lilija Zajančkauskienė


„Darbo pusryčiai su Zarasų krašto darbdaviais”

Renginyje dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės, strateginių darbdavių, rajono laikraščio „Zarasų kraštas“ , socialinių partnerių ir mokymo įstaigų atstovai, susitikime dalyvavo ir mūsų mokyklos direktorė Nijolė Guobienė.

Zarasų skyriaus vedėja V. Abramavičienė darbdavius supažindino su Europos darbdavių dienų renginio tikslu, pažymėjo partnerystės su darbdaviais svarbą, siekiant efektyvių darbo biržos veiklos rezultatų. Skyriaus vedėja apžvelgė situaciją darbo rinkoje, vykdomus ESF projektus, darbdavių galimybes pasinaudoti darbo biržos paslaugomis. Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas informavo apie savivaldybės pastangas ir siekius pritraukiant naujus investuotojus, sudarant geresnes verslo vystymo sąlygas, sprendžiant rajono gyventojų užimtumo problemas.

„Darbo pusryčių su Zarasų krašto darbdaviais metu“ buvo diskutuota kaip gerinti bendradarbiavimą, vykdant darbdaviams reikiamų darbuotojų atrankas, Profesinio mokymo bei Paramos darbo vietoms steigti priemonių įgyvendinimu, bei galimybėmis verslą Zarasų rajone pradedantiems asmenims gauti Darbo biržos paramą darbo vietų steigimui.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


 Mokinių išvyka į Zarasų viešąją biblioteką

Pirmame aukšte mus pasitiko Zarasų viešosios bibliotekos pavaduotoja Jolanta Lementauskienė, kuri pakvietė  pirmiausia apžiūrėti parodų salę.
Jolanta papasakojo apie antrame aukšte įkurtą viešų renginių ir kūrybinio laisvalaikio erdvę, skirtą vaikams, kilnojamą medijų studiją, mediatekoje turėjome galimybę pažiūrėti 3D efektų kiną.
Trečiame aukšte įrengta individualiam ir grupiniam darbui pritaikyta erdvė. Ji gausi periodinių leidinių, įvairios mokslo populiariosios literatūros. Mokiniams labai patiko kavinė su nuostabiais vaizdais į Zarasaičio ežerą, terasa poilsiui bei renginiams.
Vaikų literatūros tyrinėtojai ir rašytojai sako, kad reikia formuoti vaikų literatūrinį skonį, supažindinti su geriausiais kūriniais, padėti pažadinti norą skaityti. Žmogus turi išmokti leisti laiką su knyga, nes tai įdomu ir smagu, o šiuolaikinės Zarasų viešosios bibliotekos erdvės, aplinka suteikia galimybę tai pajusti.

Bibliotekos vedėja Rima Vaicekauskė


 Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ 2016“

Kovo 14-20 dienomis Lietuvoje vyko septintoji veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“, kurios metu norėta atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą. Šią iniciatyvą palaikė ir Zarasų žemės ūkio mokyklos mokytojai, mokiniai.
Patyčių tema – visada aktuali. Mokykloje lankėsi Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės.  Ant mokyklos kabinetų ir klasių durų buvo pakabinti užrašai, mintys patyčiu tema.  Mokiniai kūrė „Pasižadėjimų medį“, ant metalinės gluosnio konstrukcijos pakibo obuoliukai su pasižadėjimais.  Veiksmo savaitės metu mokykloje ir Zarasų viešojoje bibliotekoje mokiniai žiūrėjo filmus: „Bullying diaries“, „Virtualūs priekabiautojai“, „Klasė“. Mokyklos bendrabutyje vyko popietė „draugų rate“.
Socialinė pedagogė Monika Kairienė

Jei susidūrei su sunkumais, jautiesi vienišas ar nori su kuo nors pasitarti:

  • skambink nemokamu telefono numeriu 116 111;

Atsimink, kad Vaikų linijos (http://www.vaikulinija.lt/) teikiama pagalba yra:

  • Anonimiška – paskambinus ar parašius į „Vaikų liniją“, Tau nereikia prisistatyti;
  • Konfidenciali – tai, ką mums papasakosi, neišeis už mūsų tarnybos ribų – tai reiškia, kad niekas kitas nesužinos, apie ką Tu kalbėjai ar mums parašei;
  • Nemokama – pagalba tiek telefonu, tiek internetu yra nemokama.


 Aplankėme Zarasų socialinės globos namus

Praėjus veiksmo savaitei „Be patyčių“, ir prasidėjus pavasario atostogoms, mūsų mokyklos mokiniai toliau dalyvavo  veiklose, kurios skatina toleranciją, draugystę. Policijos pareigūnė, prevencijos poskyrio specialistė Rosita Gurskaja  mokyklos mokinius kvietė vykti į Zarasų socialinė globos namus, kur mokiniai galėjo susipažinti su įstaigos veikla, teikiamomis paslaugomis. Balandžio 6 d. – minima saugaus eismo diena, tuomet eismo dalyviams bus primenamos taisyklės, dovanojami simboliniai suvenyrai. Tokius suvenyrus, molinius angeliukus bei šviesoforus, gamino ir mokyklos mokiniai. Džiaugiamės puikiai praleidę popietę ir tikimės galėsią prisidėti prie panašių akcijų ir veiklų ateityje.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


O štai ir pavasaris!

Artėja Šv. Velykos – viena gražiausių pavasario švenčių. Kartu su artėjančia švente norisi pavasarį pašaukti dar garsiau, “nuspalvinti” langus karpiniais, papuošti margučius, susiburti prie kavos puodelio ir pasidalinti džiaugsmu ir šiluma. Prisikėlimo rytas – pavasaris žemėje ir žmogaus sieloje. Laikas atverti savo širdis tyram džiaugsmui ir trims gražiems žodžiams – Tikėjimui, Vilčiai, Meilei.

Su artėjančiomis Šventomis Velykomis!

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


 Gintarė Matulevičiūtė – respublikinio dainų konkurso prizininkė

2016 metų kovo 17 dieną Panevėžio muzikiniame teatre vyko VII respublikinis dainų konkursas ,,Laisvės pavasaris“, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jame dalyvavo ir II-osios vietos nugalėtoja tapo mūsų mokyklos mokinė Gintarė Matulevičiūtė, atlikusi dvi dainas ,,Raudoni vakarai“ (muzika ir žodžiai Ievos Narkutės) ir ,,Nenuleisk akių“ (muzika Brando Stoun, žodžiai Donato Montvydo). Gintarei pasiruošti konkursui padėjo mokytoja Danutė Alaunienė.
Konkurse varžėsi aštuoni solistai ir šeši vokaliniai ansambliai. Dalyviai atliko po dvi dainas: viena jų skirta Tėvynei Lietuvai, antroji – laisva tema. Šio konkurso tikslas – ugdyti meilę Tėvynei, patriotiškumą, mokinių kūrybiškumą ir etninės kultūros puoselėjimą. Todėl renginio pradžioje sugiedotas Lietuvos himnas, pabaigoje – visų dalyvių sudainuota bendra daina ,,Aš labai myliu Lietuvą“ kalba mums apie amžinąsias vertybes – meilę Tėvynei, pagarbą kovojusiems už jos laisvę.

Lilija Zajančkauskienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui


 Kelyje į profesijos pasaulį

Karjera – tai visą gyvenimą trunkantis mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias. Jei karjera klostosi sėkmingai, žmogus puikiai derina darbą, laisvalaikį, šeimą. Sėkmingai karjerai svarbu pasirinkti ir patinkančią profesiją.
Jau tampa tradicija, kad artėjant priėmimui į aukštąsias ir profesines švietimo įstaigas, ne tik mokyklose, bet ir įstaigose, įmonėse. organizuojamos atvirų durų dienos. Mūsų mokiniai vyko į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.
Čia buvo pristatytas policijos pareigūnų darbas, praktinės kasdienės situacijos, parodyta jų darbo kasdienybė ir pademonstruotos naudojamos specialiosios ir techninės priemonės. Kitą dieną mokykloje apsilankė Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentės, atliekančios praktiką Zarasų policijos komisariate. Jos nuosekliai papasakojo apie stojimo reikalavimus, reikalingus šiai profesijai gebėjimus,studijas.
Mūsų mokykloje apsilankiusi Zarasų jaunimo darbo centro vyriausioji specialistė Kristina Kuzmickienė pristatė Zarasų jaunimo darbo centro veiklą, siūlomas paslaugas, organizuojamus renginius, informavo apie profesinės karjeros galimybes, pristatė paklausiausias profesijas.

Savęs pažinimas, mokėjimas save pristatyti kitiems, savo stipriųjų ir silpnųjų pusių pažinimas daro žmogų patikimesnį, padeda jam aiškiau suvokti, ko jis siekia gyvenime.

Bibliotekos vedėja, atsakinga už karjeros koordinavimą Rima Vaicekauskė


 Seminaras mokykloje – „2016 metų floristinės kryptys, netradicinių medžiagų panaudojimas puošyboje“

Kovo 15 d. Zarasų žemės ūkio mokykloje vyko praktinis seminaras „2016 metų floristinės kryptys, netradicinių medžiagų panaudojimas puošyboje“.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pedagogų kvalifikacijos tobulinimo specialistai apie floristiką kalba kaip apie kūrybą, kuri yra integrali estetinio ugdymo dalis. Svarbu suprasti, kad kaip kiekvienoje kūrybos srityje, floristikoje egzistuoja tam tikros tendencijos ir kryptys, atsiranda naujos technikos bei medžiagų panaudojimo būdai. Susipažįstant su naujovėmis išmokstama stebėti ir vertinti, derinti estetinį mokinių ugdymą prie pasaulio meninės raiškos aktualijų kartu sąmoningai ieškant sąsajos taškų su tradicijomis.

Praktinio seminaro metu buvo gilinamos įgytos  žinios apie komponavimo technikas, floristikoje naudojamas medžiagas, jų priežiūros būdus. Su floristikos tendencijomis, gamtinių medžiagų panaudojimu ir interjero bei aplinkos puošimo elementų gaminimu seminaro dalyvius  supažindino 20 metų patirtį sukaupusi floristė, konkursų dalyvė ir nugalėtoja, Lietuvos floristų konkurso „Žiemos puokštės“  2000 m. Grand prix laimėtoja Giedrė Tartėnienė.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


Projekto „Šimtmečių vėtrungės“ gyvoji viktorina

Kovo 15 d. Zarasų žemės ūkio mokyklos mokinių ir mokytojų komanda dalyvavo Emilijos Pliaterytės atminimo draugijos vykdomoje  projekto „Šimtmečių vėtrungės” – gyvojoje viktorinoje. Šiais metais viktoriną rengė Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija kartu su Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriumi. Viktorinoje dalyvavo penkių mokyklų komandos: Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos, Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos bei Zarasų žemės ūkio mokyklos.

Viktorinos dalyviai buvo suskirstyti į šešias grupes. Kiekvienai grupei vadovavo vienas mokyklos pedagogas, prie jo prisijungė po mokinį iš kiekvienos mokyklos. Taip buvo sudarytos mišrios komandos, kurioms buvo išdalinti užduočių lapai. Dalyviams buvo pateikti atviri klausimai susiję  su Antazavės miestelio istorija, Zarasų rajonu, šio krašto saitais su 1830-1831 m. sukilimo dalyve Emilija Pliateryte ir jos gimine, dvarininkais. Dalyviai turėjo įveikti ir dvi praktines užduotis: nufotografuoti nurodytą objektą bei užrašyti miestelio gyventojo pasakojimą, jį inscenizuoti. Komandoms atlikti užduotis sekėsi puikiai. Kol komisija skaičiavo taškus, dalyviams koncertavo bardas  Gytis Ambrazevičius.

Projekto „Šimtmečių vėtrungės“ dalyviai buvo apdovanoti knygomis, už žinias komandoms buvo įteikti šakočiai, padėkos raštai. Viktorinos dalyvius sveikino E. Pliaterytės atminimo draugijos pirmininkas Juozas Žitkauskas,  Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros vyriausioji specialistė Veronika Jermalavičienė, Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Steponavičius.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


 Poezijos popietė „Pavasaris lange“

Kovo 14 d. meninės raiškos būrelio nariai kvietė pasiklausyti poezijos. Mokytoja Inga Mikutavičienė sukūrė kompoziciją „Pavasaris lange“, kurią pradėjo apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybės mokinė Ligita. Ji kvietė „paieškoti savo sielose dviejų gražiausių žmogaus, tai yra mūsų gyvenimo gairių: tikėjimo ir meilės, gėrio, grožio ir tiesos. Ar visa tai suradote pasakysite išeidami, o gal tiesiog Jūsų akys, Jūsų širdys, Jūsų veidai švies tos trejybės šviesa“. Šilumos ir saulės išsiilgusias širdis glostė eilės apie pavasarį. Skambėjo eilėraščiai: „Laiškas nuo pavasario“ (nežinomas autorius), Algimanto Mackaus eilės – „Aš gyvas“, eilėraštis „Išgalvotas pavasaris“. Melodinga gitaros stygų užgauta melodija ir žodis susiliejo į vieną dermę. Technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės antrakursis Gintaras grojo akordeonu, jam pritardamos poros sukosi valso žingsniu, skambėjo daina „pirmosios žibuoklės“, o ir pavasaris turbūt neįsivaizduojamas be aktorių trio „paukščių“.

Atlikėjai priminė, jog turime: „rasti laiko būti draugiškiems – tai kelias į laimę. Rasti laiko svajoti – žvaigždes skinti danguje. Rasti laiko svajoti, nes tai sielos muzika. Kiekviena mums padovanota gyvenimo akimirka – neįkainojamas lobis – neišvaistykim jo. Apglėbkime kiekvieną savo gyvenimo akimirką. Tučtuojau. Gyvenimas – tai visa, ką turi. Kiekviena diena yra nauja dovana, baltas neprirašytas lapas…“

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


 Akcija – maratonas „Tikime laisve – 2016“

Kovo 11 – tą Zarasų rajono savivaldybės administracija, kartu su Salako ir Degučių seniūnijomis bei vietos bendruomenėmis organizavo maratoną, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Tai jauna pilietiškumo akcija – šventinis bėgimas „Tikime laisve“.

Maratono dalyviams reikėjo įveikti 11 km. Atstumą nuo Salako miestelyje esančio Lietuvos nepriklausomybės paminklo iki Degučių gyvenvietės Lietuvos nepriklausomybės paminklo.

Maratono dalyviai startavo Salako miestelyje ir finišavo Degučių gyvenvietėje. Akcijos rengėjai tikina, kad šiame maratone kasmet dalyvauja vietos ir rajono bendruomenės, šauliai, savanoriai, visi tie, kurie propaguoja sveiką gyvenimo būdą, yra pilietiški. Šioje akcijoje dalyvavo ir mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, praktinio mokymo vadovė Aurelija Vaitonienė, personalo specialistė Loreta Naujokaitienė.

Neformaliojo švietimo organizatorė  Elžbieta Žigaitė


Edukacinio konkurso – protų mūšio „Kartu mes Lietuva“ II – asis etapas

Kovo 10 d., kuomet pasibaigė protų mūšis mokykloje, rinktinė komanda jau ruošėsi vykti į Utenos regioninį profesinio mokymo centrą, kuriame vyko edukacinio konkurso – protų mūšio „Kartu mes Lietuva“ II – asis etapas, inicijuotas Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos moksleivių sąjungos ir Lietuvos mokinių parlamento. Šiame etape dalyvavo šešios mokyklos iš viso Utenos regiono. Mokinius lydėjo profesijos mokytojai Agnė Sekonaitė ir Evaldas Dumbravas.  Mokiniai tikina, kad popietę praleido puikiai ir pastebi, kad protų mūšio žaidimai – įdomi ir įtraukianti veikla. Mokyklos komanda džiaugiasi švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės padėkos raštu,  skirtu aktyviai ir kūrybiškai komandai.

Neformaliojo švietimo organizatorė Elžbieta Žigaitė


 

Translation

El. dienynas

Sveikiname
Šį mėnesį gimtadienius švenčia
Aktualu
Pamokų laikas

1. 8,00 - 8,45
2. 8,55 - 9,40
3. 9,50 - 10,35
4. 11,05 - 11,50
5. 12,00 - 12,45
6. 12,55 - 13,40
7. 13,50 - 14,35
8. 14,45 - 15,30